Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hétfőn volt 3 éves a kisfiam,...

Hétfőn volt 3 éves a kisfiam, menni kellene oviba. A pisivel, és a kakival gondunk van, nem szól ha kell neki. Be nem pisil, inkább tartogatja. Ha mondom, hogy gyere pisilni, vagy kell-e, rutinból rámondja, hogy nem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kakit nem nyomja a wc-be. Ha látom rajta, hogy elvonul, vagy éppen kakis a bugyija, elviszem de nem nyomja. Nem is próbálja. Leveszem a wc-ről és benyomja a bugyiba később. A mamánál, és az apjánál is benyomja a bugyiba. A párommal is viták vannak ez miatt, mert az ő felesége még kicsinek ráerőltette a lányt a bilire, és nem engedte felállni. Persze, hogy szobatiszta....
2008. okt. 30. 07:28
 1/2 anonim ***** válasza:
67%

Nyugi, másnál is van ilyen. Az ismerősöm fia nov. végén esz 3 éves, de csak pelenka van, semmi más, így most ő sem fogja vinni oviba. Lehet, hogy csak tavasz lesz belőle. Nekem mindenki azt mondja, hogy nem szabad eröltetni, és nyúzni a gyereket.

A keresztlányom jan. végén lesz 3 éves. Nyár óta a pisi mindig a bilibe megy, vagy a wcre ül föl, nagyon ügyes, szól.

De a kaki mindig a bugyiba megy, amikor már benne van, szól hogy anya, bugyi kaka van. :-))

Pedig okos, eszes, ügyes, stb.

Majd 1x a kaki is a bilibe fog kerülni, kitartás!

2008. okt. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Az én kislányom is ezt csinálta 3 évesen. Szerettem volna még 1 évet a bölcsiben hagyni, mert nem volt szobatiszta. Sajnos nem engedték, és oviba kellett mennie.

Az első év, borzasztó volt, nemcsak neki, nekem, de még a dadusnak, és az ovónéniknek is. Minden nap arra mentem, hogy ki volt mosva a bugyija. A bepisilés minden napos volt, de neki is gondok voltak a kakilással. Egy hétig is vissza bírta tartani, aztán meg alig bírta kinyomni, akkora lett. Aztán elküldtek beöntésre(egyből kettőt is kapott), és utána lassan rendeződött a dolog.

Én sem tudtam mit tenni, sajnos ilyen "későn érő" típus.

Most már 6 éves, kb. másfél éve van teljesen rendben a kakilása. Bepisilés, még éjszaka sokáig előfordult, aztán elmaradt, majd amikor decemberben megszületett a kistesó, újra kezdte. Most kb. 3 hónapja, megint nincs.

Sajnos segíteni, nem tudok, csak azért írtam le, hogy lásd, másnál is van ilyen.

Esetleg egy gyerek pszichológushoz elviheted, ha gondolod.

Sok sikert!

2008. okt. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!