Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tegyük fel, hogy egy ismerősöt...

Tegyük fel, hogy egy ismerősötök állandóan a nevelt gyerekére panaszkodna nektek. Mit gondolnátok erről? (többi lent)

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy ismerősötök állandóan a nevelt gyerekére panaszkodna nektek, hogy szemtelen, elviselhetetlen, égve hagyja a villanyt a konyhában, stb. meg fényképeket mutogatna a gyerekről amint foltos pizsamában morcosan ásít mikor reggel kimegy wc-re hogy alátámassza az állítását hogy a gyerek koszos és barátságtalan. Mit gondolnátok erről?


Azt hogy hú, hát milyen borzasztó hogy ennyire rossz és hálátlan ez a gyerek, vagy hogy talán mindkettejüknek jobb lenne ha a gyerek olyasvalakivel lakik aki szereti is?


Mondjuk hogy a gyereket nem, vagy alig ismeritek.


2018. júl. 1. 14:24
 1/6 A kérdező kommentje:
U.i. Ja és mindezt egy olyan ember szájából akinek egy másik, korábbi nevelt gyereke már önként visszament az intézetbe, pedig látszólag anyagilag mindene megvolt, nyaralni vitték, különórákra járatták stb.
2018. júl. 1. 14:26
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Azt, hogy rosszindulatú és pletykás vagy.
2018. júl. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Mitől lenne a nevelt gyereke, ha egyszer nyilvánvaló, hogy egyáltalán nem neveli?

Meglenne a véleményem róla, szülőként.

2018. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ertem az miert neveloszulo/ minek fogad orokbe ha utalja a gyerekeket es/vagy alkalmatlan szulonek..

Egyik baratnom novere is megprobalta...nagyon sajnaltam a 2 eves kisfiut, akit aztan visszaadott mint valami selejtes arut... o neveloszulokent.

2018. júl. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolnam, hogy a szeretethez koze van. Nehez pl ugy megszeretni valakit, hogy az folyamatosan szemtelen veled. Lehet a nagy keresztenyeknek megy, de ha en folyamatosan elutasitast es ellenkezest erzek, akkor valahogy nem tud kialakulni ez az erzes.


Valahol megertenem, hogy panaszkodik azt gondolnam ez neki hatalmas kudarc es frusztralja a helyzet.

Biztos nem erre szamitott es ezzel probalja a sajat csalodottsagat is enyhiteni. En hasonlot elek meg napi de heti sinten biztos a parom lanyaval (aki ugye nekem nem a nevelesem, de ne is szoljak bele es de kozben nekem szeretnem kellene...hat amikor ram csapja az ajtot vagy neki a vilagon a legfontosabb dolog hohy bujja a telefonjat vagy hogy még koszonni se tud ha ahazajon vagyha lemegy akkor tudod nem megy a szeretet nevu erzes...megerteni azt probalom es neha meg is tudom).


Valoszinu ott kellene toltened egy hetet es latni a valos torteneseket. Mert amit elpanaszkodnak az emberek az az o szempontjuk es az o megszurt informaciojuk. Latni kellene a gyerek mit tesz, erez es hohyan eli meg ugyanezt a masik oldalrol. Mert egyebkent csak talalgatas az egesz.

2018. júl. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gyerekek már csak ilyenek. Szólni kell nekik, hogy ezt vagy azt csinálják.

Kapcsolják le a villanyt meg ilyenek. Ha foltos a ruha, nem a gyerek hibája, neki kell mosni rá. Nem tudta, mit vállal? Mondd csak meg neki, hogy megéri neki ez? Vagy van jó tulajdonsága is a gyereknek? Fókuszáljon arra.

2020. júl. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!