Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az diszkalkulia, ha valaki...

Az diszkalkulia, ha valaki fordítva ír le számokat, Pl.31 helyett 13-at?

Figyelt kérdés

Van egy tanítványom, aki gyakran fordítva ír le számokat. Pl. 31 helyett 13-at. Emiatt a matekdogái rosszul sikerülnek. A gyerek nem diszkalkuliás egyébként. Vagy a fenti tünet is arra utal? Érdemes lenne igazolást kérnie a nevelési tanácsadóból, hátha több időt kaphatna a dolgozatokra?


Szívemen viselem a dolgot mert magam is ebben szenvedek. Hiába kentem a matekot, mindig elszámoltam magam, így sose voltam ötös. Most meg matekot tanítok...


2008. nov. 5. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne a nevtanba, hanem a szakértőibe javasold a kivizsgálását a gyerkenek, a nevtanban felületesek, a szakértőiben pedig orvosi, gyógypedagógiai és pszichológiai vizsgálatokon mennek keresztül a gyerekek, így fény derülhet arra is, hogy csak figyelmetlen, viszont a diszes funkciózavarokat is egyértelművé teszi.
2008. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A számfelcserélés valóban tünet, de ha csak ez van, és más tünet nincs, akkor szerintem inkább csak figyelmetlen!

Az öcsémmel is volt ilyen gond, ki is vizsgáltatták anyuék, aztán kiderült, hogy csak túl szétszórt volt :) Mára ki is nőtte, sorra hozza a matek ötösöket.


Egy frissdiplomás szociálpedagógus :)

2008. nov. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is diszkalkuliás vagyok,így talán tudok egy kicsit segíteni:valószínű,hogy az van szegénynek.De hogy ez kiderüljön egyértelműen,ki kell vizsgálni a nevelési tanácsadóban,ha ott kiderül valami,akkor el fogják küldeni a gyógypedagógiai intézetbe,és ha ott is kitölti a tesztet,és egyértelművé válik a dolog,akkor kaphat felmentést is akár!Én nem is érettségiztem,az én helyzetem kicsit bonyolultabb,mert már az összefüggéseket se nagyon tudom kibogozni,viszont összeadni,kivonni,szorozni jobban,gyorsabban tudok,mint az átlag....legalábbis egy határig,úgyhogy nem kell kétségbe esnie:)
2008. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tünetei vannak még? Mert ha csak ez az egy akkor az figyelemzavar inkább vagy rossz beidegződés.
2009. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy esetleg a lateralitásban van a probléma. Az olvasása milyen?
2009. jan. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!