Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ki hogy oldja meg a felkelést...

Ki hogy oldja meg a felkelést ill. lefekvést egy tíz éves gyereknél?

Figyelt kérdés
Napközis iskolába jár,reggel nyolctól du.ötig.Este cirkusszal fekszünk(kb.tízkor,mert nem álmos) reggel ugyanúgy kelünk,mert nem bír felkelni.
2008. nov. 7. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

szia,


húúú, és ez megy 10 évesen???

A keresztlányom 6,5 éves Ő is ugyanígy nyomja. Reggel nem érnek be az oviba 8-ra, mert nem tud felkelni. Este 10-kor, meg még enni kell, inni kell, kakilni kell, pisilni kell...csak hogy ne kelljen aludni...

Van, hogy itt van nálunk, és itt is előadja magát..

Én azt szoktam csinálni, hogy kap egy pohár tejet és utána lekapcsolom a villanyt és szunya van, ha nagyon nem megy az alvás, akkor behívom hozzá az egyik vizslánkat..

A kecske is jól jár, a káposzta is megmarad alapon..:D:D:D


Lehet, hogy fél valamitől, próbáld vele megbeszélni..

Esetleg segíthetne egy kutya nálatok is...


Sok sikert, remélem segítettem kicsit..

2008. nov. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Talán mindig egy kicsit előrrébb kellene hozni a lefekvést, de akkor szigorúan villany oltás és ágyba! Gondolom nem azonnal fog elaludni, de sötétben, ágyban egyedül mi mást lehet csinálni? :)

A fiam már 12, de Ő kicsi kora óta úgy van nevelve, hogy 8-kor ágyba. Hétvégén és ünnepnapokon van kivétel, igy ha nem is alszik 8-kor, de fél órán belül biztos elalszik, és reggel mindenre van idő. Felöltözni, reggelizni, és nem késik el a suliból.

2008. nov. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Szigorúnak kell lenni. Ennyi. Én egy elég engedékeny anyuka vagyok, de az esti fekvés nem lehet vitatéma. Fél 9-kor ágyban kell lenni, és kész.

Ha nem megy önként, akkor vidd, és helyezz kilátásba szankciókat. Az biztosan nem fog tetszeni neki.

Vagy keltsd fel hajnalban, és pár nap alatt biztosan elfárad.

2008. nov. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is a határozottság az egyetlen megoldás. Az én fiam 9 éves éves és nincs alkú fél 9-kor alvás tetszik nem tetszik. Persze mi ezt a szabályt már jóval korábban behoztuk. A te fiad megszokta hogy "nem muszály" neki lefeküdni mikor te mondod neki, ugyhogy nehéz lesz átállni egy rendszerre. Nálunk ha valami nem úgy megy ahogy én elvárnám akkor jön a számítógép elvonás, telefon elvétel egy időre. Ha szót fogad és nincs vita hamar visszakapja. A szép szó sajnos nem elég, nálunk az ilyesmi mindig bevállik valahogy muszály hatni rájuk különben a fejünkre nőnek, az iskolában meg nem lehetnek fáradtak.
2008. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
87%
Nekem van egy 10 éves fiam! Augusztusban megbeszéltük szeptembertől igazi nagyfiú lesz! Órára kel fel, és ha kell egyedül fekszik le este, fél 9-kor! Nálunk ment a dolog!
2008. nov. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Az én lányom is 10 éves. Mi úgy csináltuk, hogy ahogy bekerült a suliba elsős korában, az első napon megmondtuk, hogy most már este 8-kor ágyba kell feküdnie és aludnia, hogy másnap reggel 6:40-kor fel tudjon ébredni. 8 éves korától reggel ébresztőórára kel, felöltözik, megreggelizik, elteszi az este kikészített tízórait és elmegy a suliba, ami kb fél óra gyaloglás. Délután suli után pedig hazajön és leül tanulni. Már két éve ez megy minden reggel, mi apával akár 8 óráig is aludhatunk. A két éves kisfiunk is elmegy a nővérével este 8 órakor aludni (emeletes ágyuk van) és Vele ébred reggel. Mikor elmegy a tesó suliba, akkor bekopog hozzánk és bejön. Ezt a jó szokását kivéve, egy kisördög egész nap. :)

Ahhoz, hogy reggel kipihenten, időben fel tudjon kelni a gyereketek, este időben ágyba kell parancsolni. Határozottan, minden engedékenység nélkül, következetesen. Ez alól a péntek és szombat este kivétel lehet. Elég nagy hozzá, hogy megértse, miért szükséges ez így. Én nem elvonnék Tőle dolgokat, hanem fordítva, ígérnék valamit ha betartja. pl ha időben lefekszik, akkor holnap kap egy apróságot. pl csoki, kis játék stb... egy idő után már természetes lesz az este 8-as lefekvés és a szervezete igényelni fogja az időben való alvást. Úgy mondják:beáll a szervezete.

mint én, mikor még dolgoztam a GYED-em előtt. Az ébresztőóra csöngése előtti percekben ébredtem fel és este a szokott időben, mindig ugyanakkor lettem álmos.

2008. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%

Én 11 éves vagyok, és szerintem az lenne a legjobb ami mindkettőtöknek megfelel, próbáljatok megeggyezni. Például:

10 éves: 9 órakos fekvés, 6.30-kor kelés

11 éves: 10 órakor fekvés, 6.00-kor kelés

12 éves: 10.15-kor fekvés, 6.00-kor kelés

13 éves: 10.30-kor fekvés, 6.00-kor kelés


vagy például, hogy ha jó volt akkor kaphat még 20 percet ha rossz volt akkor 30 perccel korábban takarodó, hétvégén ugyanez csak akkor 2x annyi időt kap (40 percet), és még van egy ötletem ha lenne "jutalom alvás". Ez a "jutalom alvás" arról szól, hogy ha betartja az ígéretét, és időben fekszik,kel akkor kap egy cukrot,nyalókát vagy valami 100 forintos dolgot, de délután amikor hazaért mert iskolába azért nem kéne ilyeneket vinni. Persze csak hogyha nektek megfelel.


Én 10 órakor fekszem, és 6 órakor, ha álmos vagyok akkor fél hétkor kelek, de néha elkések mert apám mindig reggel fürdik, és 7.10-kor jön ki, 20-kor indulunk, de 45-re kell beérni mert akkor csengetnek.


Remélem tetszettek az ötleteim!

2009. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jó ideje nem érkeztek válaszok! Írjatok!
2009. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Kiskoromban nem bírtam elaludni soha, a végén kiderült, hogy azért mert kék volt a lepedőm és azt képzeltem be hogy az égbe vagyok.. kicsit viccesen hangzik de anyuméknak akkor nem volt az:DD
2009. nov. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 12,5 vagyok, és tök durva lenne ha 22.15-kor feküdnék le. A kérdező meg nem tudja milyen jó dolga van, ha a gyerek 10 és már 22-kor lefekszik. :D Én 7 éves koromig feküdtem le 21.30, 22 körül XD 8-9 éves koromban 23 óra körül, 10 éves korom körül éjfél előtt valamennyivel, mióta felsős vagyok (11 és fél) (szóval kicsit több mint egy éve), éjfél előtt lehetetlen lenne. De általában 12-1 óra körül (mármint éjszaka xD). De ha épp nincs suli, magyarul szünet van, akkor az éjfél-egy óra, kb hajnali 3-ra tolódik, pedig nem vagyok az a nagyon bulizós, városba mászkálós. :D
2009. dec. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!