Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hany eves gyereknek valo a...

Hany eves gyereknek valo a mobiltelefon?

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 22:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
hát,és 13évesen kaptam,de ez 7éve volt.nekem furcsa,hogy már az elsősöknek is ott lóg a nyakukban.de ez attól is függ mennyit jár egyedül.mert ha mindennapos,akkor szerintem jó ha van.persze csak valami olcsó és feltöltőkártyás telefon.
2008. nov. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

Én maximum akkor adok a gyerekemnek, ha már középsuliba jár. Addigra megtanul figyelni rá, hogy ne hagyja el, és akkor talán még értelme is van...

Általános iskolásnak szerintem teljesen felesleges! Főleg 7-12 éveseknek!

2008. nov. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
A páromnak van két gyereke, nekik már amióta elkezdték az általános iskolát van telefonjuk. Mondjuk én korainak tartottam, de ők annyi felé járnak különórára, meg elég sokat vannak egyedül, mert a szülők sokáig dolgoznak, így nyugodtabbak.
2008. nov. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ez nem korhoz van kötve.Én úgy gondolom,hogy amikortól a gyerek egyedül jár különórára stb. onnantól fogva jó,hogy van nála.
2008. nov. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Az én fiam harmadikos és van telefonja. El is viszi magával az iskolába, de órán kikapcsolja. Tudja hogy nagyon kell vigyáznia rá. Én azárt nem tartom feleslegesnek mert ő másik faluba jár iskolába és volt már hogy lemaradt a buszról, vagy én nem értem haza időben és tudtam szólni neki. Tehát szerintem jó ha van. Tudom 20 éve sem volt és mi is felnőtünk nélküle, de a világ változik és a gyerekek is. Amúgy szerintem minden szülő maga dönti el hogy mikor vesz telefont a gyermekének.
2008. nov. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Az én lányom negyedikes. Tavaly kapta a telefonját. Az év 9 hónapjában szinte nem is használjuk. Egyetlen esetben kapja meg, ha elmennek kirándulni és a tanár nem tudja megmondani, hogy este 6-ra vagy 7-re érnek haza. (ezt sem értem, de ez egy másik téma). Ekkor felcsörög, hogy mikorra jönnek, ne üljek az autóban egy óra hosszát, miközben itthon vár a két éves tesója.

Egyébként csak nyáron kapja meg, mikor elmegy táborozni vagy a nagyihoz. Jó tudni, hogy minden rendben van vagy nincs-e szüksége valamire.

Azt még elmesélem, hogy nyáron volt egy lovastáborba. Hideg volt azon a héten és mivel nála volt a telefonja, fel tudott hívni, hogy éjjel nagyon fáztak, mert nem volt elég takaró. akkor elmentem autóval és vittem pár meleg pokrócot, hálózsákot.

Csak és kizárólag ilyen esetekben kapja meg, az iskolába nem engedem vinni, de nem is akarja.

Nem kell egyből lehúzni azokat a szülőket, akik vesznek ennyi idősen telefont a gyereknek, mert lehet, hogy nem sznobság, hanem komoly indok, aggódás áll a háttérben.

2008. nov. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%

Nekem szüleim azt mondták majd ha középsikolába megyek akkor kaphatok majd telefont, de végülis 7.-es koromba kaptam meg. Ami azt jelenti, hogy akkor voltam 14 éves.

Szerintem az ideális a 13-14 éves kor.

2008. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Ofília válasza:
94%
erre nincs igazán válasz..te ismered a gyermekedet ezt neked kell tudnod megítélned...lehet egy 17 éves gyerek szeleburdi,hanyag,sokat panaszolt stb is és lehet egy 12 éves gyerek rendezett,értelmes gyerek is...nagyon rosszat amúgy sem tud tenni..max elhagyja,vagy rengeteget telefonál..ennyi
2008. nov. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%
15 éves kortól sztem már lehet , az előtt felesleges.
2008. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Persze, az igaz, hogy nem feltétlenül sznobságból kap a gyerek mobilt, na, de "vészhelyzet"esetére jó egy proli. egyszerű telefon. Én attól kapok agylobot, amikor látom, hogy az alig iskolakezdő (vagy alsós, esetleg 5.-6.-os )gyerek villog a legújabb Nokiával, Lg-vel, vagy épp melyik a menő telefon...mos, zenél, körmöt vág, fényképez, kameráz...stb...Na, az ilyen gyereknek minek a mobil?

Mert ha különórára, másik helységbe jár a gyerek, vagy netán kirándulni megy, azt mondom, oké...de hogy nap mint nap villogjon vele a suliban...áhh

2008. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!