Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3.5 éves korban van értelme...

3.5 éves korban van értelme pszichiáternél kivizsgáltatni a figyelemzavaros, impulziv gyermeket?

Figyelt kérdés

Nevelesi tanacsadoban voltunk, havi 1x jarhattunk csak pszichologushoz (en keveseltem, de ennyi a keret)

Ott nem nyilatkoztak soha semmit, csak azt, hogy figyelemzavaros es impulziv, es hogy majd kinovi.

Eleg aggaszto, hogy se teszt nem keszult, sem pedig szakvelemeny, holott kertem, de nem irtak, mondvan ez csak Nevelesi tanacsado.

Emiatt gondoltam, hogy elmegyunk egy gyermekpszichiaterhez es kerek teszteleseket, szakvelemenyt.

A TB pszichiater megcsinalja ezt?

Vagy magan?


2019. jún. 18. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

3,5 évesen mit tud vele egy pszichiater kezdeni? Ès minek is menne?


Ha mind te mind az ovoda azon van, hogy a gyerekkel valami nem stimmel és fejlesztésre van szüksége, akkor el kell vinni egy pszichiaterhez aki felméri mi is lehet a probléma. Tényleg figyelem zavar vagy hipperaktivítás vagy autizmus vagy más probléma. Ès ha ez a diagnozis meg van akkor írhat fel terápiát. pl ergoterápia, logopédus, sulyosabb esetben megfelelö óvoda...

A pszihiatriai felmérésen voltam nagyobb gyerekkel és az 3x találkozás volt. Elöször családossan, majd csak a gyermek, és a végén behívták megint a családot és elmondták a problémát. De ez egy iskolás koru gyereknél volt.


Ovodás koru gyereknél elöször ergo és más terápiakat csinálnak, és ha iskolás korára is rossz a dolog akkor mehet tovább kivizsgálásra.

2019. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ertem akkor felesleges elmenni...

Koszonom a valaszt!

2019. jún. 18. 10:16
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Baromság, 1-es. Sokkal kisebbeket is "fogad" a neuropszichológus. 19 hónapos gyerekkel voltunk először, neurológus küldött minket, azóta is járunk, kezdetben 3 havonta, mostmár félévente. Pszichometriát vett fel, azt vizsgálta, hogy a különböző területeken hogy halad a fejlődése. Idegrendszeri éretlenség, figyelemzavar, adhd, autizmus... mind pszichológusi vizsgálat deríti fel.
2019. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

3-as! Korzeti TB gyerekpszichologushoz vigyem?

A nevelesiben nem csinaltak teszteket, csak ugy bemomdasra, hogy figyelemzavaros es 6 eves korban barmi kijohet.

Es nyarra bezar a nevelesi tanacsado, ergo a gyerek semmilyen pszichologusi ellatast nem kap.

2019. jún. 18. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, menj el egy gyermekpszichiáterhez és az ott kapott papírral a pedagógiai szakszolgálathoz! Nyáron mindenhol leállás van, de ez úgyis lassú folyamat (mire időpontot kapsz a neurológián, aztán a szakszolgálat...) Ha még nem tetted, kérj időpontot, hogy október környékén már eljussatok fejlesztésre, ha szükséges!
2019. aug. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pszichológusi ellátás nem is kell neki. Nem az "gyógyítja ki", az csak a felmérés a kiinduláshoz.

Egyébként háziorvos beutalóért -> neurológus -> neuropszichológus a sorrend.

2019. aug. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez nem egységes, nálunk pl háziorvos nem kell hozzá. A ped.szakszolgálat ad hivatalos papírt, ami alapján mehetnek az ingyenes fejlesztések, oda meg gyermekpszichológus küld. Kérdező, ha még olvasol: melyik megyében laksz?
2019. aug. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen rossz úton jársz. A Pedagógiai Szakszolgálat diagnosztizálja, leírja egy papírra, (btm) és kiküldi az ovinak, sulinak. Tehát megbélyegzi a gyereket. Segítséget nem adnak. Jobbik esetben neked kell hordani hozzájuk a gyereket munkaidőben terápiára, rosszabbik esetben még ennyit sem tudnak felajánlani. De ezt is csak akkor, ha az óvoda kérte a vizsgálatot.

A havi egy pszichológus semmit a világon nem segít. Mi gyakrabban jártunk, az sem segített. Ebben csakis és kizárólag az elfogadó környezet, hozzáértő pedagógusok tudnának segíteni. Na, olyan nincs.

Amúgy, a Nevtanban mondták, hogy kinövi?!!! Érdekes, a mai hivatalos álláspont szerint az impulzivitást kinövik, de a figyelemzavar felnőtt korra is megmarad. Amúgy lehet, hogy ezt mondták, mert nem akartak vele foglalkozni.

Szakvéleményt amúgy nem ad a Nevtan, ha te kérted a vizsgálatot, csak ha az óvoda kereste meg őket, akkor ad.

Én is elvittem a fiamat 3,5 évesen hozzájuk, aztán azt mondták, hogy fejlesszem én otthon. Ennyi idősen sok mindent nem tudnak rajta nézni, kicsi még akármelyik teszthez. Nálunk szabad játékot nézett a pszichiáter, és az alapján mondott szóban diagnózist!

Mi évekig magánúton hordtuk terápiára, csak így tudsz eredményt elérni, az állami ellátásra ne számíts. Csak akkor adnak bármit, ha nagyon erősen szembetűnő a gond, csak őszintén akkor meg minek.

2019. szept. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!