Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tényleg igaz, hogy az autista...

Tényleg igaz, hogy az autista gyerekeknek csecsemőkorban nagyobb a fejük? És ők már csecsemőkorban is elutasítják a különböző ételeket, püréket?

Figyelt kérdés

Minap olvastam valahol és őszinten szólva kicsit furcsállom, mert több babát is ismerek akinek nem volt kicsi feje, aztán mégsem lett semmi

baj velük.

A hozzátáplálás is azért jutott eszembe, mert sok baba nehezen áll át aztán azzal sincs gond.



2019. júl. 3. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem nagyobb a fejük, hol olvastál ilyet?

Hozzátáplálas más gyerekeknél is sokszor macerás.

2019. júl. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ostoba általánosítások. Sok aggodó anyuka még a makk egészséges gyerekébe is belebeszéli a betegséget. Akinél meg egyértelmű, a végtelenségig tagad. Van autista ismerősöm nem egy. Annyira különbözőek, hihetetlen.
2019. júl. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A fej dolog biztos, hogy nem igaz. Több autista gyereket is ismerek. Nem egyszerű őket etetni az tény. Például az egyik fiú csak bizonyos színű kajákat eszik meg. A másik csak piros tányérból eszik. Hogy csecsemő korukban hogy ettek azt nem tudom.
2019. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg igaz ...?"


Gondolj arra, hogy ha így lenne, akkor csecsemőkorban lehetne szűrni az autizmust. De nem lehet.


Nem kell minden hülyeséget elhinni az interneten és a női magazinokban. :DDDD

2019. júl. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért kérdezem, mert ha valóban igaz volna akkor már korán lehetne szűrni. Gondoltam van olyan akinek konkrét tapasztalata van ezzel, a cikk ugyanis amiben olvastam, azt írja hogy kb 1-2 éves korig nagyobb az adott csecsemő fejkörfogata. Kiváncsi voltam csak, de ésszerü amit irtok.
2019. júl. 3. 11:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. Mindenféle fejméretű autizmussal élő gyermek létezik.

A táplálási nehézségek pedig különböző életkorban jelentkeznek, sokszor már a hozzátáplálástól kezdve, mások csak később, fokozatosan válnak extémen válogatósokká. Hallottam olyan gyermekről, aki a tojásrántottát csak az apa jelenlétében ette meg. Mikor először kóstolta, ott volt az apuka, és ennek később is így kellett lennie. Sajnos az apa kamionozott...

2019. júl. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A fejméretnek nincs köze az autizmushoz.
2019. júl. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 6: Tanúsítom. Az én lányom a hozzátáplálásnál mindent gyönyörűen elfogadott, később vált extrém válogatóssá. Viszont a kényszeressége már korán jelentkezett, pl. valamelyik plüssállatának "nézni" kellett, ahogy megtöltöttem az ivóedényét, és ha ez elmaradt, akkor nem itta meg az italát.

A feje pedig egyáltalán nem volt nagy.

2019. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű. A fejméretről mondjuk fogalmam sincs (nyilván minden baba feje aránytalanul nagy egy felnőttéhez képest, de lehet az még nagyobb).


A hozzátáplálós dolog valószínűleg onnan jön, hogy az autizmus gyakran társul szenzoros integrációs zavarral. De a hozzátáplálás kezdeti nehézsége önmagában a legkevésbé sem elég a diagnózishoz, és nem is zárja ki azt. Lásd még:

[link]

[link]

2019. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fiam autista, a feje méretével nem volt gond, viszont a hozzátáplálás valóban egy kínszenvedés volt, míg más baba vígan ette az alma, krumpli és répapüréket, az enyém megkóstolni sem volt hajlandó.Már 12 éves, de még mindig van jó pár étel, amit nem eszik meg.
2019. aug. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!