Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémás (adhd, figyelemzavar...

Problémás (adhd, figyelemzavaros vagy autista) gyerekeitek csecsemőként hogyan fejlődttek? Mozgásfejlődésre, “kommunikációs eszközökre” és szociális viselkedèsre gondolnék?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinek nemrég mondták ki a fiára hogy autista, illetve egy távolabbi baratnőm is aki mesélte, hogy azt mondták nemrég a gyerekére, hogy adhd-s és figyelemzavaros. Kb egyidős gyerekek 3,5-4 ev között vannak.

Mind a kettőjük gyermeke nagyon gyosan fejlődtt a mozgásban. Az autista kisfiú pl 6 hónaposan felállt, erre emlékszem, mert annyira megdöbbentő volt. De utána négykézláb is kúszott, mászott.

A másik gyerkőc is előrébb tartott valamivel, de talán nem ennyivel.

Amikor voltam látogatóban úgy emlékszem hogy mindkét kisfiú sokat gagyorászott, mondták amiket “kellett”. Igazából a túlmozgáson kivül semmi feltünő nem volt. Talán csak annyi hogy az az autista kisfiúnak hiàba mutattam a tükörképèt, abszolút nem foglalkozott vele. Mondta is az anyukája, hogy őt ez nem annyira köti le.

De nagyon aranyos babák voltak, igaz mindkettő amolyan többemberesnek tűnt. Az érdekes az, hogy mind a ket gyerkőcöt kb 1 éves koráig láttam többet, mert én aztán külföldre költöztem.

Most viszont annyira meglepődtem, hogy mindkettővel van valami.

Van aki meg tudja erősíteni, hogy ezek a babakori dolgok tulajdonképpen valamennyire lehetnen jellegzetesek is? Vagy abszolut csak veletlen hogy mindkettő ilyen gyors volt pl.? És hasonlóan nyűgöske, többemberes?



2019. júl. 17. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Véletlen. Nincs semmi ami ki tudná mutatni, vagy akár visszakövetni, hogy egyik másik csecsemő kori viselkedés azért volt-e.
2019. júl. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Véletlen.


Anno mikor egy éves volt a gyerek random beírtam a google keresőbe, a ,,problémám".Kidobott egy autista és adhd-s csoportot.Beleolvastam, másnap mentem a védőnőhöz ,hogy az én gyerekemmel gond van, biztos minimum autista.Hát majdnem körberöhögött.Csak azért nem mert első gyerekes anyuka vagyok és megszánt.:)

Minden kisgyerek,baba mutat tüneteket, az a különbség hogy az egészséges gyerek kinövi, a nem egészséges nem.Ezért nem is lehet 2-3 évnél előbb komolyan foglalkozni ezekkel a dolgokkal és szakvéleményt sem ad ki senki előbb a kezéből.Autizmusnál már van egy teszt amit 18 hónapos kisgyereknél már ki lehet tölteni, az is csak arra hívja fel a figyelmet, hogy jobban oda kell figyelni a gyerekre, mert lehet hogy ...meg az is lehet ,hogy nem.

2019. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ADHD-s kisfiam van.

Tipikus többemberes baba volt, egyáltalán nem maradt el egyedül, mindig foglalkozni kellett vele, önálló játék közben is lényegében kartávolságon belül lenni. 8 éves és kb most is így van, igényli, hogy egy légtérben legyünk.


Mozgásfejlődésében voltak elmaradások, későn tanult meg pl forogni, de egy évesen már önállóan járt. Biciklizni nehezen tanult meg, hintázni a mai napig nem tud, vagy nagyon nehezen (kvázi véletlenszerűen) jön össze a megfelelő ritmus.


Beszélni nagyon korán, másfél évesen már mondatokban, nem egészen 2 évesen összetett mondatokban beszélt, mondókázott, énekelt.


Szociális dolgokkal nem volt gond, bár szereti a fix embereket, ragaszkodik hozzájuk.

2019. júl. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát akkor ez valóban véletlen..😐 Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok! Azt hittem néhányan hülye kérdésnek fogják tartani. De örülök ha nem :)

Közben amugy eszembe jutott egy masik ismerős is, akinek ugyancsak nagyon gyors volt a babaja, ma már iskolás😊

Szoval időkozben még en is talaltam viszonylag gyorsan ellenpéldát.

2019. júl. 17. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lányom magasan funkcionáló (Aspergeres) autista.

A csecsemőkori fejlődési konkrétan tankönyvi volt, mindent pontosan akkor és úgy csinált, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

Az első tünetek (repetitív mozgások) másfél éves kora körül jelentkeztek, de akkor még mindenki azt mondta, hogy majd kinövi. Nem nőtte. 4-5 éves kora között volt a legtöbb tünet, akkor tényleg nehéz volt vele (ez amúgy jellemző autizmusban, akkor szoktak diagnosztizálni is általában). Mostanra (12 éves elmúlt) már alig van tünete, megtanulta kompenzálni.

2019. júl. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 adhd-s gyerekem van. Mindkettő nagyon nyugtalan, nehéz, többemberes kisbaba volt. A mozgásfejlődés nem volt gyors, sőt, a fiam mindent az utolsó pillanatban csinált. Pl. járni 18 hónaposan tanult meg, már kezdtem aggódni, de azt mondta a védőnő, ez még belefér a normálisba.

A fiam valóban 3-4 éves kora körül volt a leggázabb, akkor az összes óvónő szentül állította, hogy autista, voltak tünetei bőven. De sok tünet egyébként egybeesik az adhd és az auti közt. Most 9 éves, itthon már semmi gondom nincs vele, közösségben azért nehezebb vele. A lányom 12, neki inkább a tanulás a nehéz, a gyerekekkel jól kijön.

2019. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!