Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nektek pisivel vagy nagydologg...

Nektek pisivel vagy nagydologgal lett hamarabb szobatiszta a gyereketek?

Figyelt kérdés
Hogyan zajlott a szobatisztulás? Mennyi volt az eltérés? A későbbihez meddig kapott pelust? Az utolsó hetekben mennyi fogyott?

2019. júl. 24. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Kisfiam októberi gyerek, pont 3 éves korában kezdett óvodába járni. Előtte nyáron lett napközban pisire szobatiszta, sőt ősz elejére éjjelre is. A kakival úgy volt, hogy jelezte, hogy kell és kérte a pelenkát. A pszichológusok szerint ez szobatisztaságnak minősül. Persze az óvodában nyilván nem így gondolták volna, de ott sosem kakilt be. Kb. fél év és egy véletlen eset kellett, hogy WC-be kakiljon. Onnantól mindig oda kakilt. Pont előtte jól bespájzoltunk pelenkával, úgyhogy maradt egy rakás. :DDD


Kislányunk májusi, most múlt két éves, nála most van folyamatban a szoktatás. Még megy ide is oda is. Minap véletlenül sikerült bilibe kakilnia (azt hittük, csak pisilni fog). Valószínűleg ő is előbb fog pisilésnél átszokni a bilire.

2019. júl. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pisi.
2019. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kakival.
2019. júl. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyszerre! De ehhez megvartam, hogy a kakat jelezze előre.. Ez kb 2-5 masodpercet jelentett. :D Ekkor volt 2 eves 5 hónapos. Jelezte, raultettem a bilire... Igaz ellenkezett, de mivel az volt a baja, h így nem tudott elbujni, mondtam h kimegyek, csak uljon es szoljon ha kesz. Megnyugodott. Utana ossze vissza dicsertem es mondtam h hu de szuper, megtorlom es mehet is jatszani. Meg milyen jo, mert ugyse szereti a peluscseret, igy ezt megussza. Akkor mar nem is kell pelus, hanem nagyfius gatyo, mostantol wcre jar. :D Elhitte h kevesbe maceras, persze minden kis es nagydolog utan mondtam h de jo, megint meguszott egy peluscseret.. Igaz ez erős vetites... De hat😅. Szoval innentol kezdve csak alvashoz adtam ra pelust. Egy honap mulva(az is elfogyott), mar nem is vettem. Mivel reggelre szaraz volt, plusz mazlim volt, mert az elejétől felkelt ejszaka ha pisilnie kellett. Igaz eloszor nem tudta h miert kel fel.. Azt mondta h faj a pocakja. Kapcsoltam h lehet h tele a holyag, azt erzi es igazam lett. Szoval nem ugy lett h egyre kevesebb pelus fogy, hanem pl hetfon meg átlag mennyiseg, kedden mar levettem es csak napi 2 fogyott.. Alvashoz. Ha lementunk jatszora, akkor se adtam ra pelust.
2019. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!