Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek? Levenni nem...

Mit tegyek? Levenni nem szeretném a pelust.

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdi az ovit. De a nappali alvásnál meg az éjszakainál sem( éjszakai ovit nem érinti) nem szobatiszta. Oviba itt csak ugy engedik ha nappal szobatiszta. Nyilván eröltetni nem lehet, de nem akarom,hogy kellemetlen legyen neki,hogy ott alváskor mindig bepisil. Az a legjobb megoldás amire gondolok, hogy elhozom mindig alvás elött?
2019. aug. 2. 09:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Vedd le a pelust róla vagy ilyen bugyi pelenkát használj.

Többször kérdezgesd kell e pisilni, stb.

Az oviban nem fogják bevenni így, hogy napközben sem ágytiszta

2019. aug. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
84%
Ágyra matracvédő, és lefekvés előtt pisiltesd meg. Nyár a legjobb a szokatásra. Pelenkát ne tegyél alá, max estére. Gyakran ültesd bilire, kérdezd meg kell e pisilni, ha bepisil, azonnal ne öltöztesd át, érezze milyen kellemetlen pisis ruhában lenni. Hamarosann szólni fog magától ne izgulj.
2019. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Egyelőre csak nappalra, a délutáni alváshoz ne legyen rajta pelenka. Tegyél vízhatlan lepedőt alá és pisiltesd meg alvás előtt és rögtön utána. Oviban sem fognak ráadni pelenkát, de ha baleset lesz, ott is át fogják öltöztetni és cserélik az ágyneműt. Nem kell trenírozni, mert nem tehet róla, ha mégis bepisil, és ne is legyen téma vagy pláne ne szidd le, de ezt a rendszert azért megszokhatja már most otthon és praktikusan amíg meleg van. Lehet, hogy jó pár hónap mosás előtt állsz így, de az is lehet, hogy máris sikerül.
2019. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Vigyél be vízhatlan lepedőt. Peluat nem sok helyen adnak a gyerekre. Ha bepisil, átöltözik.
2019. aug. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk a bölcsisnéni vette le róla a pelenkát hároméves korában, én szintén nagyon nem mertem, de az volt a megoldás. Semmilyen probléma nem származott belőle, se lelki zavar, se bepisilés. Csak én voltam túl félős.
2019. aug. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
40%

Igen, az a legjobb megoldás, ha elhozod.

Vagy ha egyáltalán nem viszed, mert gondolom a nappali szobatisztaság se stabil egyáltalán, ha délutáni alvásnál rendszeresen bepisil.

Mert tény, hogy az éjszakai ágytisztasághoz hormonális, de a nappali nem.

2019. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

Tökmindegy, hogy tél van, vagy nyár. Ha agyilag nem érett, nem lesz szobatiszta.

Max nem fázik meg, amikor összepisili magát.


Én addig adtam bugyipelust a fiamra, amíg 1 hétig tiszta nem maradt. Akkor elhagytuk.

Nappalra 3 évesen, éjszakára 4 évesen lett szobatiszta.


AMikor az oviban néha előfordult alvás utáni bepisilés, akkor kiadták az ágyneműt, másnap vittem tisztán. Miért ne vennék fel ezért oviba???

És ha ott alakul így?


Amúgy alvás előtt mindig mennek pisilni.

2019. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk ezt úgy megoldották, hogy a nem ágytiszta kislányt elalvás után fél-1 órával 8ezt te tudod, hogy kb meddig száraz a pelus) felébresztették az óvónők és kiküldték pisilni.

Éjjelre nem jó módszer, de délután akár működhet is.

2019. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
33%

#8 ez baromi nagy szakmai hiba, látszik a lustaság, nehogy haza kelljen adni az ágyneműt, esetleg újat tenni alá amiben még a maradék időben alhat, ha egyáltalán el tud utána aludni.

Emberségből 0 nálam az ilyen óvónő...


"csak" egy kisgyermeknevelő

2019. aug. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Nappal teljesen szobatiszta. Csak az alvásokkor van rajt bugyipelus. Ugyhogy stabil neki nappal!
2019. aug. 2. 20:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!