Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idős volt a gyermeked...

Mennyi idős volt a gyermeked amikor a pelenkát elhagytátok nappalra és mi volt a bevált módszer? Hogyan szoktattad le?

Figyelt kérdés
2020. febr. 14. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
A "szoktatás" nem vált be, így megvártam míg megérik rá. 3,5 volt, de abszolút megérte, mert 0 balesettel átállt éjjel és nappal is
2020. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%

3 éves, fiú. Most jutottunk el odáig, hogy nappal már nincs rajta pelus.


Nálunk így volt:


Pelenkásan 2 évesen nyáron szépen bilizett egy pár napot amikor pucér volt, de sehogy máshogy. Bölcsiben sem vették le róla, így továbbra is pelusos maradt.

2,5 évesen elkezdett elbújni, amikor kakilt, illetve ha pisi-kaki volt, mindig mondta nekünk, hogy ne menjünk oda hozzá. Egyre inkább jele volt ha valami történt a pelenkában.

Most 3 évesen elkezdtem azt, hogy nappal bugyit adok rá a nadrág alá, mondván van mosógép, sokat játszik a földön, nincs veszélyben a kanapé, próbáljuk ki. Első pár napban sokszor bepisilt, aztán pár óránként bilire ültettem, mert elfelejtett pisilni. Most kb 2 hétre rá, ha jön a pisi akkor van hogy egy csepp kijön, de visszatartja, szól és bilire ültetem, pisil. Alvásnál eddig 2x próbáltam pelus nélkül, de törölközőt raktam alá. Ami jó jel, hogy az elmúlt 2 napban a reggeli átöltözésnél üres a pelus.

2020. febr. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Két héttel a második születésnapja előtt.

Kisfiú, és kb 2 alkalommal volt pisi baleset. Utána még kb 3 hónapig kakilni bugyiba kakilt, aztán szépen azt is megtanulta a wc-be.

Most lesz 3 éves, éjszakai pelust nemrég hagytuk el, néha ha sokat iszik, előfordul baleset.

2020. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
2. szülinapja után pár nappal a medencezett és kiszállt. Nem volt rajta kis gatya, sem uszópelus. Pisilt. Tetszett neki, mondtam, hogy pisilhet állva máskor is. Bent még ráadtam nehány hétig, de mindig szólt. Kint nem. Éjszakára is ráadtam. Októbertől már éjszakára sem adtam rá, mert száraz volt mindig a pelusa. Korábban mutattam neki a bilit, 3 fajtát vettünk, de csak játszott vele. Állva pisilt a wc-be fellépőn, meg vettünk wc szűkítőt nagy dologhoz. Semmiképp sem kell erőltetni, pszichoszomatikusan meg kell érni rá. Mostanság egyre jobban kitolódik (kisgyermeknevelő vagyok), én sem gondoltam volna, hogy 2 évesen szobatiszta lesz. Egyre több gyerek ovi előtt, nyáron lesz szobatiszta.
2020. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
3,5eves volt a lanyom pont nyar volt es jo meleg mikor egyiknap nem engedte hogy ra ra adjam a pelust mindi elszokott. Hiaba probaltam en 2-3evesen bilire szoktatni nem akarta azt ra hagytam. De viszont akkor egynap lett reggelre es ejszakara is szoba tiszta. Kivancsi is leszek hogy a tesojaval hogy lesz. Mert o meg csak 6honapos de mar most ki szokik a pelus alol ☺
2020. febr. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
2 év 2 hós volt mikor nagyon érdekelte, mit csinálok a wcn. Előkaptam a bilit, megkérdeztem, kipróbalja-e, azóta nappalra szobatiszta. Éjjelre csak 3,5 évesen lett ágytiszta.
2020. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Pont egy hónapja volt (2 éves 3 hónaposan), hogy azt mondtam oké akkor nincs pelus. Ezt megelőzte sok-sok minden, ami az ő szobatisztaságához vezetett. Pl már ősz óta nem kakilt csak itthon, addig tartotta míg haza nem értünk. Utálta a pelenkát, pelenkacserét. Már november-decemberben kacérkodott a bilivel, wc-vel. Eleinte még csak ruhában ült rá. Aztán engedte hogy levetkőztessem, akkor tértünk át bugyipelusra, majd egyszer csak sikerült is produkálni, nagyon büszke volt magára. Amikor este fürdetés közben egymás után két nap is kiszállt a kiskádból és a bilibe pisilt a víz helyett akkor adtam be a derekam, hogy jól van fiam, ha ennyire szeretnéd legyen. Én nem akartam télvíz idején belekezdeni, de mint ahogy sok másban is ő másképp gondolta. Kakára teljesen szobatiszta, pisivel nagyritkán előfordul baleset, de csak itthon, ha elmegyünk vhová vagy kint vagyunk kertben, játszón, bárhol sosincs gond.
2020. febr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Farkas999 ***** válasza:
29%
Amikor stabilan tudott ülni, akkor ráültettük a bilire. Körülraktuk játékokkal és elintézte amit kellett. Nem volt még egy éves sem. Talán a biztonság kedvéért, másfél éves koráig volt rajta éjszaka pelenka, de felesleges volt és elhagytuk. Később talán kétszer fordult elő "baleset", az is akkor, amikor lázas beteg volt. A kisgyermekek is igénylik a higiéniát, sok türelem kell a szobatisztaságra neveléshez, de megéri.
2020. febr. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én 20 éves nő vagyok, és mikor kicsi voltam: anya mesélte h így volt: Azt mondta, nagygyerek vagy te már, felesleges minden, légy szobatiszta.

Mikor a százforintosbolt elé értünk, ő azt mondta: pipilj a bokorba, még van idő, nem megyünk rögtön mi be. Nem kellett(vagy nem éreztem, ki tudja). utána a boltba mentünk, és 1x csak azt mondtam szégyenlősen, hogy: "Pisiltem." Lenéz, alattam tócsa, hazamentünk ahol az ágyról véletlen harisnyástól cibált le, mert sietett, hogy be ne zárjon a bolt ebédszünet miatt, mire odaérnénk. Akkorát dübbent a földön a fenekem, h majdnem magam alá pisiltem mégegyszer. Utána vissza a boltba, sírtam meg nyűglődtem, négy napra rá belázasodtam, mert a tavaszias idő tényleg csalóka, ő meg elindítja a gyerekét szoknyába a boltba.

Másik eset: mamához mentünk, épp hazamentünk, pedig ott volt a vécé helybe, mégis bepipiltem az utcán.

És ez utóbbira még emlékszek is. És arra is, h anyának mondtam, hogy pisilni kell, de azt nem, hogy becsurrant. Utána hazamentünk és addig ráragadtam az ülésre.

2020. febr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9, beteg egy gondolkozása volt anyukádnak :(
2020. febr. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!