Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van köztetek olyan aki egyből...

Van köztetek olyan aki egyből szűkítőre szoktatta a 'babát'használt bili helyett?

Figyelt kérdés
Másfél éves,pár hete kezdett szólni,hogy kakilt,de csak akkor mikor már megvan. Most néha akkor is szól mikor nincs, szerintem a pisit kakinak hivja,és megpróbálnám ilyenkor a bilit vagy a szűkítőt. Melyik lehet jobb,kényelmesebb,gyorsabb szülő szemszögből?

2020. ápr. 12. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Gyerekméretfüggô


A lányom kicsi

Esélytelen azonnal a szűkítő, pedig úgy terveztem, hogy a bilit kihagyjuk, ne kelljen onnan is még átszoktatni

Idegen helyen se legyen gond

2020. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk párhuzamosan működik mindkettő. A szobában ott a bili, ha sürgős. Ha időben indul, akkor szalad a fürdőszobába. A nagynál is bevált ez a rendszer.
2020. ápr. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szülő szemponjábol egyértelmű h.a vécé.Nálunk a fiam választotta a vécét.A bilin max kétszer ült.Szerintem látta hogy mi is oda járunk.Meg lehet hogy nekik is nyugodtabb elvonulva kakilni,mint a szoba közepén!
2020. ápr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányaim is picik, de nem is vettünk bilit. Választhattak szűkítőt, szép, csillivilli pillangós, szívesen ráülnek. 😊
2020. ápr. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyerektől függ...

Kislânyom kapott bilit de csak pàrszor ült rà ruhàban 😁 Nem akartam erőltetni ezt az egész szobatisztasàg dolgot, úgy voltam vele hogy majd megérik rà úgyis. Aztan egy februàri napon ő maga jelezte hogy szeretne a wcre ülni, akkor még szűkítőnk nem volt itthon. Szóval fogni kellett, de akkor pisilt először wcbe. Màsnap vettünk is neki egyet 😊 Azóta többnyire wcbe kakil ritkàn pelusba, pisi még szintén megy a pelusba. Nem is mindig szól, viszont mikor aludni kell(ene) akkor szokta kiabàlni hogy pisi kell :D (Ő amúgy most 20 honapos)

2020. ápr. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Én ugyan jóval később, 2 és fél évesen kezdtem a szobatisztaságra szoktatást, de én alapból hanyagoltam a bilit. Ennek az az egyszerű oka volt, h megláttam a kakát a biliben és szó szerint öklendeztem, volt h majdnem behánytam. Nem értem mitől volt, mert ezer kakás pelust cseréltem már, de a bilibe nem bírtam elviselni. Szóval onanntól szűkítős wc ülőkét használtunk, gyorsan megszokta. Nekem amúgy se szimpi a bilis megoldás, a kakálás jobb ha a wc ben zajlik és nem a szoba közepén. Magadnak segítesz ha már alapból a szűkítőt szokja meg, bár nem tudom másfél évesen érti e egyáltalán h szólni kell h kakálna. Amikor én elkezdtem, a gyerek már képbe volt nagyon, így könnyen ment.
2020. ápr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a bili egyszerűbb, mert nem kell emelgetni le-föl a gyereket. De ettől függetlenül párhuzamosan használja, épp amihez kedve van.
2020. ápr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
4 gyerek, kimaradt a buli, nem lattam soha ertelmet. Raszoktatni a bilire, utana at a bilirol a szukitore, felesleges. Mondjuk nalunk cumisuveg es itatopohar sem volt. Szoptattam oket utana pedig poharbol ittak. Ezeket en felesleges maceranak tartom.
2020. ápr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!