Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha leveszem a pelust a gyerekr...

Ha leveszem a pelust a gyerekről, onnantól fogva nekem kell kérdeznem illetve vinnem a bilire, vagy neki kellene magától mennie?

Figyelt kérdés

Szóval vigyem kB óránként, higy nah gyere akkor pisilni(higy ne forduljon elő baleset) vagy megvárni, hogy néhányszor baleset legyen így rájön, hogy milyen amikor bepisil

Bocsi, ha buta a kérdés


2020. ápr. 24. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon gyerekfüggő dolog. Attól függ mennyire érett meg erre a "feladatra". Van akinek már úgymond magától jön ez a dolog, vagy mert korábban érik, vagy mert mondjuk később kezdődött el nála a bilire szoktatás.

Én azt mondanám, hogy az első pár alkalommal ki kell vinni. Nagyjából tudod szerintem, hogy milyen időközönként kell általában pisilnie. Először mindenképpen meg kell vele ismertetni az új helyzetet, kicsit beépíteni a napi rutinba a bilizést. Rá lehet ültetni, lehet neki adni valami játékot, elfoglaltságot amíg jön aminek jönnie kell. A lényeg, hogy ez egy kellemes élmény legyen neki ne pedig egy erőltetett dolog. Balesetek mindenképpen lesznek, ezzel számolni kell. Ami fontos, hogy soha ne legyen leszidva miatta mert ez traumát is okozhat neki az egész pelus nélküli léttel kapcsolatban és annál több lesz a baleset. Inkább legyen mindig kedvesen tanítva, magyarázva minden.

2020. ápr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Bár gondolom ez is gyerek függő, de körülbelül mennyi időt vesz igénybe? Több hónap?
2020. ápr. 24. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
39%

Mi mennyi időt?

Ha megvárod, hogy érett legyen rá, egy nap alatt az lesz és nem kelk sikálnod se a padlót, se a ruhát.

Ha meg a "szoktatást" választod, egy év múlva is lehet vakarhatsz.

Lányom később lett szobatiszta az átlagnál, viszont egyetlen baleset nélkül. Ovis csoporttársa pedig még most is bepisil heti rendszerességgel, holott állítólag egy éve szobatiszta. Szerintem nem érte meg erőltetni nála.

2020. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Bár gondolom ez is gyerek függő, de körülbelül mennyi időt vesz igénybe? Több hónap?
2020. ápr. 24. 12:33
 5/5 A kérdező kommentje:

Véletlen küldte el 2x.

Igen erre gondoltam neked is köszönöm

2020. ápr. 24. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!