Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Védőnő tanácsára levettem a...

Védőnő tanácsára levettem a pelust fiamról aki a héten tölti be a 2. szülinapját. Egész nap bepisil mindenhová. Ez így normális? Türelmesnek kell lenni vagy nem érett még meg rá?

Figyelt kérdés

Szépen kakil pisil bilibe a gyerek már. De főleg akkor ha mondom neki, hogy üljön rá. Hónapok óta. Már egy ideje a zuhany alól is ki ki jön és bele pisil vagy kakil.

Ha bekakul pelusba legtöbbször szól.

Szóval ma levettem. KB 40 percenként kérdeztem, hogy kell e neki. Vittem is a fürdőbe. 1x sikerült is neki.

A többi alkalommal azt mondta, hogy nem kell de volt, hogy rá 2 percre bepisilt

Kb 5x biztosan. Egész délelőtt csak törlöm a pisit mindenhonban

Ti mit gondoltok erről?


2020. ápr. 30. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Azt gondolom, hogy megint egy túlképzett védőnővel van dolgunk.
2020. ápr. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy ez lesz. Pedig nagyon bőszen mondta, hogy vegyem le. Ez így normális, hogy lesz baleset. Nah de ez nem baleset. Hanem bepisil
2020. ápr. 30. 12:53
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Add vissza rá.
2020. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

2 éves.

A védőnőd meg hülye.

Pelust vissza, majd ha szól előre, hogy kell, akkor vedd le.

2020. ápr. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Olvass utána az EC csecsemohigenianak. 19 hós a fiam, és én is bilire ültettem. Eleinte csak reggel felkelés után. Most már egyre többet. Szerintem másfél éves kortól, már érzik ha kell nekik Wcre menniük. A fiam mutatja ha kell, és rohanok a biliert. A pelust majd csak nyáron veszem le, mikor kint vagyunk a kertbe. Addig hagyom, illetve most akarok leszoktato bugyit venni neki, ami azért felfogja a naggya pisit, nem lesz minden olyan tőle.
2020. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem probalgasd a bilit néha, ha ilyen ügyesen sikerül bele neki, de a pelust csak nyáron kezdeném elhagyni.


Egyik napról a másikra ez sok neki.

2020. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De okos védőnőd van neked is... Ügyesen haladtok egyébként, de ennek így semmi értelme!
2020. ápr. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen feleslegesen szívatod magadat a takarítással, meg persze a gyereket is az öltözködéssel... Majd akkor vedd le, ha azért is szól, hogy kell pisilni, nem csak azért, mert már bepisilt.
2020. ápr. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg szépen kakilt, pisilt bilibe, addig a pelus üres volt? Mert ha igen akkor elméletben megérett a dologra én a bugyival is ugyanúgy tennék mint ahogy a pelussal, ha így is balesetes akkor mégis fusztrálja vmiért a pelustalanság.

A fiam 2 év 3 hósan vált meg a pelustól, saját akaratból (fene akarta pont januárban kezdeni) nappalra és nappali alváshoz. Viszont éjjelre még most is hord. Nemrégiben kipróbáltam, hogy leveszem róla éjjelre, mert már hetek óta szárazon vettem le azt is reggel az első pisinél, de nagyon fusztrálta a dolog. Első éjjel még nem volt gond, de a másodikon pár óra elteltével csak forgolódott, rosszul aludt, nyűglődött végül bepisilt és másfél óra újabb nyűglődés után csak úgy aludt vissza hogy adtam rá pelenkát, következő éjjel ismét ez a huzavona, annyit prpbáltam meg, hogy kivittem éjfélkor pisilni, de ez sem segített. Így azt mondtam nem kínzom ezzel, visszament a pelenka. Első éjjel még volt benne pisi, azóta megint szárazon veszem le. Ráér még, az enyém is meg a tiéd is.

2020. ápr. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bogus20 ***** válasza:
51%

Én ezt 1,5 éves kora körül megcsináltam.. 20 hónapos korára napi 1 balesete volt már csak, 22 hónaposan pedig éjszaka is levettem és akkor lett végül szobatiszta.

Montessori szerint 1,5-2 éves korban ha az ember leveszi a pelenkát éjjel nappal és végleg akkor kb. 6 hét a szobatisztulás. Nekünk ugye hónapokig tartott, de sokszor ha mentünk valahova meg ugye az elején éjszaka is rajta volt a pelenka, így még tovább tartott - ja meg született a kistesó, ami visszavetette. Rengeteg macera, de megérte, mert 20 hónapos korától csak napi 1-2 balesete volt, azt meg sokkal könnyebb eltakarítani, mint pelenkázni.. szerintem. Úgyhogy nem gondolom, hogy hülyeségeket beszélt a védőnő, csak ezt így mindenféle egyéb tipp nélkül elég nehéz. Pl. mondania kellett volna, hogy ez hetekig el fog tartani.. vagy hogy ha éjszaka nem veszed le akkor még tovább. Meg van egy csomó dolog amire oda kell figyelni.. pl. nem szabad túl gyakran kérdezgetni, mert akkor olyan lesz mint írod, hogy tiltakozik, majd rögtön bepisil... és iszonyú türelmesnek kell lenni. Na szóval összességében ez mindenkinek a maga döntése, hogy bírja e türelemmel hetekig ezt csinálni. Én nem bántam meg, a következő babámnál is elkezdem majd másfél éves kora körül. Az hogy ettől bármi baj lenne egy babának, vagy ez túl korai lenne ez csak a pelenkaipar kitalációja. Minden életkorban lehet tenni a szobatisztaságért és lehet jól is meg szarul is csinálni.

2020. máj. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!