Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tesztek, ha olyan helyen...

Mit tesztek, ha olyan helyen szól a gyerek hogy pisilnie kell, ahol épp lehetetlen?

Figyelt kérdés

Pl. útközben autópályán, vagy olyan boltban ahol nincs wc, ilyesik?


Amikor épp kialakulóban van a szobatisztaság. Ilyenkor meg szoktátok engedni h be pislijen ?

Vagy hogyan oldjátok meg?



2020. máj. 26. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Autópálya: Megállunk az első pihenőnél.

Bolt, otthagyom a kosarat és kimegyünk pisilni.


De indulás előtt kötelező pisilés volt és figyeltem, hogy ne menjünk olyan helyre, ahol nem tud pisilni. 2-3 órát kibír, ha hosszabb útra mentünk, akkor iktattunk be pisi szünetet.

2020. máj. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Amíg csak kialakulóban volt a szobatisztaság, akkor ilyen lehetetlen helyeken bugyipelenkát adtam a gyerekre. Ha vissza tudta tartani, amíg elérünk a következô pihenôig, kiérünk a boltból, akkor ugyanúgy, mint egy bugyit levette a pelust és pisilt. Ha meg késôn szólt, akkor nyugodtan pisilhetett a pelusba.
2020. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Ha még most szokik rá, akkor érdemes a bugyipelussal próbálkozni. Ha lehetetlen helyen szól, akkor az opció van, hogy elmagyarázod, hogy nem tudod azonnal elvinni, de majd ilyen-olyan messze lesz egy wc. Ha a gyerek nem tudja visszatartani, akkor a bugyipelusba ereszti, ha kibírja, akkor leveszi, mint a bugyit és pisil.


Nálunk is volt hasonló, hogy egy ismerős 2-3 éves kislánya a mólón kiszólt a babakocsiból, hogy nagyon kell pisilnie. Mutatta az anyuka, hogy vagy ott, valamivel távolabb, van az épület és ott elmehetnek a wc-re vagy, ha már nem bírja, gyorsan ráad egy pelenkát és majd az épületben leveszi róla, kidobja.


Később, amikor már teljesen szobatiszta, érdemes úgy szervezni az utat, hogy tartsatok pihenőt. Egy szervi bajokkal nem küzdő, egészséges gyerek szerintem kibír kb 2 órát pisilés nélkül. Nem egyszer volt, hogy a rokonaimmal mentünk autóval 2-3 órás autóútra és a gyerek pisilés nélkül kibírta az utat, egyszer sem szólt, hogy wc-re kéne mennie.


Én az ellenkező eset voltam kicsinek. Indulás előtt nem mentem el, hacsak nem toltak be a wc-be, az út alatt, meg, ha rám jött a pisilhetnék, nem szóltam, csak, ha már tényleg nem bírtam. Így voltak incidensek, hogy pl lehúzódhattunk volna, de senkinek sem kellett pisilnie és így azt mondtam, hogy nekem se, mert már haza akartam érni, majd x idő után nem bírtam és szóltam, hogy wc-re kell mennem.


Ha volt lehetőség akkor lehúzódtunk azonnal vagy, ha boltban szóltam, akkor szóltunk az épületben, ha nem volt lehetőség, akkor meg ki kellett bírnom a következő wc lehetőségig, ha meg szóltam, hogy nem fogom kibírni, akkor mondták, hogy, "Hát akkor bepisilsz". Pl az utcán engem sosem pisiltettek. Sosem volt olyan, hogy pl a metró aluljáró és az otthonunk közti úton megpisiltettek egy bokorban. Vagy kibírtam vagy nem és, ha nem, akkor az volt a tanultság, hogy vagy pisiljek indulás előtt vagy a pisilési lehetőségnél menjek el wc-re (ebben az esetben a metróaluljáró nyílvános wc-je).


Pár bepisilés után rendeződött bennem a dolog, kb iskolás vagy nagycsoportos ovis koromra nőttem ki ebből, amikor már túl ciki volt bepisilni és megértettem, hogy, ha időben wc-re megyek vagy időben szólok, akkor nincs baleset sem.

2020. máj. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Lehúzható bugyipelenka van rajta, ha nagyon nincs lehetőség akkor nem probléma ha egyszer-kétszer bepisil a bugyipelusba.
2020. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Én nem engedtem ideiglenesen se, hogy bepisiljon, vagy akkor most kivételesen pelus, féltem, hogy összezavarom. 1,5 évesen lekerült minden és éjszakára is. Egyszer sem volt baleset. Autópályára és hosszú útra vittem a bilit, kocsi mellett is tud bilibe. Az utcán engem nem nagyon zavart, félre eső helyen kicsi fiamnak ment, nem szégyenlős. Boltban kimentünk, mi az, hogy nincs lehetőség? Szerintem olyan nincs! Pl. vársz valahol sorszámmal a kezedben. Megkéred a melletted lévőt, hogy ha hívnak, menjen oda és szóljon, hogy kicsivel vagy és muszály volt wc-re vinned. Addig nem hív senkit.
2020. jún. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Bocsánat el lett írva


Bepisiljen

Muszáj


Mindenkitől elnézést kérek!

2020. jún. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én az 5-ös vagyok és akkor én is elnézést kérek, de szerintem ezek nem kirívó helyesírási szabályszegések :D vagy nem is tudom ... :D mondjuk, ha helyettem kértél bocsánatot, akkor nagyon rendes tőled 6-os! :D
2020. jún. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Csiklandozó érzés, tudom, de ne huncutkodj 5,6,7. Kijavítottad saját magad, ennyi, nincs mit ezen szégyellni.
2020. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen nem volt, hogy "épp kialakulóban". Vagy szobatiszta, vagy nem. Onnan hogy lekerült a pelenka, soha egy baleset nem történt. Mindig kibírta, nem kellett soha futni. Tény: nem korán lett szobatiszta, elmúlt 3,5, de ez határozott előnye volt.
2020. jún. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9, olvastam máshol is ezt a kommentet. Minden elismerésem!
2020. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!