Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes a 8 hónapos babát...

Érdemes a 8 hónapos babát elkezdeni bilire szoktatni ha minden nap ugyanakkor kakil? Van aki csinálja így?

Figyelt kérdés
8 hónapos kislányom minden nap tízórai után kakil. Gondoltam rá, hogy elkezdeném ebben az időpontban bilire ültetni, hogy oda végezze a dolgát. Nem tudom ezt érdemes lenne e.

2020. jún. 22. 15:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Két éves kora előtt nem érdemes,. mert még nem érett6 meg a szobatisztaságra.
2020. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Semmi értelme
2020. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Èn ràraknàm. Ugyan ez nem szobatisztasàg, csak ec, de segitheti a szobatisztasàgra megèrèsèt, es kevesebb pelust hasznàltok. A kisfiam kb. 14 honapisan màr szàraz pelenkàval èbredt legtöbbször. Próbaltam bilire ültetni, de üvöltött, ha a reggel nem cicizèssel kezdődött. Ha ùjra csinàlhatnàm, valahogy trükköznèk, hogy mégis bilizzen.
2020. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen felesleges
2020. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Miért lenne már felesleges? Nem kell 5 perc múlva lecserélni a pelenkát. Ha a gyerek szívesen ráül, mégis kinek árt vele? Én is így tervezem. Barátnőm is ezt csinálta, amióta a gyereke megtanult ülni, mindig wc-be kakilt, akkor is, amikor már nem volt óramű pontosságú, mert azt szokta meg és azt igényli (amikor már nagyobb.) Csomó gyereket láttam, aki már megérett rá, pisivel minden jól ment, de kakilni még 3 év fölött is csak pelusba volt hajlandó. Ezt például simán meg lehet spórolni vele.

1-es! Honnan tudod, hogy a kérdező gyereke mikor lesz érett rá? Én még 15hónapot tanultam. Addig valóban nincs olyan fejlettségi szinten az idegrendszer, de utána változó, hogy ki mikor érik meg rá. Bőven van, aki 2 éves kora előtt szobatiszta lesz. Nyilván nem 8hónaposan, de a kérdező nem is írt olyat.

2020. jún. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
EC-nek hívják. Szerintem káros, mások meg esküsznek rá. Olvass utána!
2020. jún. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
15hós a fiam, szintén kb óramű pontossággal kakil. Eszembe nem jutna még ráültetni, majd 2 éves kora körül...
2020. jún. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
39%
Uristen. Nem.
2020. jún. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Nézz utána az EC-nek.
2020. jún. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Másfél év alatt nem ajánlott. És egy ennyi idős gyerek még önállóan állni, járni sem tud, hogy használná a bilit?
2020. jún. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!