Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van esély rá hogy szobatiszta...

Van esély rá hogy szobatiszta lesz szeptemberre?

Figyelt kérdés
Szeptemberbe kezdenénk az ovit viszont sehol sem állunk a témával. Heti 5 napot melozom. Negyed 7re érek vele haza. Csak hétvégén van időm ezzel/vele foglalkozni. Igazából azt se tudom hogy kezdjek bele ebbe. 🤔 Egy nap volt hogy levettem a pelust mindent össze pisilt.
2020. jún. 27. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Szia. Nekem napra pontosan 2.5 éves volt a lányom, amikor elhatározásra jutottam, hogy szobatisztaságra kell szokjon. Július volt, és szeptemberben kezdte a bölcsit. Nem volt feltétel a szobatisztaság, de én nem akartam közel 3 évesen úgy beadni...


Akkor hallottam a játszoteren egy anyukátol, ők hogy csináltak, gondoltam kipróbàlom.


3 napig voltunk otthon, es csak bugyi és harisnyanadrág volt rajta, pelenka nem. 3 napig minden bement... Kényelmetlen volt neki, föleg mikor az udvaron bekakilt, és fel kellett jönnie 50 lepcsofokot, hogy bugyit cseréljünk.


Negyedik naptól maga kérte bilit. És érdekes, de onnantól kezdve éjszaka sem történt egyetlen egyszer sem baleset.

Lehet hogy kissé durva, de nekünk bevált. 😉

2020. jún. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
#1 te nem vagy normális...
2020. jún. 27. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
Ez a szobatisztaságra szoktatás sírni hagyása.
2020. jún. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Ha melózol, nyilván bölcsis. Mondd meg nekik, hogy kezdjétek el, segítsenek.
2020. jún. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Az elsőben mi a rossz? Mi is így csináltuk. Csak bugyi és nadrág volt rajta. 3 nap alatt rászokott a bilire, wcre. A mai pelusok túl kényelmesek, nem csoda hogy nem zavarja a gyerekeket. A wcre szoktatás sírni hagyása🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️isteneeem..
2020. jún. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
39%

Mi pont 1 eve leszoktato pelussal (alirol rendeltem) kezdtuk. Elotte nem erdekelte a tema. Szerencsere itthon voltam, raszantam az idot, orakat ult(unk) a bilin, rengeteget mostam. Augusztus elejere lett szobatiszta nappalra, par hettel kesobb ejszakara is.


Ha a bolcsiben nem egyuttmukodoek, nehez dolgod lesz. A szobatisztasag nem 1 hetvege lesz meg.


Nagymamat nem lehet bevonni?

2020. jún. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes válaszok. Ha a gyerek nincs megérve rá, hiába veszed le a pelust.

Persze lehet próbálkozni.

Mi már hetek óta csináljuk és még mindig van minden nap baleset. Kaki nem, az csak a bilibe, mindig szól, de a pisi gyakran becsorog. Viszont egyre inkább tiltakozik a pelus ellen, mert ugye alvásnál kell és ráadom, nem is vettem még le róla szárazon.

Nem egyformák a gyerekek. Viszont az tény, hogy időt kell rá szánni.

Nem írtad mekkora a gyerkőc és kivel van napközben. Vegyél ki pár nap szabit.

Én úgy tudom beveszik így is oviba, de nem pelenkázzák hanem átöltöztetik. Lehet majd csak ott lesz szobatiszta.

2020. jún. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
80%
Nalunk az oviba kerules egyetlen feltetele a szobatisztasag volt, ugy, hogy magatol szoljon (ne kerdezgessek). Ottalvosokal az agytisztasag is.
2020. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

Ha a gyerek magától elhatározza, hogy szobatiszta akar lenni akkor igen. Ebben a kórban már érzik az ingert a gyerekek, csak nem akarják tudomásul venni. Megszokják a pelenkát a gyerekek, és mint minden megszokáshoz elkezdenek hozzá ragaszkodni. Nem értik a szülőt, miért vált a szobatisztaság fontos számára. Ezért ész érvekkel már nem lehet hatni a gyerekre. Tehát mint egyik jó módszer, közölni kell a gyerekkel, hogy nincs több pelenka és szégyellje magát, ha bepisil.

Egy tipikus hiba amit elkövetnek a szülők, hogy tiltják a gyereknek a pisi, kaki táncot (tartogatást). Pedig ez pozitív dolog a fejlődése szempontjából. Csatlakozok a #8-as hoz: "magától szóljon (ne kérdezgessek)". Ne foglalkozzunk a tartogatással, csak hogy sikerült-e végül a WC-be, bilibe landolni a dolognak. Csak azt tegyük szóvá a gyereknek, ha takarítani kell utána. Bízzunk a gyerekben, hogy szereti a szüleit és okos, tehát meg akar felelni az elvárásainknak a legjobb tudása szerint. Küzdeni fog a rossz megszokása ellen.

2020. jún. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
2.5 éves múlt. Igen bölcsibe járunk. Persze ha nem lesz szobatiszta akkor marad a bölcsi. Ma is levettem a pelust egyszer pisilt imádja hogy nincs rajta. Mondom neki a bilit de mint aki megse hallja. Kifogom próbálni hogy bugyit kap aztán meglátjuk. Láttam neten leszoktató bugyit azt is néztem.
2020. jún. 27. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!