Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy kell elkezdeni a bilire...

Hogy kell elkezdeni a bilire szoktatást?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 és fél éves. Pisinél nem szól, kakánál néha utána jelzi. Ma kisgatyában volt bent pelus nélkül, földre pisilt. Anyukám gyorsan rá akarta ültetni a bilire, de ő megharagudott a bilire és elkezdett sírni, úgyhogy megint elraktam.


A leszoktatásnál meg kell várni, hogy a pisinél is szóljon? Ő még nem beszél, csak szavakat mond.


Ti hogy kezdtétek a leszoktatást?


2020. jún. 29. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
20 hónapos a fiam, már régóta a reggeli felkelésnel, együtt megyünk a wcre. Napközben is többször raultetem. Ha kérdezem, hogy kell e neki mindig mondja h nem. De ha raultetem, nem ellenkezik, és végzi a dolgát. Vártam már a jó idot, hogy kint legyünk az udvaron bugyiban. Így kiviszem a bilit, és raultetem bizonyos időközönként, és persze mondom mindig h szóljon, de nem szól. ..
2020. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Sose szabad erőszakkal ráültetni a gyereket a bilire. Lehet hogy anyukád jót akart, de a fiad hirtelen nem tudta miért kell ez, közben folyik a pisi is, nem ismeri a bilit és evidens, hogy tart tőle és sírva fakad. Gondolj csak bele.

Én úgy kezdtem, hogy amikor már elbújt kakilásnál, vagy pucéran látszott, hogy figyeli, hogy most fog jönni, elővettem a bilit és megkérdeztem, hogy rácsücsül-e. Nem kötöttem össze a pisiléssel. Volt hogy játszott, mesét olvastunk és közben azon ült. Amikor egyszer valahogy pisi is ment bele, örültünk és játék lett a szemében.

A fiam 3 éves korában kb 3 óránként pisilt. Ilyenkor megkérdeztem, hogy ráül-e, bólogatott hogy igen, vitte a játékát, aztán hopp, meglepődött, hogy pisil is. Nekünk így működött. Aztán amint erősödött benne a pisilési inger ismerete, bugyit kapott, néha bepisilt, átöltöztünk, tovább játszott és egy hét alatt sikerült előre szólnia és baleset mentesen szobatisztává válnia.

2020. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A gyerekek általában nem félnek a bilitől, csak zokon veszik, hogy nem értik meg a szülők, hogy még tartogatni akarja a pisit, kakit. A szülői parancsolgatás, erőlködés miatt próbál a gyerek kifogásokkal élni a pisilés, kakilás ellen. pl. beleköt a gyerek a bilibe.

Ha tudja a gyerek mi az a pisilés, kakilás és mire való a bili, hol találja, hogy kell használni, akkor nem kell feleslegesen nyaggatni. Ha rendetlenséget csinál azt kell szóvá tenni. Hogy tudja a gyerek mi a fontos lényeges. Meg kell egy kis szabadság a gyereknek, nem lehet minden mozdulatát megszabni, hogy mit csináljon. Hagyjuk, hogy játékos gyerek lehessen.

2020. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az a baj fél percet nem ül meg egy helyben, mindig jön-megy, tehát a házban folyamatosan a földre menne a pisi, nem üldögélne a bilin... Az én kisfiam a kakinál még nem "bújik el". Amikor látom, hogy kakál, rákérdezek, de mostanában megint nem szól utána..
2020. jún. 29. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy eleven. Ki kell vinni a szabadba, játszótérre ott kiszaladgálhatja magát. Ne akard már a bilire kötözni. Azért nem szól, mert akkor is ráülteted mikor mikor nem aktuális (mikor még nem szólt).
2020. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is utálta a bilit, nem akart ráülni. Állva tanult meg pisilni, az nagyon tetszett neki. Hamar megtanulta, hogy ha kell, akkor fekapta a bilit és odatartotta. Ez már igencsak régen volt, úgy tudom, mostanában lehet már kapni kis pisszoárokat. Lehet, hogy az tetszene neki. Kakilni csak wc-be volt hajlandó. A lányokkal nem volt gondom, ők használták a bilit, de hamar átszoktak a wc-re, az jobban tetszett nekik is. Mindhárom gyerek elég hamar lett szobatiszta egyébként. Kezdeni meg úgy kezdtük, hogy mikor jött a jó idő, levettem róluk a pelust. Nyilván ment bugyiba, földre, de nem okozott gondot feltakarítani utána. Tisztában voltam vele, hogy ezzel járhat a dolog.
2020. jún. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!