Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van aki most kezdi el a...

Van aki most kezdi el a bilire szoktatást?Most lesz 2 éves a kislányom és mivel nyáron könyebb így most szeretném elkezdeni. Ki hogy tervezi?

Figyelt kérdés
Kertesben lakunk. Kint adjam rá csak a bugyit,vigyem ki a bilit és mondjam neki hogy szóljon ha kell? Ráül a bilire de ennyi,oda még nem intézte folyó ügyeit.Óránként ültessem rá? A leszoktatás alatt se legyen rajta pelus,tehát ha elkezdem akkor csak éjjel vagy ha elmegyünk valahová akkor adjak rá pelust?
2020. júl. 14. 05:20
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem még korai, jövő nyáron kéne ha addig nem hagyja el magától, de egyébként igen, így szokták. Nem adsz rá pelust, csak amikor muszáj.
2020. júl. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
Majd jövő nyáron!
2020. júl. 14. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Az én kislányom 2 és fél éves. Mi idén kezdtük a bilizést. Csak éjjel adok rá pelust meg ha megyünk valahova. Elég jól megy neki. Elkezdheted nyugodtan hogy ismerkedjen vele. Elmondani neki mire való és hogy szólni kell stb. De semmi féle kép nem szabad erőltetni. Ha megérett rá úgy is használni fogja.
2020. júl. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is most lesz 2 éves pár nap múlva, én annyit csináltam, hogy hoztam neki egy bilit, elmondtam, mire való, és ha van kedve, használhatja. Meg szoktam kérdezni, hogy szeretne-e bilizni, a lényeg, hogy semmit nem szabad erőltetni. Ő élvezi, volt már sikere is, bár még csak pisi, de nagyon örült neki, együtt vittük a wcbe, lehuzhatta ő. Azóta pisilt már a wcbe is, a babát is pisilteti, kakaltatja. Soha nem erőltetem. Magának lehuzza a pelust, és raul. Persze még nem 100% szobatiszta, de a maga kis tempójaban halad. Kint is leveheted róla a kertben, ott nem baj, ha látja, hogy honnan jön a pisi.
2020. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyebkent most voltunk a védőnőnel és a felmérés alapján is csak annyi az "elvaras", hogy szól-e utolag, hogy kakalt, pisilt a pelusba, nem előre! Valamiért sok szülő már 2 éves korra azt szeretné, ha szobatiszta legyen a gyereke és folyékonyan beszéljen, és ezt most nem rád értem, csak úgy altalanossagban. Minden gyerek a maga kis tempójaban fejlődik, sokat arthatunk vele, ha sürgetni, erőltetni akarjuk a dolgokat. Utolsó voltam.
2020. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem ertem miert szivatod magad, h orankent viszed majd a gyereket bilire, ugyis be fog pisilni. Jovo nyaron boven eleg ezzel foglalkoznod. Egy szobatiszta gyerek kb 3-4-5 orat is kibit pisi nelkul.
2020. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

Az enyem december kozepen lett szobatiszta, magatol. Akkor erett meg ra. Nem

Attol all keszen ra, hogy nyar van, plane ha meg 2 eves sincs.

2020. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Rossz taktika óránként a bilire ültetni a gyereket, mert megutálja a bilit és csalódik a gyerek a szüleiben a szeretet terén. Még kérdezgetni sem jó ötlet, mert szeretik tartogatni a szükségletüket.

Arra kell törekedni, hogy jelezze a gyerek, ha pisilni, kakilni kell, vagy intézze el önállóan. Ha bepisil a gyerek nemtetszésünket ki kell nyilvánítani. A bilivel csak annyi a dolgunk, hogy kéznél legyen és tudja a gyerek, hogy mire való. Ráültetni a gyereket a bilire a bilivel való ismerkedés erejéig ajánlott. De ha ismeri a gyerek a bilit, akkor csak akkor ültetjük rá, ha jelzi annak szükségét. És ha bepisilt leszidjuk, hogy miért nem használja.

2020. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!