Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 éves kisfiamat hogyan...

2,5 éves kisfiamat hogyan vehetném rá a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Februárban tölti a kisfiam a 3 évet. Akkor már elméletileg óvoda köteles lesz. Van neki bilije, viszont nem akar rá ülni. Próbáltam már, hogy a kedvenc plüssével eljátszottam, hogy bele pisilt a bilibe, de ettől függetlenül nem jött meg hozzá a "kedve"

Ha pisil vagy kakil a pelusba akkor mutat a pelenkájára.

Ha kérdezem tőle hogy ki kakilt be akkor mondja, hogy a baba. Volt már az udvaron pelus nélkül, akkor nem pisilt be. Viszont ma levettem róla a pelust, és elkezdett sírni. Mikor vissza adtam abba hagyta. Segítsetek hogyan tudnám bilire szokatni? Vagy hagyjam még? Előre is köszönöm szépen


2020. júl. 17. 10:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem lesz óvodaköteles. 2021 szeptember 1-től kell járnia. 😊 A szovatisztasággal pedig bőven ráér még.
2020. júl. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem meg nem erett meg ra. Probalkoznek kicsit kesobb
2020. júl. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Hagyd. Tényleg csak 2021. szeptemberétől köteles. Nem a szülinapja után rögtön.
2020. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Neked nem mondták, hogy ez nem olyan dolog, amire "rá kell venni" a gyereket? Ha idegrendszerileg még nem értett(és nem az), akkor a fejed tetejére is állhatsz, úgysem lesz szobatiszta. Mellesleg 2021. szeptemberben kell neki oviba menni, addig bőven 3,5 éves lesz. Jövő nyáron bőven ráér szobatiszta lenni.
2020. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Szia! Nálunk is ez van,annyi hogy az enyém októberi. Szeret gatyában lenni,meg zavarja a pelus, de egyáltalán nem akar szólni,hogy kellene.Az enyémnek megkésett beszédfejlődése is van, és ugyan úgy kell mennie oviba ősztől. Én sem fogom tudni mit kezdek vele addig....🤷
2020. júl. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A fiam decemberi, így hivatalosan közel 4 évesen lesz óvoda köteles.

3 éves kora után sikerült szobatisztává válnia - minden baleset nélkül.

A fiúk általában később érnek meg rá. Van még időtök. Amíg ő nem szól vagy jelez a pisilés közben vagy előtt, addig fölösleges próbálkozni.

2020. júl. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

4es: Kedvességed határtalan 😊 Megnyugtatlak nem fogok a fejemre állni 😊

2020. júl. 17. 12:55
 8/15 anonim ***** válasza:
17%

Nagyon egyszerű. Veszel 12-15 gyerek alsót.

Végiggondolod, hogy mikor van 10-12 nap, amikor otthon vagytok, nem utaztok autóval, vonattal, stb.

Az időszak első napján pelus helyett alsót adsz rá. Ha mentek udvarra, játszótérre, akkor viszel magaddal 2-3 váltás alsót+ rövidnadrágot, plussz zacskókat. Elmondod neki, hogy ő már nagyfiú, és pisiljen úgy mint Apa. Meglocsolhatja a fákat. Első 1-2-3 nap be fog csorogni, akkor szépen tisztát adsz rá. Egy idő után csak az eleje fog becsorogni, és szólni fog, hogy pisil. Megpisilteted, megdícséred, bíztatod, hogy legközelebb előre szóljon. Amikor sikerül előre szólnia, akkor nagyon megdícséred, esetleg egy jutalom fagyi vagy kisautó is belefér.

2020. júl. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
21%

Így jár az a szülő, aki nem foglalkozik vele, hogy a gyerek szobatiszta-e.

És a pelenka üzlet fellendítésért lobbizó kommentelőkre hallgat, hogy rá ér az még.

A gyerekek nagy része 1-1,5 éves korában ösztönösen elkezd foglalkozni a kaki, pisi dolgokkal. Ha ilyenkor a szülő észreveszi a gyerek fejlődési igényét a szobatisztaság terén, akkor csodákat érhetne el e-téren. De hallgatnak a butító, kihasználni akaró politikára: "hogy korai még ezzel foglalkozni 3 évesen megy csak óvodába". Csakhogy ezzel elveszik a gyerek kedvét a szobatisztaságtól, fejlődéstől, esetleg megutálja a gyerek a bilit, vécét és megszokja a pelenka hordását (a pelenkabiznisz örömére).

A gyerek nem egy gép, hogy megnyomunk rajta egy gombot, hogy innentől válj szobatisztává, mert már 3 éves vagy. A gyerek épp olyan ember, mint mi. Van saját fejlődési üteme, mindig más érdekli, másra kíváncsi. A gyereket csak akkor tudjuk szobatisztaságra nevelni, ha ő is szobatiszta akar lenni. Csak annak lehet segíteni, aki meg kér minket, vagy nyitott a mi segítő szándékunk iránt. Mert ha úgy segítünk másnak, hogy ő nem számít rá. Akkor teljesen elbizonytalanítjuk az illetőt, sőt támadásnak is veheti és az ellenkezőjét érjük el szerezhetünk egy ellenséget. Na ez így van a gyereknél is.

A gyereknevelésben nem a szakirodalom a legfőbb iránymutató, hanem a gyerek. A gyerekkel személyre szabottan kell foglalkozni, észre kell venni mire nyitott, mire fogékony. Célokat kell kitűzni neki! És közösen örülni a sikereinek! És nem elvenni a kedvét a fejlőstől, levágva ezzel a szárnyait "mert rá ér azzal", céltalanná téve az életét.

2020. júl. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Na azt megnéztem volna ha az én fiam 1-1,5 év körül figyelni kezdi. Mégis hogy?! Még két évesen sem vette észre hogy csorog a lába között a pisi (nyáron pucéran). Ez azért elég túlzó általánosítás.
2020. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!