Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek ebben a helyzetben?

Mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kislányom júliusban múlt 2 éves. Nyáron, a melegben levettük róla a pelenkát, és szinte egyből ügyesen ment; jelezte is, hogy pisilnie, vagy kakilnia kell; és eredménye is volt. Mindig megdícsértük, 'megünnepeltük', számára fontos személyeknek látványosan körbedícsértük, akik szintén 'körbeugrálták' érte. Lelkes volt, és büszkén mondogatta mindenkinek, hogy Ő már nagylány. Ez tartott kb. 1 hétig.

Azóta viszont azt csinálja, hogy kb. 5 percenként mondogatja, hogy pisilnie kell; én hamarjában levetkőztetem, segítek Neki a biliülni, ahonnan kb. rögtög fel is pattan, eredmény nélkül. Ez megy szinte egész nap, de főként akkor, ha épp nem vele foglalkozom -pl. főzök. Akkor 'hirtelen' mindig pisilnie kell.

Volt, hogy meguntam, hogy már szinte dróton rángat, és mondtam Neki, hogy van rajta pelenka, pisiljen most abba. De arra nem hajlandó, csak akkor pisil bele, ha már tényleg nem bírja. Mivel a bilibe sem pisil mostanában, csak ezt a 'játékot' játsza velem; ezért előbb-utóbb belepisil a pelenkába, vagy ha nincs rajta, akkor bepisil, de addig úgy veszem észre, hogy csak tartogatja, amíg bírja.

Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Tudtok valami tanácsot adni?


2020. szept. 1. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem korai neki a szobatisztaság, vegyél neki bugyipelust, azt le tudja tolni ha kell neki, bár felhúzni szerintem nem fogja tudni és akkor megint mehetsz segíteni.
2020. szept. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Ez a gyerek részéről hiszti, nagyon el lett kényeztetve. Rá kell szoktatni, hogy nem körülötte forog a világ. És mindennek meg van a helye és az ideje. Ha nem ért egy szóból, addig te se figyelj a gyerekre, míg észre nem veszi magát. Próbálja meg megtanulni lekötni magát a gyerek. Venni kell neki olyan játékokat, amivel szívesen lefoglalja magát. Babát, kifestőt, rajz eszközöket, gyurmát, építő-, kirakós játékokat.

Túl nagy feneket kerítettetek a kaki, pisi dolognak. Így a hisztiével kapcsolatban ezen lovagol. Mert látja hogy ez a leghatásosabb fegyver, amivel ugrasztani tud benneteket, hogy foglalkozzatok vele. Nem kell adni rá pelenkát, ha bepisil büntesd meg, vagy tegye jóvá valamivel. Nem kell félni a pofonosztástól sem, vagy a seggére kell verni. Meg kell mutatni ki az úr a háznál. Meg kell tanulnia a gyereknek, hol a határ ameddig elmehet.

2020. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
2-es te normális vagy? Azért megbüntetni, megütni, mert bepislit?
2020. szept. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2


1. Fogalmam sincs, hogy a kérdésemből hogyan sikerült odáig eljutni, hogy a gyerekemnek nincsenek olyan játékai, amivel lekötheti magát pl.: gyurma, kifestő...stb. Ha tudnád... de tudom, akkor meg az lenne a bajod, hogy minek vettünk Neki annyit, biztos ott rontottuk el.


2. Egy dologban teljesen biztos vagyok a gyerekem nevelését illetően: egész biztosan nem veréssel fogom bilire szoktatni...

2020. szept. 1. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

2-es te anyák réme.


Amúgy figyelemre vágyik a gyerek.

Tudom nem lesz túl ehető, de vond be a főzésbe, adj neki feladatot, mondjuk tészta gyúrást (neki külön egy kis adagot) vagy ha felmosol, adj egy rongyot a kezébe, hogy törölgessen.


Szerintem.

2020. szept. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%
Túltoltátok a dicsérést, és most össze van zavarodva. Nem feltétlenül érti 100%-ban, hogy akkor az pontosan miért is volt. És hát lehet, hogy nem is teljesen érett még. Most hagyd egy kicsit, felejtsen rá, hogy ekkora parádé van a bilibe pisilés körül, és kezdjétek újra kicsit normálisabban.
2020. szept. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!