Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább a szobatisztaság...

Hogyan tovább a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés

Kisfiam 21 hónapos, 2-3 hete reggeli ébredés után belepisil a bilibe (ilyenkor van hogy teljesen üres az éjszakai pelusa) illetve fürdés előtt szokott még ráülni, akkor is van pisi.

Napközben viszont nem tudom mit tegyek.

Mielőtt pisilne, kakilna nem jelez, csak utána.

Kérdezgessem 10 percenként, hogy lesz-e pisi? Vagy majd ő mondja ha megérett rá?


2020. szept. 25. 07:04
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Én ugy csináltam hogy oranként kézenfogtam es ráültettem a bilire. Ga volt valami volt, ga nem, nem. Az elején nem szólt, de egy idő után már igen
2020. szept. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Még nem érett rá. Majd ő szól, ha eljön az ideje.
2020. szept. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Minden lehetőséget ki kell aknázni, hogy pelenka nélkül legyen. Ha már szeret a gyerek pelenka nélkül lenni, akkor tuti a szobatisztaság. Ha a gyerek ismeri a bilit és vécét, akkor hiába ne ültessük rá és ne zaklassuk akkor se ha látjuk rajta, hogy tartogatja. Bízzunk a gyerekben, hogy a maga módján a bilibe fogja intézni a dolgát.

Ha tartogatja a kakit, pisit a gyerek, az egyértelmű jele hogy érett a szobatisztaságra, uralja a szükségleteit. Ha ezek után bepisil, az a figyelmetlenség, vagy szorongás jele, esetleg hiszti, vagy dac jele. Ilyenkor leszidhatjuk, ha bepisil. A tartogatás legyen a gyerek magánügye, ha ellenezzük, akkor dac és hiszti miatt újra be fog pisilni, kakilni látszólag visszafejlődik. Mert nem tetszik neki a szobatisztaság, úgy fogja a gyerek értékelni, hogy több szeretetet kapott pelenkásan.

2020. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
1es vagyok miert pontoztatok le? Ezzel a módszerrel mindenféle erőltetés nelkul pont 2 éves korára szobatiszta lett. 2 éves 3 hónapos korára ágytiszta.
2020. szept. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

1,4!


A gyereked nem volt szobatiszta, csupán idomítottad az x időpontban való vizelésre.

2020. szept. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%
Kikérem magamnak,nem idomítottam, hanem próbálkoztunk.Vagy ha nem próbálkoztok akkor szerinted egyszer csak kigyullad a fény a fejében hogy menjünk wcre? Soha nem volt baleset. Már 9 éves. Szerintem ez minket igazol.
2020. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
16%

6!


Azt kérsz ki magadnak, amit akarsz. Ha ráülteted a bilire és oda végzi a dolgát, az idomítás. A szobatisztaság az, amikor felismeri az ingert, jelzi és vissza is tudja tartani.

2020. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Kb 2 hét után már jelezte, aztán ugye valahogy meg kellett neki mutatni a dolgot. Na mindegy, itt gyikon nagyon megy ha valaki bármiben sikeresebb azt leszóljuk...ha az irigység fájna...mert semmi másról nincs itt szó!
2020. szept. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem ennyi idősen még nem volt érett rá. Nem értette mit akarok. 2 és fél évesen elkezdtünk próbálkozni vele, gond nélkül haladtunk. 3 éves korára teljesen szobatiszta lett, és nem voltak túl nagy nehézségek. Éjszakára fokozatosan lett teljesen szobatiszta. Most lesz 4 éves és már nincsenek bakik.
2020. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még nem érett rá, pelenkázni kell még.
2020. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!