Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves és még mindig nem...

3 éves és még mindig nem szobatiszta, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Fiam okos, értelmes. Szól hogy pisilni fog, kakilni fog. De le nem venné a pelenkát. Ígértem már mindent. Ha leveszem órákig vissza tartja.

Voltunk kórházban nemrég egyéb betegség miatt. Kapott pisizacskót, 1 l infúziót kapott mégsem volt hajlandó a zacskóba pisilni órákig. A végén már a doktornő mondta, hogy vegyem le, utána egyből pisilt.

Bilire ruhában ül csak rá.

Mit tudok vele tenni?


2021. febr. 17. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nyáron próbáld meg pelus nélkül hagyni.Mi Balatonon nyaraltunk és azt mondtuk neki jaaaj otthon maradt a pelus így aztán kisbugyiban volt vagy anélkül nagyon élvezte hogy mindenhova csorranthatott :) A kaki nehezebb volt de aztán már azt is megszokta hogy bilibe kell amit nem sokáig használt inkább felült a wc-re :) Szóval türelem :)
2021. febr. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Bár az én fiam 2 és fél volt, de ő is ilyen volt. Aztán bemérgedtem mert jött a nyár és száraz volt tőle a bőre és piros. Úgyhogy levettem és elraktam az összeset és azt mondtam nincs több. Megértette és azóta nincs. Nagyon makacs fiam van szóval nekem is határozottnak kellett lennem.
2021. febr. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Ide másolom egy korábbi, hasonló kérdésre írt válaszom. Természetesen nem a meghidegebb télben kell próbálkozni, várj amíg kicsit felmelegszik az idő:


"Nagyon egyszerű. Veszel 12-15 gyerek alsót.


Végiggondolod, hogy mikor van 10-12 nap, amikor otthon vagytok, nem utaztok autóval, vonattal, stb.


Az időszak első napján pelus helyett alsót adsz rá. Ha mentek udvarra, játszótérre, akkor viszel magaddal 2-3 váltás alsót+ rövidnadrágot, plussz zacskókat. Elmondod neki, hogy ő már nagyfiú, és pisiljen úgy mint Apa. Meglocsolhatja a fákat. Első 1-2-3 nap be fog csorogni, akkor szépen tisztát adsz rá. Egy idő után csak az eleje fog becsorogni, és szólni fog, hogy pisil. Megpisilteted, megdícséred, bíztatod, hogy legközelebb előre szóljon. Amikor sikerül előre szólnia, akkor nagyon megdícséred, esetleg egy jutalom fagyi vagy kisautó is belefér."

2021. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
16%
Próbálj neki videót mutatni kakiló, pisilő gyerekekről. Pisilésnél bevált, hogy hívtam nézze meg ahogy "apa pisil". A kaki nehezebb téma volt, de ment az lassan.
2021. febr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Az elengedés megy nehezen neki, legyél kedves türelmes. Nálunk 3 évesen épp hogy ment nyáron majd az ovi kezdés teljesen visszavetette és végül elmúlt már 3,5 éves mire sikerült letenni. Addig pszichológust is megjártunk, aki azt mondta, azt leszámítva, hogy az ovi sürgeti, én miért erőltetem, így ugysem marad örökre. Tudjuk hogy képes rá de lelkileg még nem érett meg. Végül a tavaszi kijárási tilalom 2. Hetében közösen elpakoltuk a pelusokat és aznap már éjjel sem kérte. Már csak éjjel volt baleset még pár hónapig néha. Szóval amíg görcsöltem rajta, addig para volt, amikor otthon simán kezeltem hamarabb sikerült neki is elengedni és mikor ezt láttam rajta, akkor ajánlottam fel hogy tegyük el a pelust végleg
2021. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3%

Kellett hallgatnod a pelenka reklámozó cégekre, akik ilyen oldalakra specializálódtak. Az a szlogenjük, hogy 3 évesen egyik napról a másikra leveszik a pelenkát, korai 1 évesen próbálkozni.

Szerintem 1-2 éves korában a legkönnyebb szobatisztaságra nevelni a gyereket. Mert 2-3 évesen már hisztisek és sokkal nehezebb bírni velük.

2021. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lányom 3 évesen lett nappal, 3,5 évesen éjszaka.
2021. febr. 17. 20:08
 8/8 anonim válasza:
81%
# nem értek egyet. Egy hozzátartozóm hatásra 1 éves kora körül erőltetettük 2-3 alkalommal a bilizest, és nagy sírás lett belőle. 25 hónaposan a pisi, 2,5 évesen pedig a kaki ment egyik napról a másikra. Azt kell elfogadni, hogy minden gyermek más.
2021. febr. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!