Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Milyen esetekben "szidjátok...

Milyen esetekben "szidjátok le" a gyereket bepisilés kapcsán?

Figyelt kérdés
Olyan esetekben, ahol mondjuk már nem bírta tartani pl hosszabb autóúton későn szólt, vagy ha a bejárati ajtó előtt történik, mert nem szólt olyan helyen, ahol el lehetett menni, leszidjátok, amiért nem szólt időben? Vagy ezeket néha-néha el lehet nézni?

2021. febr. 26. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Soha
2021. febr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem igazán szabad leszidni érte. Kivétel, ha direkt pisil be.
2021. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Én mái napig nem szidom le ba véletlenül baleset történik. Megbeszéljük h na itt most mi történt és h máskor szóljon. Szidás akkor van amikor a végsőkig tartogatja, hiába szólok neki h mostmár jó lenne ha elmenne pisilni, nem ő vár, aztán rongyol a wc be de már nem bírja tartani úgy és megy az már mindenhová. Akkor rászólok, de akkor sem durván, csakhogy érezze h ezt nem szabad. 4 éves múlt egyébként.
2021. febr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Direkt írtam idézőjelben a leszidást, nem lecseszésre gondolok. Csak azért mégis jelezni, hogy ez nem oké.
2021. febr. 26. 14:33
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
Ilyen esetben szó szerint annyit mondtam, hogy "legközelebb próbálj időben szólni, mert a pisi a vécébe való". Ez volt a legdurvább, amit mondtam neki. Nem tudom, hogy ez "leszídás"-e.
2021. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Amikor előre szólok neki, hogy menjen el pisilni (alvás előtt, indulás előtt vagy amikor látom, hogy már morzsolgatja) ő viszont csakazértsem megy el.

Ilyenkor "leszidom", hogy "Én mondtam, hogy menj el, ha akkor elmész, most nem pisiltél volna be."

Kb. ez a nagy leszidás.

2021. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tènyleg nem szabad a bepisilés miatt agresszìvnak lenni. Engem egyszer az oviban leszidott a dadus, úgy rémlik rá is vert a fenekemre, mert bepisiltem alvás közben. Valahogy traumatizálhatott a dolog, mert sokáig nem mertem idegen helyen elaludni vagy csak úgy, ha lefekvés előtt kb.háromszor elmentem pisilni. Féltem, h.bepisilek és szégyenben maradok. Bár már 30 elmúltam, még mindig emlékszem erre.
2021. febr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%
Én sosem jegyeztem meg azt sem, hogy ez nem oké. 5 éves. Ha most este bepisilne, akkor sem jegyezném meg.
2021. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%
Amikor látom hogy azért történt mert nem volt kedve félbehagyni a játékot, aztán meg már nagyon kell és nem ér ki időben. Ilyenkor azért elmondom neki hogy mérges vagyok, mert érezte hogy pisilni kell de ő játszani akart.
2021. febr. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!