Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan tovább a szobatisztasàg...

Hogyan tovább a szobatisztasàggal? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves kisfiam, első és egyenlőre egyedüli gyermekem.

Szépen fejlődő, vidàm, nyitott, okos kisfiú.

Mivel már ennyi idős és itt a nyár, elkezdtük a szobatisztaságra szoktatást, úgy 1 hónapja.

Korábban is pisilt már bilibe, de csak alvások után/vagy előtt. Ennyi volt a kis tudományunk ezügyben.

Viszont ahogy lekerült a pelus, nagyon hamar megtanulta a pisilést, és jó pár hétig szinte mindig szólt és intézte. (Kint a fűre vagy bent a bilibe).

Egyébként az volt a metódusom hogy az udvaron levettem róla pelenkát, bent pedig visszaadtam hogx ha baleset lenne, de nem volt, legalábbis mindig szólt ha pisilt, a kakival eleinte nem foglalkoztunk.

Egészen addig, mígnem véletlen pont a kintlét alatt jött rà a kakilás, és 2x is kint, pelus nélkül sikerült a kaki. Teljesen sokkot kapott a gyerekem, a második után olyan szinten, hogy órákig pánikba volt, csak a bilin akart ülni, és 15 percenként sírva fakadt.

Egyébként addig is nagy harc volt a kakis pelus csere, de ezután..inkább nem is részletezem, az egèsz utcában minket hallgattak😅

Mindezek után 2x is előfordult hogy visszatartotta a kakit, először 4 napig (kúp segített), majd pár nap okés és megint 3 napig nem kakilt(végül ugyanúgy kúp oldotta meg).

Most eljutottunk oda, hogy az utóbbi alkalmakkor ha kakilt örült neki, és büszkén mondta.(persze emellett a kaki törlés, továbbra is borzalom, mintha ölném szegényt)

Viszont még nem biztos hogy túl vagyunk a nehezén, mert ha fürödni vagy öltözni kell, azonnal fogja a fenekét, kéri a pelust, mint aki fél hogy anélkül kijön valami belőle...de ez majd úgyis kiderül.


Summa summárun, odàig jutottunk a kaki gondol után (kb 10-14 napos tortura) hogy már nem szól a pisi miatt sem, simán beengedi a pelenkába (amit a vissztartás miatt nem igazán veszek le róla-és ő se örül neki ha lekerül ugye.)

Néha szól közben vagy utána, hogy pisilt de most pár napja csak akkor

pisilt a bilibe ha külön ráültettem alvások előtt, után. Tehát mintha a széklettől való félelem ebben is visszavetette volna.


Most viszont abszolút nem tudom hogy mit csináljak. Mert ha rajta van a pelenka akkor belepisil, és elkeseredtem hogy ez sem fog menni, viszont ha leveszem róla, akkor meg félek hogy újra pánikba kerül ha besikerül egy kaki és utána megint visszatartás lesz az eredménye.


Tudom senki sem mindent tudó, és nehez is látatlanban tanácsot adni. De ha valaki mégis volt hasonló helyzetben, vagy úgy érzi hogy el tud látni bármilyen jó tanácssal, kérem ne tartsa magában.🙏


Aki pedig balfék anyának néz, az nézze el, mert semmilyen segítségem vagy tanácsadók sincs, első gyerek, és nincs is nagyon ilyen kicsi a környezetemben.

Igazából azt sem tudtam hogy kezdjem, most meg fogalmam sincs hogyan folytassam🤪



2021. aug. 13. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Próbáld meg esetleg, hogy nem bilibe, hanem wc-be, persze wc szűkítővel. Aztán ha oda sikerülnek a dolgok, különösen a kaki, akkor lehet neki integetni, elköszönni tőle, amikor lehúzzátok. Ez felnőtt fejjel elég debil ötlet, de van, amelyik gyereknél bejön.
2021. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

1. gyerek: bugyipelust vettem, ha szólt, akkor szólt, ha nem, akkor pisiltettem, ha elmentünk valahová, azelőtt, meg alvások előtt. Volt, hogy egész nap tiszta maradt. Ő már elmúlt 3, mire szobatiszta lett.

2. gyerek: reggel megegyeztünk, hogy bilibe pisil, estére szobatiszta lett, ő még 2,5 sem volt.

Tanulság: ne erőltesd, nem éri meg. Ha nem kész, akkor vannak a fenti problémák. Pihentesd a témát. Nem szabály az sem, hogy pont nyáron kell szobatisztulni.

2021. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is most engedd el, de tudom itt mindenkinek tabi a wc zés, de mikor te teszed a dolgod mutasd meg, hogy így működik. A nagy fiam mivel nem tudtam hova rakni mikor wc tem jött velem kapott egy bilit és együtt ültünk ott, 1 hét alatt szobatiszta lett.
2021. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Tabu nem tabi🙈
2021. aug. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat🙏

Nàlunk a wc nem tabu, ezt már más is javasolta egyébként :-) de sajnos nem motivalja, konstatálja hogy anya ezt meg azt csinal🤪 mert mindenhova követ amióta tud.

Kicsit az is van talán hogy összekeveri a kettöt, nem érzi tisztán a különbséget az ingerek között, még szóban is keveri a kettőt néha. Valóban én is azon gondolkozom hogy kéne talán most erőltetni...nehéz ügy😕

2021. aug. 13. 17:51
 6/7 A kérdező kommentje:
*nem kéne
2021. aug. 13. 17:58
 7/7 anonim ***** válasza:
3-4 vagyok a fiam 2.5 éves ő nagyon tudja mikor mit kell, de ő meg ha kérdem hangosan kiabálja, hogy nem kakilok bilibe😁
2021. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!