Miért ez a bilizés?

Figyelt kérdés

Csomó embernél olvasom, látom. Mire jó a bili? Miért nem jó egyből wc-re szoktatni? 2 évesem van, wc-re ül rá ha akar. Eszem ágában nem lenne bilit mosogatni, hát én aztán igazi erős gyomrú vagyok pedig, se a hányás se a kaka semmi nem hat meg, de a biliből valo tisztogatása felfordítja a gyomrom. Miért jó? Szerintem egy tök felesleges lépés, nem?

Ennél csak az a rosszabb, mikor ismerősnél ebédeltünk, gyerek meg x*rik a bilibe az asztal mellett....meg nappaliban meg itt ott..


2021. nov. 23. 07:15
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én is ugyanúgy gondoltam, mint te, sőt, még most is. De mégis bilit vettünk, mert azt azonnal oda tudom tenni neki, nem kell szaladni a fürdőszobáig.
2021. nov. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezen idegeskedni! Úgy csinálod, ahogy akarod. Van, aki biliztez, van, aki wc-ztet. Ez nincs kőbevésve. Ez kb olyan, hogy van, akinek a mosható pelenka vált be, van, akinek az eldobható. Ezt mindenki eldönti magának. Aki biliztet, annak megvan az oka, biztos előnyösebbnek tartja valamilyen szempontok miatt. Ennyi!
2021. nov. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Az én lányom félt a WC-től. Ezért.

A fiamnak ilyen problémája nem volt szerencsére.

2021. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
gondolom mert a wc-re föl kell mászni, vagy te kellesz hozzá, hogy rátedd, a bilire meg magától rá tud ülni?
2021. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Mert nincs mindig a gyerek fenékébe az ember, hogy felrakja a wc-re. Nem egyszer volt, hogy a lányaim elintézték a dolgukat a szobában lévő bilibe, amíg én lementem a konyhába pl. uzsonnáért. Olyan is volt, hogy a kisebb nem találta a bilit, megfordította a szobai fellépőt és abba pisilt.

Amint elég ideig vissza tudták tartani, a lépcsős wc szűkítőt használták.

2021. nov. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk sincs bilink, egyből wc-re szoktattam őket, de ha valakinek az a kényelmesebb, csinálja, nem érdekel.
2021. nov. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában, mert nem érik fel a wc-t a gyerekek. A fiam akkor lett szobatiszta, mikor már meg volt a kicsi. Ne haragudj, nem hajítottam el a lányomat, hogy szaladjak fiammal a wc-re, akire nyilván akkor még nem hatott a tartsd vissza szó. Letolta a gatyát, nadrágot és elintézte. Simán átszokott a wc-re, mire 11 hónappal később, 17 hósan szobatiszta lett a húga.

Mindenen veszekszenek, WC-n is. Így fiam wc, leányom bili mellette, idegrendszerem kímélve.

2021. nov. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!