Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akinél szobatiszta volt már a...

Akinél szobatiszta volt már a gyerek, de visszaesett teljesen, hogyan lett újra szobatiszta? Fokozatosan vagy egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

2,5 éves. Kb a második szülinapján lett szobatiszta nappalra. 3 hónapig csak éjjelre kapott pelust, baleset ritkán volt. Egyik napról a másikra lett szobatiszta ráadásul teljesen magától, ő mondta, hogy ő bilibe pisil és utána nem is akart pelust felvenni többet. Közel jártunk már ahhoz is, hogy éjszakára is elhagyjuk a pelenkát.

Aztán megszületett a tesója. Utána 2 hónap alatt fokozatosan romlott a dolog, és visszaálltunk a nullára, mintha soha nem is lett volna szobatiszta, most nonstop pelust hord és nem szól egyáltalán. Nem is erőltetem, teljesen jegeljük most a témát, hagyom, hadd legyen ő is kisbaba (mert állandóan ezt mondogatja, hogy ő kisbaba).

De azért belül reménykedem, hogy hamarosan túl leszünk ezen és újra elhagyhatjuk a pelust. Akiknél volt hasonló teljes visszaesés bármilyen okból, végül hogy alakult a dolog? Egyik napról a másikra újra szobatiszta lett? Vagy újra fokozatos szoktatásra volt szükség? Mire számíthatok? Mert ugye, azt tudjuk, hogy képes szólni, sőt ha épp nincs lehetőség pisilni, képes volt arra is, hogy visszatartsa és megvárja, amíg eljutunk wc-re. Most mégis olyan, mintha nem lenne rá képes.


2021. dec. 18. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Jelzem, nem vagyok gyermekpszihológus.

Szerintem testvérféltékenység miatt, ő is olyan kisbaba akar lenni, mint a kistesó, mert akkor annyi figyelmet, szeretetet, babusgatást fog kapni, mint ő.

Én kifejezetten kevesebbet foglalkoznék a kicsivel, - hiszen neki az étel, az alvás a nyugalom, a pelenkázás csecsmőkorban elég lehet - , és célzottan kizárólagosan foglalkoznék a nagyobbal - játék, séta, ölelés - , illetve óvatosan bevonnám akicsi körüli segítségbe, dicsérve, hogy ő már milyen nagy és ügyes, ezzel mennyit segít Neked.

Nem egyszerű dolog, de

2021. dec. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!