Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves kisfiam székrekedéssel...

2 éves kisfiam székrekedéssel küzdött, beöntés után mégis visszatartja a székletet, hogyan segíthetnék? Macrogolumot írtak fel neki, mennyire hatásos?

Figyelt kérdés

2 éves kisfiam a múlt héten 5 napig nem kakált, a 4. napon már étvágytalan volt, 5. napon aluszékony lett, alig evett és már az addig borzasztó hangos bélmozgásai is elmúltak, így kórházba vittük, ahol gondoltuk kap majd egy beöntést. Addig itthon a háziorvosunk javaslatára kapott másfél glicerin kúpot, Dulcosoftot, előzőleg szegénynek még Hunyadi vizet is adtunk, de nem indult meg nála semmi, csak egyre jobban fájt a hasa, sírt. Az orvosunk tanácsolta, hogy kisujjal próbáljuk meg ingerelni a végbélnyílást, ha engedi valamelyest próbáljam bedugni az ujjam, hogy esetleg a kakarögöt kibillentsem, de nem éreztem semmilyen szilárdabb kakát, sőt a fenekéből szinte spriccolva indult a kaka, de feszítette, nem engedte ki.


A kórházban vírusfertőzést mondtak erre, amit egyszerűen nem értettem, se láz, se hasmenés, se hányás nincs. Ha hasmenés indulna, abban az esetben írtak fel Hydrasec-et, ezen kívül espumisan cseppet és hasfájásra fájdalomcsillapítót. Ebből csak az espumisant próbáltuk, de talán még rosszabb lett tőle, így itthon ezt a mini-klizma beöntést csináltuk neki, amitől gyönyörűen több részletben kipakolt. Mondhatom nagyon sírt, hogy ezt még megcsináltuk neki, a kórházban is kisujjal próbálta a doktornő indítani a kakát, de beöntést nem adott neki. Miután ez megtörtént, mintha kicserélték volna.... Evett, játszott, nevetgélt, jól volt. Aztán megint eltelt 2 nap újra kínkeservesen kakált, sikerült a bilibe, teljesen jót, egészséges kakát. Majd másnap reggel hasmenés volt, nagy sírás közepette. Szinte robbant a pelusba, látszik, hogy nem akarja, visszatartja. Elvittük így egy gyerekorvoshoz, aki emésztési zavart állapított meg. Cataflamot a hasfájásra, kenőcsöt a végbélnyílásra, illetve Macrogolumot írt fel, ha az első normális széklet megérkezik, akkor 4 hétig ezt a port használjuk. Hazajöttünk, örültünk, mert nem volt hasfájás a reggeli hasmenés óta, aztán jött megint a 3. nap, csak vártuk, de a kaka megint nem jött, volt sírás, hasfájás megint. Így kapott itthon megint beöntést, amitől a kaka szenvedve megszületett, egészséges, jó kaka lett volna, de magától nem tudott több óra kísérletezés után se kijönni. Nyomja szegénykém, de állva, toporzékol, látszik, hogy fél, nem akarja kinyomni.

Hetek óta bilizik, már éjszaka is többször pelus nélkül sikerült aludni, nem volt kényszerítve, teljesen magától, ügyesen, támogatva szokott át a pelusról. Egyedül a kaka ment pelusba, és egyáltalán nem erőltettük ezt, hogy ne így legyen.

A történetéhez hozzátartozik, hogy egy hónapos kistesó van itthon, osztott lett a figyelem, de az első 3 hétben semmi problémánk nem volt, féltékenység is inkább az apja és mama felé van, ha náluk van a kicsi ölben. Gondoltunk a lelki oldalára is ennek az egésznek.

Ma pedig délután óta újra kakariadó volt, de nem kakált, megint hasfájás kísérte, és többször elaludt ma fél órákra. Napközben volt lázunk is időközben, estére már orrfolyás is, az apukája van itthon náthásan, nem tudjuk hogy tőle kapta el, vagy legyengült az immunrendszere és emiatt lett beteg. Este így már adtam neki a Macrogolumból, bár reggelre mondták a beadást, de megitatattam vele, hátha reggelre lesz valami.

Kicsit hosszúra sikerült ez, de próbálok gyakorlati tanácsot is kérni, az orvosokat kimerítettük már.

Valakinek volt ezzel a Macrogolummal saját élménye vagy esetleg tapasztalata ennyi idős gyereknél?

Fog ez segíteni valamelyest? 4 hétig kell használnunk...

Köszönöm előre is, aki olvasta és tud kicsit segíteni!

Kétségbe vagyok esve.



#kisgyerek #székrekedés #2éves gyerek #macrogolum #emésztésizavar
2022. dec. 13. 03:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányommal ugyanez a helyzet. Ugyanzgy 2 éves, és van kistesoja is de nem féltékenység miatt van ez. Napokig tartogatja a kakit, most mindennap adok neki dulcosoftot igy legalább nem kemény neki de mikor érzi az ingert akkor próbálja tartogatni még mindig mert a kemény széklet fájt neki es ez megmaradt benne. Macrogolumot régen hasznaltunk de attol meg minimum napi 3szor olyan hasmenese volt hogy komplett ruhacsere kellett minden alkalommal, azt a mini beöntést mi is próbáltuk, segitett de elszeretném kerülni hogy a fenekébe kelljen dugni valamit mert mar fél minden pelenkázásnál. Multkor már véres is volt a kaki, és vam hogy ugy kell kinyomni belőle, felhuzom a lábait neki és úgy. Evéssel amugy hadilábon vagyunk de inni viszont iszik sokat azért is nem értem hogy gyogyszer nélkül miért annyira kemeny neki és ha nem adok semmi gyogyszert akkor heti 1szer lenne csak szeklete de utolso 3 napba már tartogatná. Viszem gasztroenterologiára csak sokara kaptunk időpontot.
2022. dec. 13. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"4 hétig kell használnunk..."


🤣 1,5 évig használtuk. Ez bizony olyan cucc, amit csak 4 hétig totál felesleges, mert csak folyamatos szedés esetén hat.

De ugyanaz, mint a Dulcosoft. Azt is folyamatosan kell adni, nem csak egyszer egyszer, mert nem hashajtó. Ha azt is csak egyszer egyszer alkalmaztátok, nem naponta kapott hetekig, akkor azt is szarul csináltatok

2022. dec. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. A makrogolumra azt mondtak az egy 1 honapos kúra de amugy tényleg csak addig "használt" míg szedte. De a hasmenés miatt inkább maradok a dulcosoftnal. Igazából abba is makrogol van pedig
2022. dec. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Dulcosoftot/Macrogolt (ugyanaz) nem akkor kell adni, ha már baj van, hanem azért kell adni, hogy ne legyen baj.

Hetekig, hónapokig, amíg a gyerek meg nem tanulja elengedni.

Csak annyi a szerepe, hogy ne kössön bele a gyerekbe a szar, rájöjjön, hogy "hahó ez nem is fáj" (egy negatív élmény is elég a visszatartáshoz, visszafordítani viszont nem könnyű) és utána hagyható el, ha mellette a rostdús bő folyadékos étrend már megy.

2022. dec. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Hát nagyon rossz körforgóba kerültetek bele, nehéz lesz ebből kikeveredni. Ez mind lelki eredetű gond lesz, amit tetéztetek a beöntéssel. Gondolom otthon is állandó téma a gyerek kakija, ami szintén egativ irányba tolja el a dolgokat. Természetesen erről nem tehettek, de valószínű a kistesó érkezése zaklatta fel, ami nem az első naptól jön ki. A beöntéssel pedig nyilván segíteni akartatok rajta, de gondolj csak bele, mekkora trauma érte. Ezek miatt a rossz élmények miatt tartja vissza , hisz azt még nem érti meg, hogy épp emiatt kerülhet megint ilyen helyzetbe. Próbálj utána olvasgatni hogy tudjátok ezt jól kezelni. A legfontosabb, hogy ne ekörül forogjon az életetek, próbáljátok ezen túllépni. Vagy esetleg érdemes lenne pszichológussal beszélni erről, hogy mit javasol nektek.

Hidd el tapasztalatból beszélek, bölcsődében dolgoztam 12 évet, sokmindent láttam, hallottam.

2022. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Másfél hete vagyunk így, addig teljesen normálisan kakált, 5 napot vártunk a székrekedéssel vagy már az önmagában visszatartása volt, azt sajnos nem tudjuk.


Hatalmas trauma érte a "piszkálással", a beöntéssel, sajnos nagyon tudjuk, minket felnőttként is megterhelt lelkileg, nemhogy a 2 évesünk kis lelkét. Ostorozom is magam, ha ő ugyan elfelejti, mi sose fogjuk úgy érzem.

De sajnos ezt az ő érdekében tettük.

A gyerekorvos szintén ezt mondta, hogy a Macrogolumot első körben 4 hétig használjuk, pont amiatt, hogy megtanulja újra, hogy nem fáj kakálni. Az érdekes az, hogy két napja kapja, és semmi hatása. Igaz ma is lázas volt, de hasfájásra nem panaszkodott, várjuk a holnapi napot. A kistesónak viszont nagyon várja minden pelenkacserénél a kakát, így biztosan nagyon izgatja a dolog, mi pedig pár napja már egyáltalán nem is kérdezzük róla, nem érzi-e a kakát, pelenkát kap, pisil bele egyszer aztán leveszi saját magáról, már annyi mindent elolvastam, próbáljuk aszerint visszafordítani ezt nála.

Gyakorlati példák érdekeltek, mert azt viszont nem tudtam sehol olvasni.

Köszönöm mindenkinek a tanácsot, amit tudunk megfogadunk belőle, még ugyanúgy várom, ha esetleg valakinek van valami jó ötlete, hogyan segítsük őt.

2022. dec. 14. 01:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az érdekes az, hogy két napja kapja, és semmi hatása"


Ebben semmi érdekes nincs.

Hány embernek kell még leírnia, hogy a Macrogol nem egyik napról a másikra hat?

2022. dec. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, miért hány ember írta le eddig? Nem olvastam ezt sehol.


Most kezdtük el, nem tudom az "első" hatását, az addig rendben van, hogy hosszabb ideig kell szedni, és ez így beállítja majd a székletet, de pont azért kérdezem a gyakorlatban ezt átélt szülőket, mert a bevételtől számítva mért hatásáról sehol nem olvastam.


Az orvost hiába fogom kérdezni, ő biztos nem fog tudni erre nekem gyakorlati példát mondani.

Ez az oldal erre van, nem?


Nekem érdekes, mert az én kisfiam minden nap produkált eddig, aztán 3 nap már nekünk igazán soknak számít úgy, hogy amikor kezdődött, 4 napja nem volt kaka és már nem volt önmaga.


A lényeg, hogy így se tudtam meg, mennyi időnek kell eltelni, hogy a gyógyszer esetleg hasson vagy beindítson valamit első használatra, illetve már 3. használatra.

2022. dec. 15. 00:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, mi történt veletek azóta?
2023. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!