Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Létezik olyan hogy valaki 1...

Létezik olyan hogy valaki 1 éves kora előtt már szobatiszta lesz?

Figyelt kérdés
Anyósom azt mondta hogy a fia(férjem) már 8 hónaposan pisilt először bilibe és 1 éves kora előtt 1 hónappal teljesen szobatiszta lett. Kislányom 2 és fél éves és még nem szobatiszta. Masfél évesen igaz pisilt először bilibe meg utána áprilisban de azóta nem akart ráülni a bilire se a wcre. Mostanában már ráül a wcre de még egyszer se sikerült pisilni kakilnia oda. Érdeklik már a bugyik kérte is egyik este szóval fejben már érett rá meg jó ideje mondja h ha megy a pisi kaki neki és zavarja is. De még ragaszkodik hogy pelust adjak rá. Nem tudom hogyan érjem el h szóljon pisi kaki előtt hamar és a wcbe menjen. Anyósom szerint már rég szobatiszta lenne sok mindenben visszafogtam. Velem nehezen csinál meg új dolgokat sajnos.
2022. dec. 15. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Az maximum a régi idők kényszerített szobatisztasága volt, nem tudatos.
2022. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is ilyen. A fia (férjem) állítása szerint már 15 hónaposan úgy beszélt mint most. Szerintem meg téved egy évet. Az idő mindent megszépít,ne foglalkozz vele. Vitatkozni kár, úgyis neki van igaza :D

Nincs elkésve a lányod.

2022. dec. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Szia először is minden gyermek más ütemben fejlődik. Az én lányom 11 hónapos kora óta szobatiszta. Ez nem jelenti azt hogy a te gyermeked el van késve. Ezen nem kellene idegeskedned. Én a helyedben egyelőre nem erőltetném adnám neki a bugyit legfeljebb többet mosnék.elöbb utob megfog erni rá.
2022. dec. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Inkább azt lehet elérni, hogy észlelje, ha menni kell, de visszatartani nem jellemző, hogy tudnák ilyen picik. Van pelenka nélküli módszer, amikor figyelik a babát és ha jönni akar a pisi, vannak jelei, akkor a bili fölé tartják. Vagy pelenkázáskor teszik ezt, hisz akkor úgyis sok baba szeret pisilni. Férjedet gondolom még moshatóba pelenkázták, abban jobban érzi a baba a pisit, hamarabb tudatosul benne a dolog. A fő előnye a részleges szobatisztaságnak, higy kevesebbet van nedves pelusban.


Ami a lányod illeti, nincs miért aggódnod. Kipróbálhatjátok a mosható pelenkát, ha szereti, akkor talán kicsit meggyorsítja a dolgot.

2022. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, az elég kirívó lenne. Szerinrem 2,5 és 3 ev között lesznek többnyire szobatisztak, de 1,5-3,5 (4) között mindenféle előfordul, annál korábban nem nagyon.
2022. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Előzőt cáfolnám, az én lányom is úgy beszélt már másfél évesen mint egy felnőtt, és 4 éves most, nem az idő szépítette meg. 9 hónaposan járt, videóm van róla. Viszont 3 éves szülinapja után 2 hónappal lett teljesen szobatiszta, de akkor úgy hogy hétfőről keddre. Én nem akartam siettetni hogy állandóan takarítani kelljen utána hónapokig. Én annak nem láttam értelmét. Engem is piszkáltak már, de nekem kényelmes volt így.
2022. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem előzőt, 2-es válaszolóra írtam, csak közben sokan írtak :)
2022. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen nincs.

Anyám is úgy emlékszik, hogy én már 3-4 hónaposan szavakat mondtam. 🤦🏻‍♀️

Az első gyerekemnél még hangoztatta ezt, a másodiknál már nem teszi szerencsére.

2022. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy kedves ismerősöm húga 6 hónaposan kezdte bilire szoktatni a kislányát. Mi, akik hallottuk, csodálkoztunk rajta, mikor mesélte.

Azzal érvelt, hogy őt és a tesóját ilyen korban szoktatták bilire, mert az anyjuk egy idős nőre bízta őket babaként, amíg dolgozott, és a néni nem volt hajlandó pelenkázni őket. Így rákényszerültek a korai biliztetésre, és a módszer abból állt, hogy akár óraszám ott ültek. Állítása szerint semmi bajuk nem lett ettől.


Kicsit szkeptikus vagyok ezzel, mivel az ismerős saját bevallása szerint egész életében szorulásos volt, kínlódik a nagyvécével, 2-3 naponta tud csak mennni.

2022. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Nem volt szobatiszta, mert az azt jeleni, szól, és megy is a wcre, na egy 8 hós az ilyet nem csinál, csak rányomta idő közönként a bilire és ott tobzódott addig amíg jött valami.

Bölcsiben dolgozom nagyon nagyon régóta kb 2.5 évesen van 1-2 szobatiszta a nagy többség 3 - 3.5 évesen lesz az

Mindig vannak kivételek hogy 2 évesen az és hogy 3.5 evesen nem lesz még az.

Érési folyamat hiába erőltetik nem tudja visszatartani, és az hogy óránként viszi az ember nem segít mert a belső ingert nem tanulja meg felismerni.

A fiam már 1.5 évesen elbújt kakilni, amikir beszélt mondta is hogy elbújik, de hiába mondtam hogy bilibe inkább visszatartotta, ő is most nyáron lett szobatiszta úgy hogy levettem a pelust, első pár napban volt baleset, de ő nagyon lusta, mert éjelre van pelusa és képes belepisilni, estimese alatt mert, nem zavarja. Rajta lenne a pelus lazán abba pisilne, pedig tudja mikor kell, nagyon ritkán van balaset kaz is azért mert még csinál valamit a vécézés előtt, íhy meg már nem jut el)

Bocsi hosszúra sikeredett🙈

2022. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!