Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kis fiam februárba töltötte a...

Kis fiam februárba töltötte a 3. évet most hogy jön a jó idő elkénne kezdenem a napközbeni pelenka elhagyását . Ki hogy kezdte? Vegyem le rögtön és óránként vigyem bilire?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 25. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Előbb nem is próbálkoztál? Nem ovis még? Elmúlt 3 éves, az oké h van aki ekkor még nem szobatiszta, de hogy el se kezdted, az nagyon fura
2023. ápr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Isten ments hogy időre biliztesd. Ne szokasd marhasághoz. Érzi ha pisilni/kakálni kell? Szól ha tele a pelus? Amíg ezek nincsenek meg addig nehéz. Ha megvan akkor leveszed a pelust és elmagyarázod neki hogy nem pelenka van rajta, ha valamit kell menjen bilire. Igen lesz baleset, kell takarítani, mosni. Ez ezzel jár.
2023. ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem jár oviba itthon van velem mert Németországba élünk .És nincs hely
2023. ápr. 25. 09:25
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Ne is törődj elsővel. Itt se lenne még ovis mert most lett februárban 3. Szeptembertől lenne ovi köteles
2023. ápr. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem az első gyerekem gond nélkül másik 2 gyermekem ennyi idősen már szoba tiszta volt . Ő kicsit nehezebben fogadja el hogy le akarom venni a Pelust róla . Ha leveszem azt mondja ő nem akkar nagy fiú lenni nem akkar pisilni bilibe 😟
2023. ápr. 25. 09:53
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Ne foglalkozz az elsővel, teljesen felesleges is előbb kínlódni meg takarítani, nekem tavaly januárban lett 3 a lányom, februárban levettem róla a pelust, és onnantól szobatiszta volt. Nem kellett biliztetni se semmit, szólt és ment a nagy wc-re, egyszer sem volt bepisilés bekakilás.
2023. ápr. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Mond neki hogy elfogyott a pelenka. Venni sem tudsz. Majd beletörődik
2023. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

#4 Szeretem mikor a félig informált okoskodik. Lehetne ovis. A fiam márciusban töltötte a 3 mat, és januarban kezdte az ovit.

Ez óvoda és óvodai férőhely függvénye.


#6 nagyszerű. De honnan tudod h ez nem ment volna 4 hónappal előbb?


Kérdező.

Vedd le a pelusát. Mondd neki h szóljon ha kell pisilnie/kakilnia.

Esetleg óránként ha már egy ideje nem volt kérdezgesd.

Fürdés előtt, alvás előtt, udvarra kimenés előtt ültesd rá a wcrw/bilire

2023. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehetne ovis igen de nem óvoda köteles.
2023. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Levettem róla a pelenkát és megmutattam a bilit. Olyan 2-2,5 között volt. Előtte hagytam amúgy velem jönni a vécére sokszor, érdekelte is. Néhányszor volt bepisilés. Aztán nagyon meg volt dicsérve amikor a bilibe pisilt, kapott bugyit. Balesetért soha nem volt egy rossz szó sem szólva. Most már nappalra stabilan szobatiszta, alváshoz kap pelenkát. Olyan 2-3 hét alatt sikerül.
2023. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!