Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves elmúlt, de még nem...

2 éves elmúlt, de még nem szobatiszta gyerekkel rendelkező szülők, ti nem unjátok még a pelenka vásárlást?

Figyelt kérdés
Hogy viszonyultok hozzá? Mennyire van 2 éves kora körül/után elegetek belőle? Várjátok már hogy szobatiszta legyen? Szabadulhatnátok már a pelenkázástól? Vagy nem zavar titeket, ugyanolyan nyugodtan veszitek és pelenkáztok, mint eddig?

2023. máj. 2. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
A 3 év a "korhatár", nekem két gyerekem be is tartotta - egyik napról a másikra lettek szobatiszták. (A 3.gyerek 2.5 évesen kb.) Ne siettesd - nem is tudod - egy egy agyi fejlődési folyamat, nem tudsz rá hatni. És nem is kell. Nem verseny.
2023. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha kell, akkor kell. Gondolod, hogy utána nem lesz rá kiadás?

Eszembe se jutott még a szobatisztulással macerálni a gyereket, a nyári melegek előtt nem is kezdünk neki komolyabban. Nincs elkésve. Avval meg azért tisztában van az ember, hogy pelenkát kelleni fog venni, és hogy a legtöbb két éves még nem szobatiszta.

2023. máj. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
BEZZEG RÉGEN. 🤣🤣🤣
2023. máj. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%

A nagyobb 2 évesen már szobatiszta volt. A kicsi most 2,5 évesen a bölcsibe wc-be pisil, itthon esze ágában sincs

Nem, nem unom és elegem belőle. Gyerekkel jár.

Gyerekvállalás előtt fel kell erre is készülni....

2023. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 babyboom567 ***** válasza:
86%

Akkor most én mit szóljak, hogy 6,5 éves enyhén autista,adhd-s,beszédfogyatékos a gyerekem, és még "mindig" bugyipelust hord.Mondjuk már teljesen célegyenesbe vagyunk, ezen a nyáron ez is lekerül.

Őszintén?a tököm tele van vele,de már látszik a fény az alagút végén.És onnan ahonnan elindultunk ,a fejlődésben hatalmas változások vannak.

2023. máj. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Meg sem fordult a fejemben ilyesmi.
2023. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
2,5 évesen mar éjszaka se kellett pelus mert annyira tetszett neki a béka piszoar hogy egy kettőre megtanulta, Viszont! 😁 Júliusban 4eves lesz es a bilivel mai napig sem barátkozott meg,a wcvel se, csak ha pisilnie kell, ha kaki akkor pelenka. Volt h mar nagyon untam en is ea nem adtam ra napokig, ennek az lett a vége h hiába adtam neki székletlazitot akkor ia visszaszoritotta, fajt a hasa persze es volt h székrekedés ia lett ebbol. Inkább rahagyom es ha majd eljon az ideje akkor leveszi végre. Es igen nagyon unom főleg hogy en mar cikinek ia tartom a saját esetünkben a sok rosszindulatú ember miatt
2023. máj. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem. 3 év felett kezdtem "unni". 3,5 év korkülönbséggel meg se fordult a fejemben, hogy egyszerre két gyereket fogok pelenkázni. De a nagyobb megkésett fejlődése ezzel is járt. Ha a fejem tetejére álltam sem sikerült korábban.

Viszont a kicsinél moshatóra váltottunk. Nem azt vártam tőle, hogy hamarabb lesz szobatiszta, sőt, így hogy nem kellett rohangálni a boltba még kevésbé érdekelt, hogy mikor szokik le, mert "mindig volt otthon pelenka, nem tudott kifogyni".

2023. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam másfél éves múlt, de már egyéves kora óta unja a pelenkázást. Ordít, rúgkapál, hasra fordul, elmászik. Így hát én is unom. Amennyibe kerül, az nudli ehhez képest. Sajnos 2-3 másodpercnél tovább nem hajlandó a bilire ülni.
2023. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

Jöhetnek a kövek, én borzasztóan untam a gyerek kétéves kora is már, de tavaly nyáron tényleg nem volt érett. Szeptembertől ovi, úgyhogy januárban elkezdtünk komolyabban foglalkozni a kérdéssel, mert már hajlandó volt a bilire ráülni. Azóta nappalra szobatiszta, most már a kaki is stabilan bilibe vagy vécébe megy. Ha hosszabb útra megyünk, meg adtam rá pelust, de nem is emlékszem hogy került e bele valami. Éjszakára van egy pelus, ennyi.


Nem anyagilag gáz, hanem az ezzel járó macera, a tonnás szemeteszsákok, a pelenkázó hely kajtatás, a gyerekkel való harc és verekedés... Most jön a kicsi, engem megnyugtat hogy párhuzamos pelenkazas kevés lesz. (Igen, tudom hogy a testvérféltékenység miatt visszaesés lehetséges, de nem a nulláról indulunk.)

2023. máj. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!