Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam még pelenkás, de néha...

Kisfiam még pelenkás, de néha random mondja, hogy pisilnie kell, és akkor használja a wct vagy a bilit, viszont az esetek 70%-ban nem akarja magától, így nem erőltetem. Hogy lehet ügyesen pisiltetni ha épp az úton jön rá?

Figyelt kérdés

Nem akarom visszavetni, ezért azonnal próbálok reagálni, ha jelzi hogy nem a pelenkába akar.


Múltkor az erdőben sétálva jött rá, mondom remek, odavezettem egy fához (nem kérek kommentet) és pisilt. Én segítettem tartani a fütyijét, mert ő az arca felé irányította. Szóval a pisi jött, és elkezdett a fütyijén visszafelé csorogni (a kezemre a letolt nadrágjára). Ezt hogy lehet elkerülni? Mit csinálok rosszul? A férjem szerint kicsit fel kell húzni a fitymáját, de eddig ugye nem piszkáltuk, mert mi így tartottuk helyesnek (ide se kérek kommentet, élni és élni hagyni).


Tudnátok tanácsot adni? Vagy vigyünk ilyen utazós bilit és üljön rá? Ez állva pisilés volt ugye, ami azért se ment mert eddig ha bilibe vagy wcbe akart pisolni akkor leült.


Illetve múltkor beltérben voltunk és szólt, így gyors elszaladtunk a közeli nyilvános wcbe ahol szintén nehézségek voltak. Letöröltem fertőtlenítővel viszont nagy volt a karimája és tartottam ahogy tudtam a 15 kilóját, és akkor meg a pólója lett pisis.


Mielőtt elkövetnék egy 3. pisibalesetet amivel elveszem a kedvét, gondoltam bevállalom hogy belémkötnek (tisztelet a kivételnek) és rákérdezek itt, hogy mit csináljak másképp, van e erre bármi taktika.


Köszi a válaszokat.


2023. máj. 8. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk a férjem mutatta meg neki "saját magán" hogy hogy kell fogni pisilés közben :D Kicsit felhúzva. Bár hozzátartozik hogy mi húzgáltuk neki orvos tanácsára mert egyszer nagyon letapadt. Amúgy Szépen le is pisili már a fát az udvaron egyedül. :D De a wcbe csak ülve hajlandó pisilni.
2023. máj. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Kisfiam 2 évesen lett szobatiszta, mostanában nagyon sok időt töltünk kint és pisil is kint. Eleinte meg kellett neki tanítanom, hogy milyen pózban tud úgy pisilni, hogy a nadrágja ne legyen teljesen olyan. Mögéje állok, térdét nyújtva hagyja és a csipőjét tolja előre. A kukijat én fogom neki. Az övé teljesen szűk, így egyáltalán nem tudom hátra húzni neki, de így sincs baleset. Pár napja már egyedül is tud állva pisilni, ügyesen rájött. Nyilvános helyen nem ültetem rá. Térde alatt tartom egyik kezemmel, másikkal hóna alatt tartom és a kukit lefelé nyomom, mert különben az ölébe megy. Erre rá kell jönni,mi a kényelmes póz. Majd idővel ráérzel.
2023. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Fiam 2 évesen lett szobatiszta. Rengeteget pisilt az udvaron, eleinte én segítettem neki.

Én sosem húztam visszább, pedig fürdésnél volt huzkodva.

Simán 2 ujjal megfogtam neki és ennyi.

A nadrágját mi sosem toltuk le a bokájáig, ahogy sokan csinálják, csak a kukacot kaptuk elő és ennyi.

Nem azt mondom, hogy nem voltak balesetek, de többségében semmi nem lett pisis.

Bilit sosem vittem sehova. Akár egy parkolóban is képes voltam megpisiltetni, a kocsi mellé elbújva. Pont leszartam ki mit gondol. (Nyilván ha a közelben volt wc, úgy azt vettük igénybe)

Ma már 4 éves, kb 2 éve egyedül oldja meg.


(Most nyáron a lányommal kezdjük, ettöl sokkal jobban félek.

2023. máj. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Állva előre kell hajolni kicsit és akkor nem lesz csupa pisi minden.
2023. máj. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Szerintem ott is volt nálunk hiba hogy látni akarta a a folyamatot emiatt előre hajolt és emiatt homorított kicsit. Majd legközelebb figyelek erre.


Köszi a válaszokat, megpróbálom megfogadni a tanácsokat.

2023. máj. 8. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!