Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Az éjszakai pelusról hogyan...

Az éjszakai pelusról hogyan kell elkezdeni a leszoktatást ?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves.

Kb 3 hete kezdtük el hogy napközben nincs pelus.

Már szépen szól,nem pisil be.

Alváshoz kell már csak pelus.



#szobatisztaság #Pelusról való leszokás
2023. jún. 16. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Majd ha magától nem pisil be éjjel, akkor lehet foglalkozni vele. Ha reggelre többször is száraz a pelenka, akkor próbálhatod elhagyni.
2023. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az éjszakai szobatisztaság nem elhatározás kérdése, hanem hormonálisan szabályozott. Ha még nem érett rá, akkor csak a feszültseget növeled benne a sikertelenséggel. Ha majd reggelre száraz a pelus, akkor lehet próbálkozni pelus nélkül.

Most örüljetek a napközbeni sikereknek és akkor se törjetek le, ha lesz 1-2 baleset. Ügyesen haladtok!

2023. jún. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták előttem is, nem nevelés és elhatározás kérdése, hanem hormonálisan kell megérnie rá.

Nekem is 2 évesen lett szobatiszta a fiam, most 4 éves, de éjjelre még mindig kell pelus. Voltak próbálkozások, volt hogy 2 hétig pelus nélkül aludt, néha szépen fel is kelt és kiment pisilni, de az esetek többségében bepisilt úgy álmában, hogy észre se vette és reggelig aludt a pisiben. Szóval én visszaadtam rá éjjelre, mert ez így nem jó. Majd ha száraz lesz rendszeresen a pelus reggel, akkor érdemes levenni róla éjjelre

2023. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2.szülinapján kezdtük el nappalra, 1 het alatt teljesen szobatiszta lett.

Viszont éjjelre 3 éves koráig kapta.

Amikor mar volt 2 egybefüggő száraz éjszaka, akkor vettük le. Utana is volt 1-2 baleset

2023. jún. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Ha elfogadja, akkor megpróbálhatjátok a mosható pelenkát. Elvileg segít, mert jobban érzi, mikor jön a pisi. A hormonális érés önmagában nem feltétlenül elég.
2023. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk majdnem 3 éves volt a lányunk, mikor egyszer este fürdés után bugyit akart felvenni, nem pelust. Úgy voltam vele, alvás előtt átcseréljük, de elmaradt. Reggel vettem észre, hogy még mindog bugyiban van. Teljesen száraz volt. Utána már tudatosan nem adtam rá este se pelust. Köztünk aludt, mikor láttam, hogy forgolódik, nyugtalankodik, mindig rákérdeztem kell-e pisilni. H mondta, hogy kell, mentünk a bilire. Sokszor volt, hogy félig aludt a bilin, miközben pisilt. :)
2023. jún. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!