Mi a baj?Korai még?

Figyelt kérdés

2 eves fiamnál próbálkozok szobatisztasággal.

A pelus csere katasztrófa rugdos ordít..Ebből gondoltam,hogy megérett a dologra.

A bilire mondja hogy neem és "nyávog,hisztizik"a wc szűkítőn megijedt.

Látványosan zavarja a kaki pisi a pelusba.. Ha mesztelen van mikke mar csurog akkor szol hogy pisi.

Plusz még tiszta piros pötty a dereka a pelus alatt



2023. jún. 24. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Két évesen már bőven lehetne szobatiszta. Minél később kezded, annál nehezebb lesz.
2023. jún. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Előbb kezdi el idegesíteni a pelenka, mint hogy megérjen a szobatisztaságra. Ami eléggé egyénfüggő, kinél hogy alakul ki.


Ráadásul a dackorszakban bármi kiakasztja őket. Szerintem próbáld ugyanígy (illetve akkor üljön rá vécére, bilire, ha ő akarja), plusz annyi, hogy elmehettek venni bugyit, aztán felajánlod neki, hogy ha akarja, akkor pelenka helyett bugyit vehet (ezt nyáron könnyebb eljátszani). Nem nagyon lesz szobatiszta anélkül, hogy ne csinálja össze magát néha.

2023. jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi 1es a válaszod.még bőven ráér szobatisztaságra.
2023. jún. 24. 19:19
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben 2es köszi akkor még próbálkozok.

Szted ne hagyjak szünetet?

Valamint egész nap legyen mesztelen?vagyis bugyiba?

2023. jún. 24. 19:20
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

Próbáld meg, hogy ő szeretné-e, hogy bugyiban legyen. Ha nem, akkor nem kell erőltetni. Ha ő szeretné, akkor próbálja meg, aztán az első baleset valószínűleg még sokkolja, talán visszakéri a pelenkát.


Én ennyiből még nem azt olvastam ki, hogy tényleg érett lenne a szobatisztatásgra, de meg lehet próbálni. Ha meg a pelenkát választja úgyis, akkor ezzel még ráértek. Ilyenkor még legkevésbé sem racionálisa viselkedésük: van olyan, amikor kifejezetten nehezen válnak meg a kakis pelenkától.

2023. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%
Régen a gyerekek már másfél-kétévesen szobatiszták voltak. És mit akarsz? Ha oviba megy, szenvedjenek vele az óvónők? Hát nem fognak, elárulom, mert a TE feladatod megtanítani. Nem értem a mai szülőket, miért félnek nevelni, tanítani a gyerekeiket. Munkatársam szerint is ráér a gyerek a szobatisztaságra, ötéves és még mindig pelenkázni kell.
2023. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Van egy 6 hetes kisbabám is,már próbáltam a szobatisztaságot és nem ment most keztük újra.

HA Érdemben nem tudsz segiteni okoskodni nem kell köszi :)

2023. jún. 24. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!