Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3.5 éves a kisfiam, még...

3.5 éves a kisfiam, még bölcsis, és nem szobatiszta. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Otthon már jó ideje próbálkozunk, egészen jól megy neki a bilibe pisilés, de azért mindig kéri a pelust. A bölcsiben is meg akartam próbálni, de ott szólt, hogy kéri a pelust, és vissza adták rá 🙁

Ősszel ovis lesz, nem tudom, hogy segítsek neki, hogy jobban menjen a szobatisztaság.


2023. jún. 26. 16:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
53%
Motiváld jutalmazással. Ha a bilibe végzi a dolgát kap egy matricát, vagy kiviszed a játszótérre vagy valami más apróság. A lényeg, hogy olyan dolgot ajánlj fel neki, ami teljesíthető es neki is érdekes.
2023. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem sikerul hagyd bolcsiben, 4 evesen evkozben is atmehet. Mi igy csinaltuk.
2023. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
1es, kap jutalmat, de nem igazán motiválja.
2023. jún. 26. 17:21
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem érett, a fejed tetejére is állhatsz.

Ha erőlteted max. egy jó kis visszatartásos epizódot indítasz el.

A bölcsiben egészen addig a nevelési év végêig maradhat, amelyikben betölti a 4 évet.

A jutalmazás kontraproduktív. Azt erősíted vele, hogy minél többször produkáljon, aztán jarhatsz vele tízpercenként.

Ha egy gyerek megérik, nem kell a bölcsi segítsége hozzá, mert egyik napról a másikra az lesz.

2023. jún. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

De akkor most bilibe pisil, vagy pelusba?

Vagy ráültetitek a bilire, pisil, majd még egy adag pisit beleenged a pelusba közvetlenül miután visszaadtátok rá?

Vagy a kakihoz kell a pelus?

2023. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ha leveszem róla, akkor belepisil a bilibe. Tegnap tök ügyesen beszaladt a kertből pisilni.

Viszont amikor öltöztetem, kéri a pelust. Illetve van,hogy azzal kicselez, hogy azt mondja, kakilni kell (ahhoz megígértem a pelust, félek, hogy visszatartja).

2023. jún. 26. 20:23
 7/24 A kérdező kommentje:

Eskü, néha azt gondolom, ez is a dackorszak miatt van 🤷

Ezerrel benne van.

2023. jún. 26. 20:24
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Jól gondolod, amiatt van, ne engedj neki. Ha képes rá, akkor ez csak kényelem, lustaság. Nálunk is ugyanez van, ugyanúgy 3.5 éves fiú.

Kakihoz kér pelust, akkor adok neki, de a pisiből nem engedek, mert nagyon szépen tud ám pisilni a wc-be, meg a kertben. A visszatartástól sem kell félni, ha nem kakil 3 napig, akkor előbb utóbb valahogy kijön, vagy kér pelust, vagy belekakil a gatyába. Emiatt természetesen nem haragszom, jobb, mintha nem jönne semmi. Már beállt a rendszer, hogy kér kakihoz pelust, és ez is szobatisztaság amúgy, mert tudja, hogy mikor kell kakilni.

Menjetek el nyugodtan pelus nélkül játszóra, nálunk 1x pisilt be ott, meg egyszer amikor idegen helyen voltunk, azóta nem volt semmi gond. Már simán érett rá, én se hittem el, pedig így volt. Bölcsis néni mondta nekem amúgy hogy csináljuk, és ha megy neki, a bölcsiben is lehet gatyában, két-három nap alatt stabilan pelenka nélkül jártunk mindenhova, egyszerűen el kellett venni tőle a pelust, és nem visszaadni, csak kakira. Kb 1 hónapja kezdtük a dolgot, még van ideje a nagy dolgot is megtanulni a wc-be végezni.

2023. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ugyan így vagyunk. 3.5 éves fiú. Ha akar akkor simán megy a wcre és pisil, le is húzza, nagyon ügyes. De a bölcsibe nem akar wc.re menni és csak pelusban hajlandó kimozdulni bárhova is. Pedig tudja tartani mert pl ha kocsival megyünk valahova nem is pisil míg oda nem érünk. Ha meg kakilni kell akkor is szól hogy anya siessünk mert kakilni kell. Tehát a képesség megvan, csak valamiért nem akar az Istennek se. A bölcsiben azt mondják hogy makacs, ennyi az egész.

Már nem tudom én sem, mivel próbálkozzak. A jutalmazás semmit nem ér. Ha nem adok rá pelust, hányásig ordít... Azt pedig nem akarom hogy visszatartsa a pisit mert pici korában gond volt a veséjével, így nagyon oda kell ezekre a dolgokra figyelnem.

2023. jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
3.5 éves lassan a kisfiam is. Otthon tök szépen ráül a bilire, wc-re, kérni sem kell, megy magától, de csak a pisi, kakilni pelusba szokott. Bölcsiben nem szól, bepisil. Kint nem szól, bepisil. Folyékonyan beszél, okos, értelmes és egyszerűen nem tud szólni. Augusztus végén kezdi az ovit, szerintem fele ruháját oda fogjuk hordani, meg az ágyneműt naponta hazahozni és mosni. Qrvára nem érdekli, bármit ígérhetek neki. Ha játszótéren vagyunk és bepisil és 10 perc után hazajövünk az sem érdekli. Hisztizik egy sort, de utána másnap ugyanúgy bepisil. Ő bokorba se hajlandó pisilni, úgyhogy ha véletlenül szól is kint, hiába, mert inkább bepisil, mint hogy a bokorba. Panelben élünk, nincs udvarunk sem. Tudom, nem szabad máshoz hasonlítani, de másé meg már 2 évesen full szobatiszta. Beleőrülök már ebbe.
2023. jún. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!