Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » El kedzte érdekelni a kisfiama...

El kedzte érdekelni a kisfiamat a wc, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Szeretne ráülni, de pont pelus csere utan voltunk. Eddig nem kezdtuk el a szoba tisztaságra szokatast. Nem is jelez ha pisil, kakilni neha elvonul. Ez mar annak a jele hogy el lehetne kezdeni? Hogyan tovabb ultessem ra neha pelus nélkül? 20 hónapos
2023. jún. 27. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
27%

Persze, hogy szeretne raulni, mert latja rajta ultok ti is.

Ennek semmi koze a szobatisztasaghoz.

2023. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
Ez kb olyan, mint mikor az innivalo amot iszol, a telefon ami a kezedben van elkezdi erdekelni. Utanoz, ennyi. Nem a szobatisztasag indult el.
2023. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Nem jele a szobatisztasagnak, csak utanoz.
2023. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
El elhet kezdeni. Ha van kertetek, akkor megyanìthatod a ,,fàkat meglocsolni". Hagyhatod pelenka nèlkül, èd először csak hìvd fel a figyelmet, mikor pisil, aztàn mikor làtod, hogy kezdi, akkor irànyìtsd egy bokorhoz. Bent pedig időnkènt ültesd wc-re. Ne erőltesd, ès ennyi idős gyerektôl ne vàrj szobatisztasàgot. De pròbàlgatni nem àrt.
2023. jún. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem varom el. Csak hat folyton jon hogy megérni kell ra es kivancsi voltam, hogy ez esetleg lehet e jel.
2023. jún. 27. 12:12
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Én vennék egy wc szűkítőt a helyedben, és amikor a baba érdeklődik, akkor ajánld föl neki, hogy fölülteted. Gatya le, pelus le, ültesd föl, szórakoztasd, míg meg nem unja és le akar jönni. Akkor megnézitek, hogy lett-e valami, ha igen, megdicséred. Aztán visszapelenkázod, ha szárazat vettél le róla, akkor vissza is adhatod.


Az én fiam mindig pisil, mikor töltöm a vizet a kádba, szóval olyankor is ráültetem a bilire (mi azt használunk, wc szűkítővel nem is menne, mert másutt van a wc). Plusz ráültetem reggel, mikor pelenkázom, akkor sokszor bele is kakil. Ha föláll, akkor mondom neki, hogy oké, akkor most bepelenkázom, erre inkább azonnal visszaül. Közben játszunk, pl. építőkockával, vagy könyvet nézegetünk. Ha lesz valami a biliben, akkor megdicsérem, és elmondom, hogy ezt most kiöntjük a wc-be, mert a kaka meg a pisi a wc-be való.


Így valamivel kevesebb pelenka fogy, de szobatisztaságnak nem nevezném. Mondjuk szobatisztaság előkészítése :-)


De van, amikor teljesen magától ül a bilire. A kiskádat a nagykádba teszem, úgy fürdik, és felállva eléri a bilit, ami a falra van akasztva. És volt már többször, hogy levette a bilit a falról, ráült, belepisilt/kakilt, aztán visszamászott a kiskádba fürdeni.

2023. jún. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
24%

4-es, a kerdezonek gyereke van, nem kutyaja, hogy fanal pisiltassa. Cigany szokas.


Kerdezo, nem ezek nem jelek. Egyszeruen utanoz.

3 eves kor korul ernek meg agyilag a szobatisztasagra, majd akkor lesznek jelek.

2023. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tökmindegy, hogy szobatisztasági jel vagy nem. Ha érdekli, hadd próbálja ki. Botorság lenne egyenesen tiltani. Attól még ugyanúgy lehet pelenkázni.
2023. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!