Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ne adjak rá pelust egyáltalán?

Ne adjak rá pelust egyáltalán?

Figyelt kérdés

3 éves múlt a lányom és még nem szobatiszta. Bölcsiben teljesen elzárkózott a wc-zéstől, itthon szívesen felveszi a bugyikat de mindig belepisil. Bilibe még sosem sikerült. Wcre raül de nagyon hamar le is száll mondván nem kell pisilni....

Kell neki a bugyi de nem akar lemondani a pelusrol.

Nagyon unom már, mit csináljak? Következetesen itthon egyáltalán ne adjak neki pelust csak bugyit? Ha pl megyünk mamákhoz akkor sem? Kocsiban rakjak alá törölközőt?

Ha itthon vagyunk akkor 20 percenként ültessük bilire vagy wcre vagy hagyjam hogy maga jöjjön rá és hagyjam hogy bepisiljen?


2023. jún. 29. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Ha otthon van, adj rá bugyit. Valószínűleg sok baleset lesz, jobb felszedni a szőnyegeket. Esetleg leszoktató bugyival lehet próbálkozni, az felfogja vmennyire a pisit, de nem tartja úgy magában, mint a pelenka és zavarhatja. Ha mentek vhová, akkor kell rá a pelenka. A lányomnál amikor már alakult a szobatisztaság, de még voltak balesetek, sokáig kellett még rá, ha mentünk vhova. Nem kell ráültetni a vécére, főleg ha nem akarja, inkább kérdez sűrűn tőle, hogy nem-e kell pisilnie, nem-e akar raülni a vécére.
2023. jún. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Én levettem a kislányomról a pelust. Így elég jól ki tudtam figyelni, hogy mikor pisil biztosan (ébredés után, étkezés után ő szinte mindig pisilt), így elébe mentem a dologra, és ilyenkor ültettem a bilire. Így sikerült neki belepisilni, aminek nagyon örült, és megértette az összefüggést az inger és a pisilés között. Mivel azért persze máskor is pisilt, visszaadtam rá a pelust, de az alvás és evés utáni pisi a bilibe ment. Ez jó sokáig (hónapokig) így volt. Egyik nap aztán nem kért pelenkát. És onnantól szólt, ha mennie kellett. Nála ez így működött, egy próbát megér. A sikerélmény nagy motiváció lehet.
2023. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Mi is most "szobatisztulunk". 21hónapos a lányom.


Ha csak meztelen, elmegy a bilire. De ahogy bugyit adok rá, már csurog is be.

Pont ma beszéltem a védőnővel erről. A bugyi "biztonsagérzetet" ad neki, olyannak érzik, mint egy pelus. Ha meztelen, akkor viszont érzi, hogy nem mehet a pelusba/bugyiba.


Fiammal is 2 éves kora elött szoktunk le a pelusról. Hiába volt szobatiszta már itthon, az első 1-2 hónapban adtam rá pelust ha elmentünk itthonról. Szólt ha pisilnie kellett, addig levettük.

2023. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi is úgy voltunk egy ideig, hogy ha bugyi volt rajta, akkor bepisilt, mert olyannak érezte, mint a pelust. Ha meztelen volt vagy a nadrág alá nem adtam bugyit, akkor soha nem pisilt be. Aztán 1-2 hónap múlva már a bugyi sem okozott gondot.
2023. jún. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!