Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan jelezte a gyereked,...

Hogyan jelezte a gyereked, hogy pisilnie kell?

Figyelt kérdés

Minden megvan a szobatisztaság tanulásának a kezdéséhez, ez az egy hiányzik még, hogy nem szól, amikor pisilni kell. Hogy lehet neki megtanítani, hogy jelezze? Vagy ezt nem lehet sehogy tanítani/elősegíteni, csak megvárni, hogy magától csinálja?

1 év 8 hónapos, imád a wc-re ülni, lehúzni a wc-t, zavarja a pisis/kakis pelus, válaszol, ha kérdezem, hogy kakis - e a pelus, néha elbújik kakilni, de a pisilésről nem szól soha. Sőt, néha direkt elsumákolja, ha kakil, mert tudja, hogy utána azonnal peluscsere van és utál pelusozni. Valakinek van bármi jó tanácsa a jelenlegi állapotra? Vagy még túl korán van, hagyjam békén? Nem erőltetni akarom, csak megpróbálni, ha lehet valahogy, mert szerintem élvezné a wc-be pisilést, ha összejönne.


jan. 18. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ekkorának az enyém se szólt. Voltak tipikus időpontok, mikor pisilt, így napi 2-3-szor a bilibe ment, majdnem minden nap oda is kakilt. Szólni csak úgy szólt, hogy pelenkázáskor tiltakozott, nem akart tiszta pelust, le akart mászni, ráült a bilire és belekakált. Simán magától sosem.
jan. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Időre én is tudom, hogy kb. mikor fog pisilni, a kakit meg tuti biztosan látom előre. Szerinted akkor lehet érdemes egy pár napot próbálkozni, hátha összejönne? Ti hogy kezdétek a próbálkozást? Csak ráültetni csupasz popival, hátha pont akkor odapisil? Eddig pelusban üldögélt rajta. Olyan wc fedelünk van, hogy a felnőtt ülőke és a fedél közt van egy szűkítős gyerek ülőke, és mindig "pisilni" akar miután én is voltam.
jan. 18. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd. Még nem érett rá.
jan. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
59%

Sehogy.

Eleinte él vittem el kb fél óránként pisilni, utána meg már szo nélkül mentek a bilire egyedül.


2.szülinapja körül lett mind a 2 gyerekem szobatiszta.

jan. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egyelőre sehogy. Max este fürdés előtt esetleg ráültetni.

A fiam is 20 hónapos, ráül a bilire, de csak ruhában. Pucéran nem hajlandó, nem is erőltetem.

Szól, ha kakál, bár utána ő is letagadja, hogy ne kelljen cserélni. Ilyenkor mindig mondom neki, hogy majd ha wc-be kakál, akkor ez a probléma megszűnik. :D

Én úgy vagyok vele, hogy majd nyáron úgyis sokat lesz ruha nélkül, akkor majd könnyebb lesz vele.

Addig nem erőltetem. Megkérdezem, akar-e bilibe, wc-be pisilni/kakilni. Ennyi. Ha nem, nem.

A férjem szokta ilyenkor, hogy jaj, ülj rá, meg erőlteti, meg rá akarja ő ültetni. Mindig elmondom, hogy hagyja békén. Majd ha a gyerek úgy érzi, úgyis rá fog ülni. Erőltetni nem kell, mert csak negatív érzést köt majd hozzá.

jan. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én hagyom, hogy a gyerek irányítson. Pelenkázáskor mindig megkérdezem, hogy szeretne-e ráülni (kivéve, ha sietünk, de ha ő mégis kéri magától, akkor azért 2-3 percet ülhet rajta). Amúgy addig ül, míg meg nem unja, addig pakolászom körülötte (a szobában bilizik). Ha feláll, megnézem mi van a biliben, ha van mit, megdicsérem ("nahát, de jó, pisi ment a bilibe" vagy "most nem kellett pisilni, majd máskor"), és bepelenkázom. Ha otthon vagyunk, akkor felajánlom a kisgatyát is, de 90%-ban pisis lesz. Felmutatom a pelust és a gatyát és választ. Ha van időm, akkor engedem csupasz fenékkel játszani kicsit, azt nagyon szereti, és volt már, hogy magától ráült a bilire közben, mikor jönni akart a kaki. Mi mosipelust használunk, úgyhogy nekem minden pisi nyereség, ami a biliben köt ki a pelus helyett. De a fő motivációm mégis az, hogy sokszor a fiam nem akar pelenkát, én meg nem akarok annyi nadrágot mosni. Csak akkor engedem a kisgatyát, ha előtte pisilt.
jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!