Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Vélemény erről a videóról?

Vélemény erről a videóról?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben a videóban ugye, a hölgy elmondja, hogy az ő kisfia szobatiszta, de soha nem jelez ha pisilni kell, és mindig időre viszik bilizni.


Ez nyilván saját vélemény, de szerintem ilyenkor egy gyerek még nem szobatiszta. Nekem alapból abból áll egy szobatiszta gyerek, hogy tudja jelezni ha pisilni/kakilni kell, és ha szükséges, akkor tudja egy kicsit tartogatni. (mármint, ezt úgy értem, hogy, hogyha nem tud a gyerkőc azonnal elmenni a mosdóba, akkor nem fog bepisilni rögtön, hanem tudja egy kicsit tartani)


Ti erről mit gondoltok? Mikortól számít egy gyerek szobatisztává? Mikor lett a ti gyereket szobatiszta?



febr. 6. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, nem szobatiszta. Akkor szobatiszta, ha érzi, hogy kell, jelezni tudja és tudja, mit kell csinálni.

A lányom 3 évesen lett teljesen szobatiszta, egyszerre lett ágytiszta is.

febr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy soha nem szívattam magunkat azzal, hogy ennyit rimánkodjak egy gyereknek ezügyben. 3 évesen szobatiszta volt mindhárom, és akkor már tényleg szóltak is.
febr. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Egészséges gyereknél ez is egy állomás. Bölcsiben is, oviban is időre viszik őket pisilni. Tehát ha ez már működik, mehet oviba/bölcsibe.

Ezt,ahogy nő,fejlődik, okosodik,el fogja hagyni.

febr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Lányom így ment oviba. Ő nem jelezte,de pisilt,ha vitték a többiekkel együtt.

Semmilyen probléma (bepisilés) NEM volt az oviban,alváskor SEM!

febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt ilyen "állomása" egyik gyerekemnek se. Nem treníroztam öket, nem vettem le idő előtt a pelenkát, hogy na majd a balesetekből tanul, hanem megvártam míg megértek rá. Addig csak abból állt a tanítás, hogy 1, mintát adtam, barmikor jöhettek utánam, jöttek is; 2, korán beszereztük a bilit, szűkítőt, elől volt, 3, rengeteget olvastunk a témában.

Egyik 3 éves kora előtt 2 hónappal, másik 1 hónappal előtte lett szobatiszta. Lányom 0 balesettel lett szobatiszta. Fiam pénteken még pelussal jött haza, hétfőn már anélkül ment a bölcsibe. Nála egy hétig még a bölcsiben volt 1-1 baleset, otthon 0. Maguktól mentek, tudták tartani egyből. Még váltóruhát se kellett soha vinnünk sehova, bokorba se pisiltettem őket, mindig elértünk a legközelebbi illemhelyig.

febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

5!


"Nem volt ilyen "állomása" egyik gyerekemnek se."


A gyerekek NEM egyformán fejlődnek!

Nálatok nem volt,máshol meg volt.


Egyik gyerek sem jobb vagy ügyesebb a másiknál emiatt. Máshogy fejlődnek.

febr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!