Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2,5 évesen szobatisztaság?

2,5 évesen szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kislányom még nem jelzi egyáltalán, hogy pisilnie/kakilnia kell. Utána néha mutatja a pelusát, de azt sem mindig. Bilire raul, de ennyi. Nagymamája ha vigyáz rá, leszokta róla venni a pelust, mondja nekihogyha kell pisilni, akkor a bilibe pisiljen, persze egyelőre a földre pisil és néha kicsit el is szégyelli magát, pedig sosincs leszidva.

Én is szoktam neki mondani, hogy mire jó a bili, fürdés előtt mondom, hogyha szeretne üljön rá stb, de szerintem még nem érett rá és félek, hogy így stresszelve van. Ti mit gondoltok, nálatok hogy volt?



ápr. 29. 22:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%
Azt, hogy enélkül nem tanulja meg. A helyi óvodába 50 beiratkozó közül KETTŐ gyerek szobatiszta. Ma nagyon kitolódott, mert a szülők bizonytalanok. Legalábbis én ezt értem. Sztem nyugodtan próbálkozzatok.
ápr. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

Ha amúgy egészséges gyerek,akkor lehet kezdeni azzal, hogy meleg napokon az udvaron (ha van) pelus nélkül legyen.

De csak ha ő is akar,és érdekli a dolog.

Anélkül tök felesleges. Mert nem lesz hatásam

ápr. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen felesleges eroltetni, csak stresszeli.

Meg marhara jo lehet allandoan a pisi takaritani.

En megvartam mig agyban megerik ra ( 3 eves volt ), konkretan 2 ora alatt szobatiszta lett, SOHA egy baleset nem volt. Csodalkoztam is amugy :)

ápr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%

Ahogy a #3as

Nálunk is 3 évesen, sőt közel 3,5 lett szobatiszta. MAr mindenki ezzel nyaggatott én meg halál nyugodt voltam,mert a lányom értelmes,semmi baja,és tudtam,hogy nem úgy fog leerettsegizni,hogy pelenka lesz rajta.

Igen,ma máshogy van,mint régen,kényelmesebbek a pelenkak,még régebben más nevelési elvek voltak,amikkel valaki vagy egyet ért,vagy nem.

Én kivartam míg magától megérik rá,és szintén egy hét se volt,szobatiszta lett

Úgy történt,hogy éjszakára rá akartam adni,és azt mondta,anya nem kell! Biztos ami biztos akartam alá tenni egy vizhatlant,de méltatlankodott..jó,mondom magamban,akkor nem,és felkészültem higy reggel tócsa vár. Nem várt,és azóta is minden rendben.

Az óvónőknek nyilván szívás,hogy pelenkát még a gyerek,de sajnálom,én csak azért nem forsziroztam,hogy nekik könnyebb legyen.

ápr. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Sejtettem, hogy le leszek pontozva... ezért az arány, amit írtam. 🤷‍♀️

3 gyereket szoktattam szobatisztává 2-2,5 éves korában, egyik se volt pelenkás, mire oviba ment és nem szresszeltek rajta. Igaz, ez is 16 éve volt...🤷‍♀️

ápr. 30. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
És tudom, miről beszélek! Húgom gyereke februárban múlt 3 és még nem szobatiszta, mert nem akarja erőltetni, mert szerinte "nem érett rá".🤭
ápr. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
58%

Kedves okos leszoktató!

Ha ennyire ügyes vagy akkor utána is olvashatnál a biológiai folyamatoknak hogy hogyan működnek a dolgok...

A nagyobb lányom 2 évesen egyik napról a másikra nappalra és éjszakára is szobatiszta lett. A kisebb 2,5 évesen hagyta el nappalra a pelenkát de az éjszakai alváshoz még a mai napig kell neki 3,5 évesen. Egy hete kezdte el a nagydolgot a wc-be intézni, eddig az is a pelusba ment. 5 éves korig nem is foglalkoznak vele sehol!

ápr. 30. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%

2-2.5 evesen mindegyik szobatiszta lett. Sot a nahylanyom elsore ejjelre lett az es csak kesibb lett nappalra is.


Egyszeruen levettem a pelust es kitettem a bilit. Bar a wc jobban szerettek a fellepovel mert hat anya is oda pisil. 😀 abban is idoben a wc ajto mindig resnyira nyitva volt es egett a kislampa bent.

1-2 het alatt siman leszoktak a pelusrol.


Nem feltetlen arra kell varni h majd a gyerek megerjen ra. Mert van az a gyerek aki meg 5 evesen is lusza erre, kenyelmes a pelus nem csip benne meleg is es nem kell rohanni a bilire\wcre...

ápr. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem arrol szol, hogy az ovononek milyen. Foleg, hogy a dajkara haritjak az ilyen feladatokat a legtobben. Egyszeruen nincs az oviban normalis hely kialakitva a pelenkazasra, a pelenka voltakepp "veszelyes hulladekkent" van kezelve ilyen helyeken (bacik a kakiban, pl calici ami ha az oltozo kukajaban van delutanig nem tul higenikus, terjedhet a baci) a kapacitasbeli problema pedig utolso a sorban miert,,,, de ezert a legtobb ovodanak van olyan szabalya, hogy csak szobatiszta gyereket vesznek fel. Nyilvan a balesetekre fel vannak keszulve.
ápr. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

A lányom 2,5 évesen 3 hét alatt szobatiszta lett éjjelre és nappalra is.

Nekem egyelőre eszembe nem jutott volna próbálkozni, a bölcsiben vették le róla a pelust. Az első héten állandóan bepisilt. A másodikon már rájött, hogy az nem jó, és szólt. A 3.hét végén meg közölte, hogy éjszakára sem kell.

Számomra döbbenet volt. Ha rajtam múlik, én nem vettem volna le róla. A bölcsis kisgyermeknevelő meg 30 év szakmai tapasztalattal simán levette róla. :D

ápr. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!