Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hány hónapos kórtól kezdtétek...

Hány hónapos kórtól kezdtétek el bilire szoktatni a babátokat? Milyen módszerrel? Milyen bilit vettetek? Zenélöst, vagy normált?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 16 hónapos. 2-3 hónapja kaptunk 1 bilit. Az elején állandóan ráült, úgyhogy olyankor levettem róla a pelust. Ha belepisilt a bilibe, akkor megdícsértem.(Ha nem, akkor természetesen nem történt semmi.) Aztán hozni-vinni akarta a bilit, én meg nem engedtem neki. (Elvettem, és elraktam a bilikét olyankor. Mivel nincsen teteje, így féltem, hogyha pisi van/lesz benne, akkor nehogy kiborítsa.) Azóta nem akar ráülni. Nem akarom eröltetni, mert valahol olvastam, hogy nem szabad eröltetni, ha nem akarja.

2012. okt. 14. 09:26
 1/3 anonim ***** válasza:
szia. Ugyan nálunk még messzebb van az "igazi" bilizés, de az én fiam minden este amég folyik a kádba a fürdővize, belepisil a bilijébe:-) egy éves, pár hete ő ült rá egyedül, akkor még pelusban, de ez nálunk bevált az esti pancsi előtt. Nagyokat vigyorog, és leszáll róla, amikor kész lesz. Mi majd nyáron kezdjük el tudatosan rávezetni az igazi bilizésre, amikor már nem csak mókának veszi. 2 éves koráig remélem sikerül. Keresztfiam most szeptembertől ment volna oviba, de nem vették fel, mert alvásnál még be-bepisil éjjel-nappal. Sok sikert nektek:-)
2012. okt. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
első vagyok: sima, lehajtható tetejű a bilije, nem zenél, szék formájú és az én fiam is hozza-viszi a lakásban, a végén beviszi a fürdőszobába a helyére. Volt, hogy csapdosta a földhöz játékból, akkor elvettem tőle, na azután ő sem ült rá pár napig. Nem tudom, van-e összefüggés, de amióta ő "bánik vele" azóta minden este produkált bele. Érzi, hogy nem kényszerből kell ráülnie, így mókának fogja fel. Engedd gy kicsit had vigye, "barátkozzon" meg vele :-)
2012. okt. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lányommal is így volt ahogy írod. Kb 1 évesen kapott bilit, és imádott ráülni aztán cipelni, néha pisi is ment bele. Aztán rá sem akart ülni. nem eröltettem. most 2 éves és már többször ö kérte hogy a wc-re mehessen. a bili nem érdekli, úgy akarja csinálni mint mi.
2012. okt. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!