Ezt folytathatom így?

Figyelt kérdés
Lányom augusztusba lesz 3 éves. Elő szoktuk venni a bilit, és rá is ül szépen, a gond csak az, hogy nagyon hamar felpattan. Olyan kis ideig ül rajta, hogy ennyi idő alatt nem is sikeredhet bele semmi:( Egyébként a pelenkázások alkalmával ültetem rá, szóval egy nap kb 4-5 alkalommal. Ma kipróbáltam, hogy tv nézés közben tettem rá, és tovább ott maradt végre:) Nem órákig, csak kb 1-2 perc, és pisilt is bele. Tudom, hogy ez lehet véletlen is, de ne próbáljam meg máskor is elvonni a figyelmét, akár mesés könyvvel is? És akkor hátha nem 2 mp-ig bilizik, hanem akár 2 percig is? És akkor nagyobb eséllyel sikerül is produkálnia?
2013. máj. 17. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:

ez így hülyeség úgy ahogy van :)

mi értelme annak, hogy egy 3 évesnek azért kell bilin ülnie, hogy hátha belepisil?


ennek köze nincs a szobatisztasághoz!

először is, le kéne venni a pelust. tudom, szar dolog egész nap pisit takarítani, de míg ezt nem teszed meg, nem lesz szobatiszta. 3 éves, tisztában van a dolgokkal, nyilván kényelmesebb neki a pelus, mint bilin ücsörögnie...

másrészt, értelmes, el lehet neki magyarázni és el is kéne.

harmadrészt, akkor lesz valaki szobatiszta ha felismeri az ingert, tudja tartani és ráül a bilire/wc-re és ott intézi el.

ha a bilin nézi a mesét és belepisil az leginkább véletlen, nem pedig egy folyamat. persze arra nagyon jó, hogy el tudod neki mondani, hogy jól csinálta, ez a cél, így csinálja legközelebb is, tehát csinálhatod, de ettől még nem lesz szobatiszta

2013. máj. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen ezeket mind tudom, viszont az eddigi próbálkozásainkat nem koronázta siker. azt amúgy elfelejtettem írni, hogy ha tele van a pelus, nem hagyom bilizni sokáig, de ha pl 1,5 óra eltelt és még száraz, akkor sztem érdemes várni:)
2013. máj. 19. 12:26
 3/3 A kérdező kommentje:
és igen, főleg az a cél, hogy egyáltalán legyen okom megdicsérni.
2013. máj. 19. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!