Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Koraszülöttség miatt lehet,...

Koraszülöttség miatt lehet, hogy csak kicsit késve lesz szobatiszta?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapra született, egyébként teljesen egészség, áprilisban volt 2 éves. Befolyásolhatja a koraszülöttsége a bilire szoktatást. (Idegrendszeri éretlenség pl.)
2013. máj. 18. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen még semmivel nincs elkésve vagy lemaradva. Az átlag gyerekek, akik időre születtek és egészségesek, azoknál is jellemző, hogy csak egészen 3 éves korukra lesznek szobatiszták. Egyébként addigra is kell annak lenniük. A legtöbbjük egyébként 2 és 3 éves kor között lesznek azok. Ritkább, amikor 2 évesnél előbb lesznek azok.
2013. máj. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Claww válasza:

Én is 7 hónapra születtem :)Anya szerint másfél éves koromban már szoba tiszta voltam ^.^ Szerintem semmi köze ahhoz hogy koraszülött..És ahogy előttem irták még semmivel sem késtetek el. A gyerekek általában 2-3 éves kor között tolják le magukról a pelust, főleg most hogy jön a nyár és melege lesz :)

Hajrá bili vonat !

2013. máj. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nincs köze hozzá, meg kell érnie. lányom is 32 hétre született. augusztusban lesz 3 éves. két hónapja érdekli csak a bili. unokatestvére aki időre született 3 évesen lett szobatiszta. lányom nem hajlandó csak pelenkába kakilni. itthon nappal már szobatiszta, de alváshoz még kell pelenka.
2013. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nekem most az az elvem, hogy nem erőltetem neki. Persze majd nyáron pucérkodhat vagy bugyizhat, de nagyon nem szeretném megijeszteni ezzel a bilidologgal. A mozgásfejlődését sem próbáltam sürgetni, kicsit le volt maradva, de már behozta a lemaradást. Remélem ez a módszer most is beválik.
2013. jún. 2. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!