Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 30 hónapos kislánnyal hogy...

30 hónapos kislánnyal hogy juthatnánk már el végre a szobatisztaságig?

Figyelt kérdés

Nem kényszerítettem eddig sem, de már kezdek belefáradni az állandó hiábavaló magyarázatba, próbálkozásba, takarításba, mosásba. Mit csinálok rosszul? Még SOHA nem volt képes előre szólni, hogy jön a pisi. Ha kakilni kell neki, akkor azt mondja, hogy kell és azt fog, de akkor meg nem hajlandó ráülni a bilire, csak a pelenkába. Egyszer véletlenül sikerült a bilibe kakilni, de ennyi.

Ha sikeres a dolog, akkor örülünk, az első pisinál / kakinál jutalomfalat is volt. Ha baleset van, nem bántom, csak elmondom, hogy nem így kellene (ő is tudja), és mennyire elszomorít, hogy nem ment.

2 hete kezdtük, azt hittem már épp eleget vártunk így is... Türelmetlen vagyok vagy ez tényleg ennyire lassú folyamat? Mit vethetnék még be a siker érdekében?


2013. máj. 31. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:

" nem bántom, csak elmondom, hogy ... mennyire elszomorít, hogy nem ment"

Ezzel sajnos bántod.


Én a helyedben most ráadnám a pelenkát, megmondanám neki, hogy majd ha ő úgy gondolja, hogy bele tud pisilni a bilibe, mint a nagyok, és bugyit akar viselni, mint anya, meg a többiek, akkor szóljon, addig pelus lesz rajta.

Élném a minden napokat, nem foglalkoznék vele, persze a bilit jól látható helyen hagynám, esetleg vehetnél neki egy sorozat új bugyit valami számára kedves figurákkal rajta, és azt is tedd be a szekrényébe és mondd meg, hogy majd ha bugyis lesz, hordhatja.

Figyeld meg, egy-két héten belül szólni fog.


És ne légy türelmetlen, ez lassú folyamat, közel egy év volt mindkét nagy lányomnál. Igaz, ők előbb kezdték, tehát nálatok várható, hogy bekattan neki, és akkor hamar meglesz.

3 kislány anyukája (kettő szobatiszta)

2013. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezeken már túl vagyunk, csak már így is regényt írtam :S.

Mindig le vannak pisilve a hercegnős bugyik, pedig megígéri, hogy szólni fog.

Én nem éreztem bántónak, hogy elmondtam neki, hogy szomorú vagyok amiatt, hogy pisiben kell aludnom, mert pont az én ágyamat találta meg... 2 perccel azután, hogy kérdeztem tőle, hogy kell-e, üljünk-e a bilire, és ott álltam mellette fél méterre. Lehet, hogy félreérthető volt, nem szidom meg minden alkalommal, hogy most de rossz nekem, mert szőnyeget kell súrolnom, meg büdös az ágyam, stb... (még ha így is érzem).

Mindenesetre próbálom még türelmesebben, pelenka van rajta most is, de így meg aztán abszolút kényelemben érzi magát...

2013. máj. 31. 15:28
 3/4 morisszon ***** válasza:

Szia!

A kislányom 20 hónapos, reggel és este fürcsi előtt már belepisil a bilibe. Mióta mászik, jön utánunk a WC-re, elmondom neki, hogy anya pisil vagy kakil, megvár és ennyi. Egy éves korától már mondta, hogy kaki, amikor bement a pelusba. Aztán a bilit csak odatettem a WC mellé. Ráült, leszállt, ez ment sokáig. Kb 2 hónapja minden reggel, ha felébredt, mondom neki, hogy jössz anyával pisilni?, totyog velem, van hogy csak ráül, de nem jön semmi, de hallja, ahogy én teszem a dolgom. Aztán egy idő után már pisilt ő is, élvezte ahogy lehúzhatta a wc-t.

A kakival mindenkinek nehezebb a dolga. A gyerekek pszichésen ragaszkodnak hozzá, nehezebben "engedik el", mint a pisit. 1,5 és 3 éves kor között érnek meg arra a szintre, hogy felismerik magát az ingert, megtanulják kontrolálni azt. De a védőnőm mondta, hogy nem egy család van, ahol a gyerkőc még éjszaka pelust hord. Most jön a nyár, szerintem ne adj rá pelust, érezze ha bepisil, mert egy idő után tudatosulni fog benne, hogy mi is az és kontrolálja. Erőltetni nem szabad, mert minden babó más. Van ismerősöm akinek 14 hónapos korától szobatszta a gyereke. Na és?! Az enyém is az lesz :-) Ne aggódj, nem vagytok elkésve!!!!! :-)

2013. jún. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Milyen jó ötletet adtál! Együtt pisilsz a lányoddal, ezt a fiamnál kifogom próbálni :D

Köszönöm az ötletet! :)

2013. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!