Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Elkezdenéd ebben az időjárásba...

Elkezdenéd ebben az időjárásban a szobatisztaságra szoktatást úgy, hogy nem adsz rá pelenkát?

Figyelt kérdés
2 éves lesz, mindig pisil, ha ráültetem a bilire, wc-szűkítőre, vagy simán csak a wc-ülőkére régóta. Most vettem amúgy a szűkítőt, hozzá fellépőt, addig akarom ütni a vasat, míg forró. Mi van, ha csak 2 hónap múlva lesz kánikula? Társasházi lakás, tulajdonképpen idebenn nincs nagy hideg. Próbáljam meg, és ha nagyon bepisil sokszor, és nem győzöm tiszta ruhával, maximum abbahagyom?
2013. jún. 2. 13:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

azért mert a 2 évese még nem érett meg rá.

régen maguktól lettek szobatiszták 2 évesen esetleg, nem volt a nyomukban unatkozó anyuka aki sürgette őket.

de ha 3 évesen, pont ovira érik meg rá, akkor sincs semmi baj.

2013. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Egy próbát mindenképpen megér szerintem!!!

Én is 2 éves koromra teljesen szobatiszta voltam, anyukám ugyan már nem emlékszik, hogyan is történt. :-)

A gyurmázás, játszótér így is megvan, nem kívánom az ere fordított időt bilin üléssel tölteni...

Nem siettetem, de van egy 4 hónapos kis öccse, jó lenne, ha nem 2 gyereknek kellene pelenkát venni. Ha úgy látom, hogy még nem érett rá, nem fogom ráerőszakolni.

A bugyikat megvettem, szép színesek, mintásak, némelyik Peppa malaccal, magára is húzta rögtön, szóval szerintem nem fogja bánni.

2013. jún. 2. 14:22
 13/16 A kérdező kommentje:

"régen maguktól lettek szobatiszták 2 évesen esetleg, nem volt a nyomukban unatkozó anyuka aki sürgette őket."


Elhiheted, hogy egy majdnem 2 éves és egy 4 hónapos gyerek mellett nem az unalom, hanem a praktikum vezérel.

2013. jún. 2. 14:23
 14/16 anonim ***** válasza:

dehogy nem érett rá egy 2 éves!! (biztos nem mindegyik,de azért aki igen)

Én abszolút nem eröltettem,és még is az lett,most töltötte a kettőt. zavarta a pisis pelenka,mindig levette. ekkor elővettem a bilit.mondogattam neki,hogy: ebbe fogunk pisilni..! az első két nap furcsa volt neki,és nem is mert ráülni,inkább bepisilt. aztán be is vittem a fürdőbe,hogy: akkor nem fárasztom ezzel. aztán amikor engedtem neki a vizet a fürdéshez,akkor egyszercsak magától ráült és belepisilt.-nagyon megdícsértem,és olyan büszke volt magára,hogy azóta már nem volt gondunk ezzel..

Már a délutáni alvásnál sem pisil be,- azért adok rá pelust,-de már nem is szivesen végzi abba a dolgát

2013. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
elhiszem, mert nekem 3 van, de akkor is sietteted
2013. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 éves 4 hónaposan, januárban "ért" meg rá, nem ült órákat a bilin, és nem minden 5 percben kérdezgettem, hogy kell-e pisilnie. Sőt, a pelust sem vettem le róla, hanem mikor elkezdett "táncolni", akkor ültünk bilire. Aztán egy hét múlva már nem engedte a pelust sem felrakni, csak éjszakára, de mindig kibírta reggelig. Ha pisis lesz, kimosod, kiteríted és reggelre megszárad, ez egy ilyen időszak, hogy minden nap kell/lehet mosni a gyerekre.

Viszont vannak olyan gyerekek, akiket motiválni kell igenis azzal, hogy többször ráteszed a wc-re, bilire, megy veled, ha neked kell pisilni, stb. Mert lehet, hogy már érett rá, viszont kényelmesebb neki a pelusba, stb. Ha úgy látod, hogy eddig ezzel a módszerrel sikerrel jártál, akkor mindenképp ugyanígy folytasd, ahogy eddig.

2013. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!