Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » El vagyok keseredve, ugye jogos?

El vagyok keseredve, ugye jogos?

Figyelt kérdés

Ikreim februárban voltak 2 évesek. Az egyikük ha úgy pisil, hogy nincs rajta pelus, akkor sír és fogja a kukiját, mert szerintem nem is érti ezt az egészet és fura neki az érzés. Az utóbbi 2 hétben többször is megtörtént, hogy hiába van kaki a pelenkában, ha megkérdzem, csak letagadja. Elötte volt már jó párszor, hogy ő szólt, de legalábbis nem tagadta le. Akkor most vele a kora ellenére ezen a nyáron sem érdemes elkezdenni a szobatisztaságra szoktatást? Augusztusban 2 és fél éves, mi lesz így?

A másikuk már egyszer pisilt bilibe, tudatosan csinálta. Sokszor mondja is, hogy nem kell a pelus. (bár azt az 1 esetet leszámítva nála sem volt több siker.) Igaz, a nem jó idő miatt még nem sokszor volt hogy nem volt rajtuk pelus.


2013. jún. 17. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy jogosan elkeseredve. Gyorsan tedd vissza rá a pelenkát és várj.

Nekem lányom januárban volt 2,5 éves látott egy másik gyereket wc-be pisilni, és innentöl ö is oda akart. Elötte még táncot is jártam a bilivel, ö is letagadta remény sem volt. Aztán egyiknapról a másikra.

2013. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Nem vettem le r ücsörögnióla, csak néha mutattuk nekik a bilit és ennyi. Csak elkeserít, hogy hajlandó akár 1 órát is a ücsörögni lassan 2és fél évesen:(

2013. jún. 17. 15:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is el voltam keseredve, mikor a majdnem három éves kisfiam nem akart WC-re menni és amikor kaka volt a pelusban, inkább elfutott és letagadta. Végül mikor betöltötte a hármat, egyik napról a másikra lett szobatiszta. Kb egy hét kellett ahhoz, hogy a kaki is a WC-be mennyen és hogy éjszakára se kelljen a pelenka. Azóta nem volt egy balesetünk sem.

Tényleg meg kell érniük rá. Nem szabad eröltetni. Én is mindig megkérdeztem, hogy kell e Wc-re menni, de ha nem akart akkor ráhagytam.

2013. jún. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem eljön minél hamarabb ez az idő!
2013. jún. 18. 13:21
 5/5 anonim ***** válasza:
ne legyél elkeseredve, az a baj, ebbe a mai világba ha valakinek nem szoba tiszta a gyereke 2 évesen már furán néznek rá, de minden kisgyerek érik meg rá. Az én lányom is 3 éves múlt 3 hónappal mikor már szépen szólt hogy pisilni kell, és a wc-re mentünk (3 hónapig csak bili, utána mentünk a wc-re) de pl éjszakára most is kap pelust, pedig lassan 4 éves, de a védőnő is azt mondta hogy amíg nem kell fel magától éjszaka pisilni addig ne is próbáljuk levenni (nem zavarja ha pisibe fekszik, és ha felkeltem tuti ha kell pisilnie is letagadja)
2013. jún. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!