Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 évesemen nincs pelus és...

2 évesemen nincs pelus és mindenhova oda kakil. Hogyan vezessem rá hogy ne csinálja ezt?

Figyelt kérdés
Van neki bilije, és szokott is rajta ülni. De ha nem ültetem rá akkor nem szól. Már eléggé kellemetlen hogyha jön valaki hogy a kakát takarítom. Valami tipp kéne, volt másnál is ilyen?
2013. jún. 20. 13:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy érett már a szobatisztaságra?

Szól ha kakilni, pisilni kell? Vissza is tudja tartani akár?

2013. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Adj rá bugyit és egy kicsit hagyd kakisan...hátha zavarni fogja :)
2013. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A szobatisztaságra nevelés nem így működik, hogy lekapod a pelenkát és majd szól. Nem. Ahhoz először is érettnek kell lennie rá, tudnia kell szabályozni a vizelet és széklet ürítését. Kérdezgesd tőle, de ha nem válaszol, nem jelzi, akkor nincs megérve rá. Ennek így semmi értelme nincs, nem fog ettől leszokni, max körbejelöli a lakást..
2013. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 gabszem ***** válasza:
100%
lehet hogy még nem érett meg rá. De ki lehet próbálni a bugyis módszert, ha nem zavarja, hogy kakis, vagy hogy végigfolyik a pisi a lábán, akkor még nem érett meg rá.
2013. jún. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

Miért kell egy 2 éves gyereket kényszeríteni a szobatisztaságra.

Nincs tudatában azzal mit csinál, neki pont olyan természetes hogy oda kakil ahova esik, mint hogy levegöt kell vennie.

Kb 2 éve skor felett kezdödik, hogy elkezd tudatában lenni vele, és ha szerencséd lesz akkor innentöl kezdve ö akar szoba tiszta lenni, ha nem akkor elkezdi jelezni szól hogy kaka, pisi de még nem tuti, hogy a bilibe akarja majd csinálni.

Adjál rá pelenkát, mert igazán nem higénikus, hogy a gyerek végig szarja a lakást. Várjál vele míg érett lesz rá. Most még biztosan nem ha mindenhova oda kakil.

2013. jún. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azért vettük le mert nagyon meleg van. Van hogy már szól de nem mindig. Már így is megkaptam a kedves rokonságtól a férjem részéről hogy nem foglalkozom a gyerekkel mert még nem szoba tiszta. Nem kényszerítem semmire, és naponta többszőr kérdezem hogy nem kell pisilni kakilni? Meg mondom neki hogy szóljon. Probálom jól megoldani de úgy látszik így se jó. Bár tudnám akkor hogy lenne az.
2013. jún. 20. 13:24
 7/17 anonim ***** válasza:
Tudasd vele,hogy te nagyon nagyon örülnél, ha kakit, pisit látnál a biliben. Hátha valami motíválja. De szerintem se kell siettetni.
2013. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Adj rá bugyit. Amúgy sem jó, ha pucéron mászkál.

Ha a bugyiba is bemegy, akkor még nem érett rá.

2013. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szeritnem még nem érett a szobatisztaságra, ha az lenne nem csinálná ezt. Ha meleg hanem kell még a pelus szeintem. Várjatok pár hónapot és nem elsz gond.
2013. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A kedves rokonoknak mondd meg, hogy a gyerekről lemaradt az a gomb, hogy beállítsd rajta a szobatisztaságot.

Így kénytelen vagy megvárni, hogy megérjen rá.


Egyébként 2 és 3 éves kor között alakul ki, szóval van időtök. Mondom úgy, hogy az én kisfiam is 2 múlt 1 hónappal, ő is meztelen volt kint, és teli rakta a hintaágyat kakival, és szét is kente...

2013. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!