Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan szedjem rá, hogy...

Hogyan szedjem rá, hogy megint bilibe pisiljen?

Figyelt kérdés
A gondom az,hogy nem tudom miért,de valami miatt nem akar a bilibe pisilni.Egy hónapja kezdtem felkelés után azonnal bili,és utána is néha elcsíptem.Mikor kezdődött a meleg nem adtam rá pelust,és folytattuk aztán meg egyik napról a másikra nem akart rá ülni csak állva volt hajlandó(fiu).Most meg két napja úgyse.Nem erőltetem csak kíváncsi vagyok mit rontottam el.nagyon szépen haladtunk,de nem értem mi változott.Köszi a válaszokat.
2013. jún. 24. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy folyamat, ami a fejében zajlik, akkor lesz szobatiszta, ha őt érdekli már ez a dolog. Visszaesések általában vannak, valakinél több, vagy épp kevesebb. ezt úgy tudod áthidalni, ha nem csinálsz belőle nagy ügyet. A pelust gondolom eltetted és nem is veszed elő még visszaesés esetén sem. Ki kell tartani max pár napig lesz néhány plusz ruha amit mosni kell.

Amúgy nálunk akkor volt ilyen, amikor a biliből véletlenül kilógott a pisi :) és olyan lett a ruhája, megijedt tőle nagyon, illetve a nagyszülők reakciójától gondolom,és utána vagy két hétbe tellett, mire elfelejtettem vele a dolgot. Már mindent kipróbáltam, annyira szégyellte magát, a végén akkor nyugodott meg, mikor "mutattam" neki, hogy anyának-apának is van "pisis" bugyija - ne nevessetek! - velünk is előfordul, stb, na akkor megnyugodott, de minden pisilésnél megkérdezte egy ideig, hogy az én ruhám is pisis lett?

Ne aggódj, el fog múlni, ha állva, ha ülve, ha wc-n, ha bilin, de szobatiszta lesz, csak türelem és természetesen kezeljétek a dolgot, nem lesz baj.

2013. jún. 25. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat.Teljesen kezdő vagyok,első gyerek.Azt hiszem nálunk is ilyesmi lehet a gond.Csak az a baj,hogy nem tudtam,és megint pelusoztam,mert azt hittem még nagyon kicsi,és azért nem akar bilizni.Nem baj ujra kezdem.Mégegyszer köszönöm.
2013. jún. 27. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!