Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lehet észre venni egy...

Hogyan lehet észre venni egy olyan gyereknél aki nem beszél hogy pisilni akar?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves elmult most kezdett el egy hete bilire szokni játékosan probáltam neki eleinte magyarázni.Most már ha már ha ráültetem a bilire és magyarázom neki hogy hova kell pisilni és hova nem szabad megérti.Csak az a baj ez még nem folyamatos hogy mindig bele pisil.Mit tegyek?Legyek még türelmesebb?Általában napi szinten 2-szer pisilünk bilibe.Mert vagy vissza tarja a pisilést vagy épp nem akar bilire ülni
2013. júl. 9. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Megkérdezhetem, hogy valami betegségből kifolyólag nem beszél vagy csak, késik a beszédfejlődése? Csak amiatt, mert ha betegségből akkor összefüggésben lehet azzal, hogy 3 évesen ennyire nincs "kedve" még bilizni. Amúgy elkésve nem vagytok még. Szerintem egyszerűen, ne pelust adj rá nappal, hanem bugyit, bili a szoba közepére :) és napjába többször kérdezdgesd, kell-e pisilni. Az én fiam már beszél elég sok mindent, itthon szól, hogy Anya, pisi, anya kakai, de van úgy, hogy fogja magát és ráül a bilire és pisil. Viszont a bölcsibe a gondozónénikkel nem kommunikál :) semmit, ott úgy jelzi, hogy odaáll melléjük és toporog, vagy csak fogdossa a kukiját :D.

2013. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jah azt elfelejtettem írni, hogy eredmény után mindig nagyon dicsérd meg!!
2013. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A lányom sem beszél, hetek óta nincs rajta nappal pelus. Napközben többször kérdezgetem, de vagy rázza a fejét, vagy ha bólogat, s ráül, akkor sem pisil. Amit látok, hogy lélekszakadva rohan a bilihez, csapódik rá, s pisil. :) Mondjuk pár csepp elcsepeg míg odaér, de még csak 20 hónapos. :) Ja, ami a lényeg, s örömforrás Nála, bilizés után kéri a WC-papírt, s törli a kis puniját. :D
2013. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak jelek, amiket már a pár napos csecsemő is mutat pisilés/kakilás előtt. Hirtelen lemered, elgondolkozik, abbahagyja amit épp csinál, koncentrál valamire, esetleg csücsörít, nagyobb gyerek lemászik a szülő öléből, alvás közben nyugtalan lesz, megébred és nem tud visszaaludni. Meg a megérzés.

Két hónapos kora óta pisiltetem/kakiltatom a lányomat, kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel tarkítva ugyan, de teljesen jól működik.


Szerintem 3 évesen már réges-régen nem kellene pelenkában párolni a lányodat. Vedd le róla a pelust, számíts pár hét balesetes időszakra és figyeld, hangolódj rá.

2013. júl. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hála az égnek hogy 2 hete elkeztem rendesen biliztetni mivel nem beszél óránként vagy akár másfél óránként kérdezem meg töle kell e pisilnie.Eleinte volt hogy bepisilt a szönyegre de most már nem hála az égnek,Kezdünk ügyesek lenni.Sajnos az én lányom se beszél ezért szemkontaktussal probálunk komunikálni olyankor ha kell neki pisilni odshoz nekem egy játékot és azzal kér meg hogy bohockodjak neki amig ö bele pisil a bilibe.És már elég ügyes tegnap már 5-ször pisiltünk bilibe
2013. júl. 12. 07:45
 6/8 A kérdező kommentje:
csak azt nem tudom azt hogyan veszem észre ha a lányom telljesen szobatiszta?
2013. júl. 12. 07:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezt az utolsó kommentet hogyan érted Kedves Kérdező?
2013. júl. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát ugy ahogy leirtam mivel még csak napközben nem adok rá pelenkát csak éjszakára.Ezért kérdeztem hogy ha teljesen az lesz hogy veszem észre?
2013. júl. 12. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!