Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan zajlott nalatok a...

Hogyan zajlott nalatok a szobatisztasag? Mennyi idosen kezdtetek es mennyi idosen lett vegul szobatiszta?

Figyelt kérdés

2 eves a lanyom, vannak jelek (sok konyvet elolvastam es produkalja oket), amibol azt latjuk, hogy zavarja a pelus es bilizne.

Tegnap raraktam a bugyijat, minden 20 percben rakerdeztem, hogy kell-e pisilnie?

Mindvegig nem volt a valasza. Elment kutyatsetaltatni az apjaval es epp a becsurgas elott szolt par masodperccel, hoyg pisi van.

Nagyon keves csurgott be, a tobbit (nem nagy mennyiseg) sikerult a novenyzetre locsolni.

Ma reggel is probalkoztunk, de nem volt vevo ra. Igazabol fogalmam sincs, hogy hogy nem kell pisilnie orakon keresztul. Majdnem egy liter folyadekot megivott 2 ora alatt. Mintha nem is uritene olyan :)))

A lakas pedig szaraz, nem bujt el pisilni.

Szivesen ul a bilin, mar tobbet, mint 2 masodperc, de akkor sem vegzi a dolgat, hiaba szol es akarja csinalni.

A vedono szerint egy hetig ne menjunk sehova es csak bugyi legyen rajta. Egy het alatt szobatiszta lesz.

Ez tenyleg ekkora "buli"?! Mert akkor ezt megcsinalom, max. hallgatom majd az egesznapos hisztijet, mert itthon kell ulni.


2013. júl. 17. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:

ezek egész jó jelek.van értelme megpróbálni.

az én lányom májusban lett szobatiszta pont a 2. szülinapjára. mi is így kezdtük mint ti. és én sem mentem vele sehova egy hétig,legfeljebb csak az utcára,vagy csak a kisboltig,ami csak 300 méterre van.

az enyém is nagyon sokszor vissza tartani,sokszor parancs szóra pisilt,mert tudtam,hogy már kell neki. aztán szép lassan szólt,hogy anya pisi.és már rohantuk is a bilihez,és utána agyon dicsérgettem.

az kimaradt,hogy az első hetekben a bili a nappaliba volt,hogy minnél közelebb legyen hozzá,közben figyeltem a jeleket,hogy mikor szól,vagy mikor kell neki.

a kakilással már nehezebb volt,ahhoz kérte a pelust,mert nem mert bele kakilni. erőltetni meg nem akartam. de 2 hónap múlva,már magától bele kakilt a pisilés után. amin ő maga is meglepődőtt,-de amikor látta,hogy mennyire örülünk neki,akkor már rendszeressen bele kakilt. mostmár tervezem,hogy a délutáni alváshoz is leveszem róla,mert szinte mindig száraz marad.

Szóval: egy-két hét alatt szoba tiszta lett!

2013. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk ez volt :

nekem az első gyerek pl 22 hónaposan éjjel már szobatiszta volt felkelt szépen kiment és ha szerencsém volt nem a wc-n aludt tovább :-) de még mesélhetnék szerintem tuti alvajáró volt anno :-)))

viszont a nappal tragikus volt még 3-4 évesen is

egyszerűen eljátszotta, annyira belemerült a játékba h mindig későn eszmélt és persze nem ért időben oda, de volt olyan is h észre sem vette a pisiben ül és játszik -- mondjuk ö még most is az ucsó pillanatban megy el pedig 11 éves !

persze ha nem játszott akkor semmi gond nem volt szépen kiment és nem pisilt be...


a fiam egyik napról a másikra önmagától tette le a pelust

akkor volt kb 21-22 hónapos -- a nagy testvér hatása :-))

ö mindenben ilyen volt soha nem próbálkozott hanem egyből ment a dolog neki

eldöntötte h ö akkor szobatiszta lesz és kész soha nem pisilt be egyszer sem


a kicsi lányommal kb 19-20 hónapos volt mikor levettem a pelust róla h nyár van, egészen szépen ment neki 5ből 1x pisilt be, majd haza jöttek a nagy testvérek a táborból és el felejtette az addigiakat :-)

ö 2 évesen lett az nappalra, ugyan csak 2 nap alatt és rá 2 hónapra teljesen szobatiszta


egyiknél sem erőltettem próbaként levettem neki ha nem volt okés akkor ment vissza a pelus, mondtam nekik h itt a bili próbáld ki,

ha sikerült puszi ölelés ha nem akkor felmostam

szal nagy dolgot nem csaptam belőle


szal ne erőltesd

várj vele még 1-2 hónapot és akkor próbáld újra

ha akkor sem akkor megint várj ennyit , stb....

nem hajt a tatár ráér még :-)))))

2013. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2,5 évesen vettem le a kislányomról a pelust és pár nap alatt megszokta, hogy bilibe kell pisilni/kakilni. Most 3 éves, 2 hete nem kap a délutáni alváshoz pelenkát, éjszaka még adok rá.
2013. júl. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 éves volt májusban a lányom. Amikor volt a nagy kánikula, akkor vettem le róla a pelust. Eleinte csak az udvaron volt anélkül, csak bugyiban. 3 nap alatt eljutott odáig, hogy nem csurgott be. Ha kellett pisilni akkor gyorsan letolta a bugyit és leguggolt. Sokszor már nem is szólt, csak elvégezte a dolgát. Persze a nagyot is a fűre. Ezután volt az, hogy a lakásban sem kapott pelust, és nem volt semmi gond. A bilije elől van, és a wc is neki van előkészítve, fent a szűkítő, csak fel kell másznia. Elég önálló, mert játszunk, a kisasszony egyszer csak eltűnik, és mire én nagy hassal (kistesót várjuk) feltápászkodom és utána megyek, Ő már sokszor el is végezte a dolgát.
2013. júl. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!